Koszyk 0
Opis:
Kolejny kryminał z profilerem Rudolfem Heinzem. „Nowa powieść Mariusza Czubaja zdecydowanie nie jest kołysanką. To mocna kawa, i to z koniakiem!" , jak pisze Marcin Wroński. Mariusz Czubaj - laureat Nagrody Wielkiego Kalibru w 2009 r. Jesień 2008 roku. W kanałach ciepłowniczych w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca - nazwany przez policję Doktorem Śmierć - zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie ... Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa, nad którą przyjdzie mu pracować, łączy się także z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że ta śmierć ma związek z wydarzeniami sprzed wielu lat, gdy biznesmen prowadził fabrykę zatrudniającą nielegalne imigrantki ze Wschodu. Profiler krąży w labiryncie podziemnego miasta, opanowanego przez kloszardów, i w plątaninie dyskretnych powiązań łączących ludzi interesu. W tle wydarzeń jak zły cień pojawi się pacjent szpitala psychiatrycznego na Śląsku, zwany Inkwizytorem, czyli morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Obaj mają ze sobą niewyrównane rachunki... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mariusz Czubaj
 • 2011
 • 1
 • 286
 • 195
 • 122
 • 97883-7414-9204
 • 9788374149204
 • ZA3JM

Recenzje czytelników

WARTO!

Ocena:
Data:
"..."Kołysanka dla mordercy" to kryminał, któremu nie można odmówić wartkiej akcji i znakomitej kreacji głównego bohatera. Jeżeli ktoś jednak oczekuję krystalicznej postaci, idealnego policjanta, to się zawiedzie. Komisarz Heinz w niczym nie przypomina filmowych detektywów. Bohater powieści, to człowiek, który boryka się problemami. Stracił żonę w wypadku samochodowym, nie może dogadać się z synem, walczy z nałogiem nikotynowym a i alkohol nie jest mu obcy ... Ciągle prześladują go nocne koszmary. W snach wracają obrazy, o których wolałby zapomnieć, pojawiają się mordercy, ofiary.

Tym, co jednak najbardziej ujęło mnie w kryminale i na co zwróciłam szczególną uwagę jest dostosowanie powieści do polskich realiów oraz poczucie humoru autora.

Książka Czubaja, to nie kolejny utwór oderwany od polskiej rzeczywistości. To powieść, w której bohater robi zakupy w Biedronce a policja podejmuje politykę współpracy z mediami. To w końcu powieść, w której autor ujawnia swoje poczucie humoru. Komisarz Heinz odznacza się ciętym językiem, znajduję celną ripostę i potrafi w zabawny sposób spuentować każdą myśl. Czytając powieść z niecierpliwością czekałam na kolejną wygłoszoną "sentencję", cyniczną odpowiedź. Jest to, bowiem ten rodzaj humoru, który uwielbiam...."

Całość recenzji dostępna: http://www.kostnica.com.pl/kolysankadlamordercy.htm
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena