Koszyk 0
Opis:
„Błyskotliwa, pełna ciekawych pomysłów, ale też głęboko ludzka, trzyma w napięciu do samego końca”. Lee Child Były agent CIA Wyman Ford wyrusza z tajną misją do Kambodży, by odnaleźć źródło pochodzenia przepięknych klejnotów, które wydają się nie z tego świata i okazują się śmiercionośne. U wybrzeży Maine widać blask spadającego meteoru. Młoda miłośniczka astronomii, która zarejestrowała ten moment, udaje się na wyspę, by znaleźć szczątki meteorytu i sprzedać je na aukcji internetowej ... Naukowiec w Kalifornii odkrywa niewyjaśnione źródło emisji promieni gamma poza Układem Słonecznym. Zdjęcia robione w ultrawysokiej rozdzielczości ujawniają tajemniczą konstrukcję ukrytą w jednym z kraterów księżyca Marsa. Urządzenie wydaje się czynne. Oddało już dwa ostrzegawcze strzały. Czy obcym uda się unicestwić Ziemię? „Douglas Preston tworzy niezwykłe powieści będące połączeniami literatury naukowej i fascynującego thrillera. To nowy Michael Crichton”. Tess Gerritsen „Ten thriller zgrabnie łączy elementy sensacji i science fiction – nie można go przegapić!”. „Library Journal” „Preston sprawi, że czytelnicy będą spoglądać w niebo i wypatrywać ognistych obiektów. To powieść, którą trzeba znać!”. Sandra Brown Douglas Preston to amerykański autor powieści, m.in. „Potwora z Florencji” i „Mistyfikacji”. Największą popularność zdobył dzięki uznanym przez krytykę i czytelników thrillerom pisanym w duecie z Lincolnem Childem, w tym serii z agentem specjalnym Aloysiusem Pendergastem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Douglas Preston
  • 2011
  • 1
  • 420
  • 195
  • 130
  • 978-83-62343-43-0
  • 9788362343430
  • ZA54L

Recenzje czytelników

Nierówny Douglas ze świetnym finałem

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna książka Douglasa Prestona „odhaczona”. Jak było tym razem? Przyznam, że „Konfrontacja” pograła sobie nieco na moich uczuciach i nastroju.
Tempo historii jest bardzo dobre. Będąc w połowie książki myślałem, że wszystkie karty zostały już przez autora odsłonięte i od tego momentu stopniowo będę zmierzał do wielkiego finału. Błąd! Akcja tak naprawdę nabiera rumieńców w drugiej części powieści, przy czym prowadzone równolegle wątki nie są niestety równe ... O ile historię i działania Prestonowskiego Jacka Reachera, czyli Wymana Forda czyta się jak zwykle szybko i z zaciekawieniem, o tyle przygody Abbey Straw i ferajny nie są już tak przekonujące i płynne. Akcja na niespokojnym oceanie i kulminacyjna decyzja bohaterki (w dodatku przy pełnej akceptacji ojca!) są mówiąc delikatnie trochę naciągane. Jak dla mnie za dużo tu przypadku i szczęścia. Pod tym względem poprzednia, podobna w tematyce książka Douglasa „Mistyfikacja” jest bardziej spójna i racjonalna.
Już miałem odłożyć tytuł na półkę z napisem „przeciętne”, gdy otrzymałem ku ogromnej radości świetne zakończenie. W rozdziale nr 99 autor za pomocą kilku słów (napisanych zresztą dużą czcionką) wywołał u mnie gęsią skórkę. Przyznam, że nie spodziewałem się takiego rozwiązania. Na mnie wywarło ono ogromne wrażenie. Co prawda już w epilogu efekt ten (celowo bądź też nie) zostaje złagodzony i próbuje się czytelnika „uspokoić”, ale i tak zawarte w książce przesłanie potrafi uruchomić wyobraźnię.
Fani Douglasa Prestona powinni czuć się usatysfakcjonowani tytułem, choć nie jest to szczyt pisarskich zdolności autora. Dla pozostałych czytelników będzie to po prostu kolejna książka z kategorii science-fiction-action (z naciskiem na to drugie…choć czy aby na pewno?).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena