Koszyk 0
Opis:
Seksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale. Wniknij w świat, w którym ciało jest tylko towarem. Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego pruskiego fortu wypatroszone ciało mężczyzny. Obie sprawy prowadzi zgrany policyjny duet: doświadczony Burzyń ... ski i niepokorny Majewski. Przy ciele mężczyzny odnajdują wiadomość od mordercy. W poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania pomaga im chłodna i zdystansowana antropolog sądowa Anita Broll. Tropy wiodą w stronę bezlitosnych handlarzy żywym towarem... Tymczasem tajemniczy mężczyzna o osobliwych potrzebach chce, by oczy całej Polski zwróciły się na niego. Joanna Opiat-Bojarska – poznanianka, absolwentka tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Prowadzi firmę działającą na rynku nieruchomości. Miała napisać tylko jedną książkę, niestety wpadła w uzależnienie. W kryminale czuje się jak ryba w wodzie. „Koneser” jest jej siódmą powieścią. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Opiat-Bojarska
  • 2015
  • 1
  • 350
  • 210
  • 136
  • *, 9788380150393
  • 9788380150393
  • ZCGWD

Recenzje czytelników

Kiedy ciało jest na sprzedaż

Ocena:
Autor:
Data:
Joanna Opiat- Bojarska to jedna z moich ulubionych polskich autorek. Oczarowała mnie "Blogostanem", a kryminałem "Gdzie jesteś, Leno?" zmusiła do uwielbienia :) Jako zagorzałą fanka zbieram wszystkie powieści Pani Joanny, lecz zobowiązania nie pozwalają na chronologiczną lekturę. Na szczęście w moje ręce wpadł ostatnio "Koneser", któremu nie odmówiłam swojej uwagi.

W Poznańskich lasach zostały odnalezione szczątki kobiety i okaleczone ciało mężczyzny ... Powiązać te dwie bestialskie zbrodnie próbują podkomisarz Burzyński, posterunkowy Majewski oraz antropolog Anita Broll. Tropy prowadzą do największego poznańskiego domu uciech Burdel Kinga, handlarzy żywym towarem i czarnego rynku narządów do nielegalnych przeszczepów.

Jest popyt, jest podaż. Wszystko jest na sprzedaż. Liczy się cena, którą jesteś w stanie zaproponować. Współczesny konsumpcjonizm wydaje się tolerować nawet najbardziej nieprawdopodobne propozycje i rozliczać na drobne nawet ludzkie ciało. Płatna miłość jest substytutem bliskości, czułości, uwagi bądź łatwym sposobem by rozładować frustracje i popęd seksualny. Własne narządy są sposobem na szybki zarobek i łatwą gotówkę. Emocje, uczucia, potrzeby wyłączają zdrowy rozsądek i dopiero w sytuacji, z której nie ma wyjścia otwierają się oczy na przerażający rozrachunek naiwności i brutalności.

Świat nie jest bezpiecznym miejscem. Joanna Opiat- Bojarska udowadnia, że nawet w polskim mieście, na naszej ulicy, tuż za ścianą odgrywają się dramaty, które prowadzą do bestialskich zbrodni. Autorka bardzo przemyślnie zaprojektowała plan powieści i poszczególne punkty zwrotne. Z uwagą śledziłam rozwój wypadków i próbowałam na własną rękę rozgryźć zagadkę dwóch ciał i powiązań między nimi. Udało mi się to dopiero gdy autorka mi na to pozwoliła :)
Podoba mi się to, że Pani Joanna uparcie i z wielką wnikliwością zbiera materiały do swoich książek. Przez co sprawia, że jej postaci wynoszą się ponad ich strony oraz odurzają autentycznością metod śledczych, faktów medycznych i casusów prawnych.

Ucieszyłam się, że sprawę poprowadzi znany mi duet Burzyński- Majewski. Ponownie miałam przyjemność obserwować ich pracę i walkę pomiędzy doświadczeniem, opanowaniem, rezerwą z młodością, nieobliczalnością i niebywałą intuicją, z której można ulepić nieprzewidywalne i ekscytujące śledztwo. Różnice pomiędzy policjantami są tak naprawdę idealnym uzupełnieniem przynoszącym wymierne korzyści. Niepokorny Majewski szóstym zmysłem kieruje się we właściwych kierunkach, a stonowany Burzyński potrafi połączyć nawet najbardziej szalone i kuriozalne fakty w logiczną, spójną całość. Tylko Burza potrafi utrzymać młodzika w ryzach i czerpać z tej nietypowej przyjaźni energię potrzebną mu w życiu prywatnym. Bo oprócz makabrycznego znaleziska możemy obserwować codzienność policjantów, którzy tak jak my borykają się z problemami współczesnego świata. Burzyński stoi nad przepaścią. Musi zdecydować co jest dla niego ważniejsze, rodzina czy praca. Majewski z kolei w swoim rozrywkowym trybie życia, odnajduje przystań, w której chciałby zacumować na dłużej...

Fenomenem "Konesera" jest postać Anity Broll, która mnie zawojowała. Pewna siebie, zdystansowana, kompetentna w pracy, a miękka i niepewna w zaciszu domowym. Jej pasja i zatracenie w antropologii dodała całej powieści charakteru i specyficznej atmosfery.

Joanna Opiat- Bojarska po raz kolejny, po mistrzowsku skonstruowała kryminalną intrygę, zachwyciła realnymi oraz zachwyciła wyrazistymi bohaterami. Bez problemu wciągnęła w świat brawury, seksbiznesu i wielkich pieniędzy. Jednym słowem Pani Joanna wie jak zaintrygować, utrzymać ciekawość i zaskoczyć w finałowym momencie :)

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/04/kiedy-ciao-jest-na-sprzedaz-czyli.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM

Ocena:
Autor:
Data:
Joanna Opiat-Bojarska jest wprawioną pisarką. Jak to możliwe, że do tej pory nie kojarzyłam jej nazwiska? Gdzieś musiało mnie umknąć pióro tej poznańskiej pisarki, ale za sprawą najnowszego, literackiego "dziecka" pisarki mogłam nadrobić moje przeoczenie. Joanna Opiat-Bojarska jest poznanianką absolwentką Akademii Ekonomicznej. Jest właścicielką firmy działającą w nieruchomościach. Pomysł na jedną powieść rozmnożył się do "Konesera", siódmej pozycji. Fabuła " ... Konesera" dzieje się w Poznaniu. W mieście, które znam doskonale i, które uwielbiam. To tu spokój i harmonie mieszkańców burzą dramatyczne wydarzenia z okolic miasta. W lesie, zostają odnalezione szczątki zamordowanej kobiety, a za dni parę na terenie starego pruskiego fortu zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Tragizm sytuacji polega na tym, że mężczyzna jest wypatroszony. Któż mógł tak okrutnie zabić tę dwójkę? Sprawą postanawiają się zająć dwaj policjanci. Duet Burzyński i Majewski. Partnerzy, a zupełnie przeciwstawne pod względem charakteru jednostki. Burzyński starszy od swojego kolegi Majewskiego. Osobnik stateczny, wyważony, policjant, mąż oraz ojciec. Obecnie na rozdrożu. Małżeństwo policjanta przechodzi poważny kryzys. Ratowanie małżeństwa staje się priorytetem dla Burzyńskiego. Natomiast Majewski to młodziutki gagatek, który przekonany o swojej nadzwyczajnej atrakcyjności flirtuje, ocenia oraz zachęca do bliższych kontaktów każdą śliczną kobietę. Jego priorytetem jest korzystanie z młodości oraz ze stanu kawalerskiego. Majewskiego zauroczy antropolog sądowa Anita Broll. Kobieta pomoże duetowi w analizie oraz sposobie zabijania... Joanna Opiat-Bojarska wkroczyła na niebezpieczny grunt. Seks biznes, handel żywym towarem to terytorium, gdzie życie nieprzerwanie miesza się ze śmiercią. Czytelnik zderzy się z brutalnością oraz bezwzględnością handlarzy żywym towarem. Tu człowiek traci człowieczeństwo. Staje się towarem, kawałkiem mięsa. Straszne. Muszę przyznać, że "Koneser" mnie wciągnął. Kryminał zaintrygował mnie. Styl, który wypracowała pisarka jest na tyle przystępny, że ciekawość zwycięża, gdy oczy już odmawiały posłuszeństwa. Akcja, która zaciekawia, a jednocześnie przeraża. Wartkość toczącej się fabuły nakręca tylko szybkość czytania. Dostrzegłam ogrom pracy, którą włożyła autorka w konsekwencje zdarzeń. Fajnie, że polski kryminał ma się coraz lepiej. Kolejne nazwiska, nowe tytuły cieszą mnie bardzo i wierzę, że nie tylko mnie. "Konesera" polecam fanom kryminału, bo naprawdę warto.

WWW.FIGLARNECZYTANIE.PL
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena