Koszyk 0
Opis:
Korona i miecz to zbiór opowiadań przedstawiających historię Węgier od czasów najdawniejszych, powstania państwa węgierskiego aż po wielki zryw narodowo-wyzwoleńczy – powstanie Franciszka Rakoczego II w XVIII w. Dėnes Lengyel zebrał twórczość węgierskich prozaików, poetów, pamiętnikarzy oraz mężów stanu, dając obraz państwa węgierskiego na róż ... nych etapach jego rozwoju. W tomie znajdziemy historie jak z najlepszych powieści historycznych: o bohaterach narodowych, dzielnych królach, ale też o nieudolnych władcach, zdradach, podstępach i intrygach dworskich. Korona i miecz to znakomity literacki zapis burzliwej historii Węgier, która tak często splatała się z historią Polski. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dénes Lengyel
  • 2016
  • 252
  • 235
  • 160
  • 978838008-190-1
  • 9788380081901
  • ZDBCM
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Jak mówi, historyczne przysłowie, czy raczej powiedzenie"Polak, Węgier dwa bratanki".Jakoś tak się utarło, że o przyjaźni między tymi narodami mówimy często i gęsto, a w dodatku jest to prawda, w większości przypadków.Także nie od rzeczy jest publikacja takich książek, które przybliżają nam kulturę, historię, czy życie zwykłych ludzi.

Nie inaczej jest i w tym przypadku."Korona i miecz. Opowieści z dziejów Węgier", to zbiór legend i podań o początkach i rozwoju tego" ... bratniego" narodu.na prawie trzystu stronach mamy przedstawione różnego rodzaju opowieści, które łączy jedno.Większość dzieje się w jednym miejscu i opowiadają o między innymi pochodzeniu Węgrów, o królach, bohaterach, o uczynkach, którymi zasłużyli na opowieść, które po upływie setek lat, nadal są żywe.
Jest tego wiele.Od czasów najdawniejszych, które jawią się nam niczym mityczne miejsca, które, kto wie, czy istniały, po opowieści całkiem współczesne.Łączy je jedno-każda z nich to fascynująca historia, w której nie brakuje zwrotów akcji, czy pełnowymiarowych bohaterów.To trzeba przeczytać.

Bardzo ciekawa i pełna świetnych opowieści książka.Dodatkowy plus, to twarda oprawa wydania, mapki, oraz ilustracje pełno stronicowe.
Książkę wydało Media Rodzina.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena