Koszyk 0
Opis:
Śmiertelnie groźna Francesca Giordano, nadworna trucicielka Borgiów, powraca by zmierzyć się ze starożytną zbrodnią, która może zdławić nowatorskie myśli Renesansu i pogrążyć świat w wiecznej ciemności. Gdy wrogowie papieża Aleksandra VI rosną w siłę, a papieski dwór zmuszony jest uciekać z Rzymu, Francesca sprzymierza się ze swoim kochankiem, bł ... yskotliwym i bezwzględnym Cesare Borgią, by razem rozwikłać spisek, który uderza w samo serce chrześcijaństwa. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
  • miękka
Mniej Więcej
  • Sara Poole
  • 2015
  • 384
  • 194
  • 123
  • 9788328020009
  • 9788328020009
  • ZCHPT

Recenzje czytelników

Lekka lektura ze świetnym tłem

Ocena:
Autor:
Data:
Włochy, rodzina Borgiów i ciekawie zapodowiadająca się akcja - takiej okazji w żadnym wypadku przepuścić nie mogłam. Również fakt, że jest to trzeci tom serii, nie okazał się w najmniejszym stopniu problemem. "Kochanka", mimo swojego tytułu wcale nie jest odsłoną "50 twarzy Grey'a" z przełomu XV i XVI, a dość przyjemną lekturą, umiejscowioną w niezwykle interesujących czasach.

Główna bohaterka - Francesca służy Rodrigo Borgi (papieżowi Aleksandrowi VI) ... wykorzystując wszystkie swoje zdolności głównie z zakresu trucizn. Mimo, iż jest to postać fikcyjna, nietrudno wyobrazić ją sobie w pobliżu mafiosa w sutannie, jakim był Rodrigo. Sara Poole realistycznie powołuje do życia barwnych i pełnych charakteru członków rodziny Borgia.

To co skusiło mnie do sięgnięcia po tę pozycję był Rzym oraz tło historyczne. I muszę przyznać, że na tym polu w żadnym wypadku się nie zawiodłam. Sara Poole bardzo dobrze oddaje Wieczne Miasto, jego uliczki, sklepiki, łącznie z odurzającym zapachem Tybru. Jeśli chodzi o elementy historyczne to (prócz Borgiów oczywiście) autorka zarysowuje nam niezwykle napięte sytuacje między papieżem a innymi koronowanymi głowami państw europejskich oraz włoskich rodów, tak ważnych w renesansowej Italii.

Co ciekawe autorka posłużyła się pierwszoosobową narracją, z którą spotykam się dosyć rzadko. Wymagało to odrobinę przyzwyczajenia, jednak po pierwszym "szoku" doceniłam ten nie tak codzienny zabieg. Z drugiej strony, mimo, iż mamy tak bliski kontakt z bohaterką, wydała mi się ona niestety dosyć płaska i nieciekawa, przez co uważam, że potencjał tej narracji nie został w pełni wykorzystany.

"Kochanka" to bardzo przyjemna, łatwa w lekturze pozycja. Mimo, iż nie jest to wybitne dzieło literackie, świetnie zarysowane tło i klimat, sprawia, że z chęcią sięgnę po wsześniejsze przygody trucicielki Franceski Giordano.

Moja ocena: 6,5/10

Mój regała z książkami
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Francesca

Ocena:
Autor:
Data:
Pomimo,że jest to już trzecia część serii, nadal zaciekawia, nadal trzyma w napięciu.
Nadal pozostawia na koniec niedosyt i chęć sięgnięcia po kolejny tom.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena