Koszyk 0
Opis:
Wspomnienia żołnierza sławnej amerykańskiej kompanii E 101 Dywizji Powietrznodesantowej, biorącej udział w inwazji aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 roku. David Kenyon Webster stał się jednym z bohaterów głośnej książki "Kompania braci" Stephena E. Ambrose''a i nakręconego na jej podstawie serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.
 • Magnum
 • miękka
Mniej Więcej
 • David Kenyon Webster
 • 2011
 • 0
 • 282
 • 208
 • 140
 • 97883-89656-735
 • 9788389656735
 • ZAE3I

Recenzje czytelników

Szeregowiec Webster

Ocena:
Autor:
Data:
Kompania spadochronowa to opowieść o elicie armii amerykańskiej w drugiej wojnie światowej.
Najlepiej wyszkoleni, najlepiej zmotywowani ochotnicy stają do walki i okazuje się ze mogą być ranni i zginać. Strach dotyka każdego. Całą historie opowiada szeregowiec Webster. Bohater doświadcza straty kolegi w walce, smaku zwycięstwa i triumfu w pokonanym kraju, a na koniec koszarowego drylu.
Wojna i wojsko nie jest dla normalnego człowieka, który ceni sobie wolność ... I nie ma to znaczenia czy jest się członkiem przegranej armii (Na zachodzie bez zmian), czy zwycięskim czerwonoarmistą (Los człowieka ), czy też tak jak tutaj doskonałym żołnierzem niezwyciężonej US Army. Życie dla ludzi jest poza obszarem wojny. Prawdziwi bohaterowie są zmęczeni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

SUPER KSIĄŻKA

Ocena:
Autor:
Data:
– Kurcze, kojarzę to nazwisko – wykrzykną teraz miłośnicy „Kompanii braci”. No pewnie, że kojarzysz. Oto bowiem wreszcie na polski rynek trafiły wspomnienia jednego z bohaterów kultowego serialu. Dwieście osiemdziesiąt stron porządnej literatury wojennej.Stanowi jedno z najcenniejszych świadectw z walk na froncie zachodnim i z pewnością zalicza się też do wspomnień najbardziej intymnych.Autor obnaża przed Czytelnikiem wszystkie swoje uczucia. Poznajemy Webstera cynicznego, wściekłego ... rozczarowanego, poniżonego, przestraszonego, a nawet Webstera-dekownika, ucieszonego z odniesionej rany i możliwości spędzenia „wakacji” w szpitalu, z dala od bitewnego zgiełku. Nie był wszakże wyjątkiem w tym względzie. Jeśli nie każdy, to prawie każdy żołnierz marzył o ranie niezagrażającej życiu, ale wymuszającej odesłanie na tyły.
LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO MIŁOŚNIKA LITERATURY POŚWIĘCONEJ II WOJNIE ŚWIATOWEJ.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena