Koszyk 0
Opis:
Kolędy. Śpiewnik dla całej rodziny to pięknie wydany zbiór znanych polskich kolęd stworzony z myślą o rodzinnym kolędowaniu. Ilustrujące śpiewnik reprodukcje dzieł wielkich malarzy nadają publikacji uroczysty i wyjątkowy charakter. Książka zawiera teksty dwunastu kolęd oraz ich zapis nutowy, który umożliwia odegranie wybranego utworu na instrumencie muzycznym. Do książki dołączona jest płyta CD z klasycznymi, łatwo przyswajalnymi, a zarazem bliskimi chrześcijańskiej wrażliwości aranżacjami ... W nagraniach wzięli udział znakomici soliści, chór i orkiestra symfoniczna powiększona o organy. Zawartość płyty: 1. Życzenia świąteczne, Zbigniew Tarkowski, pastor Kościoła Społeczność Chrześcijańska "Puławska": 0:54 2. Jam jest dudka Jezusa, wyk. chór "Solina": 3:18 3. Jezus malusieńki, wyk. Agnieszka Gorączkowska: 3:38 4. Gdy się Chrystus rodzi, wyk. Daniel Wojsa: 3:35 5. Lulajże, Jezuniu, wyk. Anna Ozner: 5:18 6. Przybieżeli do Betlejem, wyk. Monika Urlik: 3:04 7. W żłobie leży, wyk Karolina Piechota: 3:02 8. Narodził się Jezus Chrystus, wyk. Anna Ozner: 2:35 9. Hej, w dzień narodzenia, wyk. Agnieszka Gorączkowska: 3:07 10. A wczora z wieczora, wyk. chór "Solina" 3:57 11. W dzień Bożego Narodzenia, wyk. Monika Urlik: 2:05 12. Bóg się rodzi, moc truchleje, wyk. Daniel Wojsa: 2:36 13. Kolędnicy, wyk. Anna Ozner Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2011
  • 1
  • 32
  • 240
  • 170
  • 978-83-7568-760-6
  • 9788375687606
  • ZACBT

Recenzje czytelników

Kolędy. Śpiewnik dla całej rodziny

Ocena:
Autor:
Data:
Kolędowanie wpisało się już bardzo dawno w tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia. To przepiękny zwyczaj i dlatego każdego roku całą rodziną przy choince śpiewamy kolędy, których przy okazji uczą się również moje dzieci. Z pewnością pomocna w tych naukach okaże się w tym roku książka "Kolędy. Śpiewnik dla całej rodziny".

Na prezentowany śpiewnik składa się 12 najpiękniejszych polskich kolęd. Są tu takie utwory jak: Gdy się Chrystus rodzi, Jezus malusieńki, W żłobie leży ... A wczora z wieczora, Lulajże, Jezuniu, Bóg się rodzi, moc truchleje, Przybieżeli do Betlejem, Hej, w dzień narodzenia, Narodził się Jezus Chrystus, Kolędnicy, W dzień Bożego Narodzenia oraz Jam jest dudka Jezusa. Każda z kolęd opatrzona jest również prostym zapisem nutowym, dzięki czemu możemy je samodzielnie zagrać. Ponadto do śpiewnika dołączona jest płyta CD, na której znajdują się wszystkie te piękne utwory. Ciekawostką są natomiast ilustracje publikacji, będące reprodukcją kilkunastu dzieł o tematyce bożonarodzeniowej autorstwa największych światowych malarzy.

Dzięki wyjątkowym ilustracjom cała lektura nabiera wyjątkowego świątecznego charakteru, w który już od pierwszej strony wprowadza czytelnika. Taka wysmakowana szata graficzna jest chyba bardziej stworzona z myślą o rodzicach. W tym wypadku jednak tworzy tak niesamowity klimat i tak doskonale komponuje się z tekstem, że nie wyobrażam sobie by mogła być inna. Plusem jest też układ, gruby papier i twarda oprawa, dzięki czemu książeczka się nie zamyka i wraz z dziećmi możemy pokusić się o zagranie ulubionej kolędy.

Myślę, że w każdym kultywującym bożonarodzeniowe tradycje domu powinien znaleźć się taki piękny i adresowany do całej rodziny śpiewnik z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Ja ogromnie się cieszę, że mam już swój egzemplarz a wszystkich nim zainteresowanych odsyłam na stronę wydawnictwa Siedmioróg. Naprawdę warto ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena