Koszyk 0
Opis:
Kogutek Ziutek zwiedził już kawał świata, ale nie był jeszcze… nad morzem. Sympatyczny bohater wraz z przyjaciółmi z podwórka i panem borsukiem wyrusza na wspaniałą wycieczkę po wybrzeżu. Oczywiście nie zabraknie mnóstwa perypetii i zabawnych historii, pojawi się nawet gąska Lutka! Ahoj, przygodo!
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Barbara Sudoł
 • 2013
 • 32
 • 195
 • 290
 • 978-83-7437-941-0
 • 9788374379410
 • ZB3US
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Nowe przygody kogutka Ziutka.

Ocena:
Autor:
Data:
W naszej domowej biblioteczce zagościła nowa kolorowa książeczka pt "Kogutek Ziutek nad morzem" wchodząca w skład serii "Bajki o kogutku Ziutku". Jej autorką jest Barbara Sudoł, która za swoją twórczość została wyróżniona oraz nagrodzona, m.in w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu otrzymała Olkuską Nagrodę Artystyczną za rok 2011.

Cóż można rzec o Ziutku? Jest to mały i bardzo sympatyczny kogutek, który mieszka wraz ze swymi przyjaciółmi w Komyszach ... Na co dzień chodzi do szkoły, gdzie jego nauczycielem jest pan Borsuk. W ostatnim jednak czasie dzieci często łapią katar oraz mają chrypkę. Mądra pani doktor sowa doradziła rodzicom, aby na jakiś czas zmienili im otoczenie. Biała mewa podsuwa im pomysł, aby dzieci pojechały nad morze, gdzie pewna foka prowadzi pensjonat "Pod lipami". Wkrótce Ziutek i jego przyjaciele przyjeżdżają nad wybrzeże, gdzie po raz pierwszy w życiu mają okazję zobaczyć na własne oczy, jak piękne jest nasze polskie morze. Kogo poznają? Jakie przygody przeżyją? O tym przeczytacie w najnowszej książeczce Barbary Sudoł o przygodach kogutka Ziutka.

Pierwsze co się rzuca w oczy po wzięciu książeczki do ręki, to jej dość nietypowy format (290x195 mm). Nie mniej jednak w żaden sposób nie przeszkadza on w czytaniu zawartej w środku historyjki. Wręcz przeciwnie. Dzięki temu znajdujące się na kartach ilustracje autorstwa Agaty Nowak są większe i bardziej szczegółowe, niż miałoby to miejsce w książeczce mniejszego formatu. Grafiki są po prostu urocze. Każde namalowane zwierzątko jest tak sympatyczne, że nie sposób go nie polubić. Sama historyjka nie jest długa. Napisana została rymowanym wierszem oraz dość dużą czcionką, dzięki czemu czytanie jest proste i bardzo przyjemne. Zaś to, co tym razem przeżył Ziutek jest tak ciekawe, że z pewnością spodoba się nie jednemu dziecku.

To było nasze pierwsze spotkanie z małym kogutkiem, ale na pewno nie ostatnie. Chętnie sięgnę po kolejne książeczki z tej serii. Mojej córce bajka bardzo się spodobała, a to dla mnie najlepszy wyznacznik tego, że było warto po nią sięgnąć.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/kogutek-ziutek-nad-morzem-barbara-sudol-recenzja-312/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena