Koszyk 0
Opis:
Romans historyczny z intrygą w tle. Starożytny Rzym, walki gladiatorów i gorąca miłość. Lepida Pollia, bogata i apodyktyczna rzymska pani, kupuje dla zabawy judajską niewolnicę Theę. Nie spodziewa się, jakie skutki przyniesie spełnienie tego kaprysu. Wkrótce okazuje się, że obie kobiety darzą namiętną miłością jednego mężczyznę. Relacje kobiet są coraz bardziej zacię ... te.Thea pragnie znaleźć szczęście u boku kochanka, ale żeby osiągnąć swój cel, musi stawić czoła przeciwnościom losu. W jej życiu mnożą się polityczne rozgrywki, komplikacje i intrygi, brutalne niczym spektakle w Koloseum. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kate Quinn
  • 2015
  • 560
  • 202
  • 135
  • 97883280-1505-0
  • 9788328015050
  • ZCL5H

Recenzje czytelników

- Czy cokolwiek się przed tobą ukryje, domina? – - Prawie nic. Mam najlepszą siatkę szpiegów w całym imperium.

Ocena:
Autor:
Data:
Romans, intryga, krew, pot i łzy. To połączenie może brzmieć śmiesznie, lecz gdy doda się do tego potężne Imperium Romanum zarządzane przez obłąkanego cesarza, który ze wszystkich kobiet na świecie zauważa żydowską niewolnicę, robi się ciekawie.

Karty powieści Kochanicy cesarza przenoszą nas do Starożytnego Rzymu pod rządami cesarza Domicjana. Żydowska niewolnica Tea służy kapryśnej rzymskiej pani, Lepidzie. Pewnego dnia Lepida zabiera Teę ze sobą na igrzyska. Nie spodziewa się ... że ten dzień zmieni w życiu ich obu niemal wszystko.

Autorka powieści urodziła się i wychowała w południowej Kalifornii. Pisać zaczęła podczas studiów muzycznych. W 2010 r. i 2011 r. wydała Kochanicę cesarza oraz Córy Rzymu, których akcja dzieje się w Starożytnym Rzymie. Kate Quinn jest także autorką biografii Gulii Farnese, kochanki papieża Aleksandra VI Borgii i siostry papieża Pawła III.

Autorka Kochanicy cesarza wiernie stara się trzymać szczegółów historycznych, kreśląc przed czytelnikiem obraz Imperium Romanum za czasów panowania cesarza Domicjana. Nie jest to łatwe zadanie, o czym przekonujemy się podczas czytania powieści i poznawania niuansów świata polityki i intryg na dworze cesarskim. Jestem pewna, że niejeden z nas by się w nim zgubił i już nie odnalazł. Bardzo cieszą także opisy samego miasta oraz okolic. Włochy to piękny kraj, nic więc dziwnego, że autorka nie omieszkała go nam pokazać od tej najlepszej strony.

Fabuła jest bardzo ciekawa, nie ma czasu na nudę. Kolejne wydarzenia następują po sobie w odpowiednich odstępach i składają się w logiczną całość, mimo braku przewidywalności, co jest ogromnym plusem. Było co prawda parę miejsc, w których zastanawiałam się, czy dana sytuacja jest możliwa ale autorka rozwiała moje wątpliwości na samym końcu książki. W jaki sposób, nie będę zdradzać, zobaczycie sami. ;)

Bohaterowie są bardzo wyraziści, idealnie oddający ówczesne czasy, w których podział na apodyktycznych rzymskich panów i głupich, nic nie znaczących niewolników był ustalony prawem i niezmienny od lat. Rzadko kiedy zdarzało się, że rzymski pan był dobry dla swoich niewolników. Wyjątki potwierdzały tylko regułę, według której to pan rządził a niewolnikiem rozporządzano według własnego uznania. Postaci w Kochanicy cesarza dostarczają czytelnikowi nie tylko rozrywki ale też niemało innych emocji – od wzruszenia i szczęścia po niepohamowaną wściekłość.

Bardzo mi się podobała postać cesarza Domicjana, który był co prawda wspaniałym, uwielbianym przez legiony dowódcą i całkiem niezłym administratorem, to jednak nie do końca dobrym mężczyzną dla swoich wielu kobiet, o czym przekonamy się czytając Kochanicę cesarza. Autorka idealnie starała się oddać jego prawdziwy, opisywany wielokrotnie przez wielu kronikarzy, szalony charakter.

Bardzo gorąco polecam książkę fanom historii oraz wszystkim czytelnikom lubującym się w intrygach i gorących, dworskich romansach. Jest to powieść, w której znajdziecie wszystko, od romantycznej, czystej miłości, walk gladiatorów, wszechobecnych intryg i politycznych zagrywek po rządy terroru, które w końcu doprowadziły cesarza Imperium Romanum do tragedii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Bywają takie książki, które uświadamiają nam, że literatura to coś więcej niż płytka przygoda spędzona u boku słowa pisanego. Rozpoczynając ich czytanie doświadczamy tego, że są powieści i są POWIEŚCI, których nie można stawiać u boku przeciętnych historyjek, bo swoją głębią oferują coś znacznie intensywniejszego, aniżeli wyłącznie rozrywkę. Takie perełki, wyłaniające się z pośród tysięcy innych, nie dorastających im do pięt fabuł, nie tylko przenoszą czytelnika w inny świat ... One wyrywają mu rzeczywistość i nie pozwalają do niej wrócić jeszcze na długo po tym, kiedy przeczyta się ostatnie, napisane słowo. Poznając finał i ostatecznie zamykając tylną okładkę, jesteśmy świadomi, że będą kolejne dobre książki. Problem w tym, że my takowych nie chcemy, bo wiemy, że to już nie będzie to samo. Właśnie to teraz czuję i mam naprawdę wielki kłopot, bo już sama nie wiem, czy żałować przeczytania książki autorstwa Kate Quinn, czy też nie. Dzięki niej przeżyłam cudowną przygodę, o której aż trudno opowiedzieć, ale teraz pozostała pustka, którą trudno mi będzie czymkolwiek załatać. Ehh… Ale może warto zostawić moje rozterki i przejść do konkretów. Zapraszam zatem do zapoznania się z moją recenzją książki, o której z pewnością długo nie zapomnę. Przed Wami - „Kochanica cesarza”.

Teja, rzymska niewolnica, służy rówieśniczce – zamożnej i kapryśnej Lepidzie. Niezwykle mądra, żyjąca w cieniu swojej pani, pewnego dnia doświadcza przyspieszonego bicia serca, a wszystko za sprawą niesamowitego Ariusza. Ów mężczyzna, będący także niewolnikiem, miał zostać stracony na wielkiej arenie, gdzie zwykle rozgrywają się walki gladiatorów. Kiedy jednak nadeszła jego kolej, kierując się potężną siłą fizyczną i wolą przetrwania, pokonał strażników i w ten sposób nic nieznaczący członek plebsu stał się słynnym na cały Rzym gladiatorem. Szybko jednak okazuje się, że nie tylko Teja zwróciła uwagę na walecznego Ariusza. O jego względy zaczyna zabiegać wiele kobiet, w tym wyniosła i pewna siebie Lepida. Niewolnica wie, że nie wolno jej kochać człowieka, który jest dla niej nieosiągalny. A jednak nietypowym zbiegiem okoliczności dochodzi do spotkania tych dwoje i tak rodzi się miłość pomiędzy odważnym wojem, a zwykłą niewolnicą. Odkrywszy to, zazdrosna Lepida sprzedaje Teję to domu publicznego, rozdzielając ją z Ariuszem na zawsze. Nie ma jednak pojęcia o tym, że w łonie usługującej jej dotąd kobiety rośnie owoc zakazanego związku. Teja, awansując do roli śpiewaczki, wkrótce zwraca uwagę samego cesarza Domicjana i trafia na pełen niebezpieczeństw dwór, jako jego kochanica. Ariusz zaś toczy walki, w których ponoć ginie i mogłoby się wydawać, że szczere, potężne i wyjątkowe uczucie, które ich łączy, dobiegło już końca. A jednak los potrafi być bardzo nieprzewidywalny.

Bohaterka Teja, ze zwykłej niewolnicy awansowała na kochanicę cesarza – zakompleksionego dziwaka, który dostaje wszystko, czego zapragnie, łącznie z ludzkim życiem. To właśnie przed nim kobieta musi ukrywać fakt, iż posiada syna, tym bardziej, że jest on owocem związku ze znienawidzonym przez Domicjana mężczyzną. Jednakże dobroduszna Teja nie ma pojęcia, jak wielu wrogów marzy o jej klęsce. Wśród nich jest oczywiście Lepida, zazdrosna była pani, której nie udało się uwieść ani Ariusza, ani samego cesarza. Dostrzegając więc sukces własnej służącej nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli miałby ktoś stracić przy tym życie.
Tymczasem Ariusz, to człowiek, który niczym nieśmiertelny bóg włada mieczem i tarczą w taki sposób, że nikt nie jest w stanie go pokonać. Jednakże, jako gladiator, nie napawa się ludzkim cierpieniem i śmiercią. Nienawidzi zabijać, ale wie, że tylko tak może osiągnąć wyczekiwaną wolność. Będąc marionetką w rękach władz, toczy boje z coraz trudniejszymi przeciwnikami, nie mogąc przy tym ujawnić, że w jego sercu miejsce zajmuje pewna kobieta. To zabiłoby ich oboje. Ale cesarz, nienawidząc uporu Ariusza, już wkrótce zrobi wszystko, byleby się go pozbyć. Czy zatem miłość gladiatora i niewolnicy awansującej na cesarski dwór – przetrwa?

„Kochanica cesarza” to powieść historyczna, której jednak nie powinnam przedstawiać zaczynając od oznaczenia ją daną kategorią literacką. Tego typu książki nieraz wydają się nudne, a tutaj o jakiejkolwiek drętwocie nie można nawet wspomnieć. Niesamowita, emocjonująca i wciągająca historia niewolnicy i gladiatora ukazuje ich trudną miłość w czasach, kiedy jedyną przeszkodą nie były tylko różnice majątkowe czy sprzeciwiające się uczuciu rodziny. Tutaj nic nie pozwalało na to, by tych dwoje połączył nawet zalążek miłości, bo to równało się z śmiercią, która nieustannie nad nimi czyhała. Książka ukazuje więc odbiegający od banału wątek relacji łączącej dwoje ludzi, względem których los miał nieco odmienne plany, aniżeli oni sami. Czy jednak prawdziwa miłość może zostać pokonana jakąkolwiek przeszkodą? Spotkania Ariusza i Tejy są pełne szczerego uczucia i namiętności. Kate Quinn wcale nie musiała posługiwać się scenami erotycznymi, by wywołać towarzyszący podczas czytania dreszcz emocji i ekscytacji. Tutaj wypływa on skądinąd i jest o wiele intensywniejszy. Autorka z pewnością także nie zaprzestała wyłącznie na przedstawianiu dziejów Ariusza i jego ukochanej. Na pierwszy plan dość mocno wpychają się postaci drugoplanowe, takie jak cesarz Domicjan, Lepida czy Wercyngetoryks. Pierwszy raz spotkałam się z tak doskonale wykreowanymi, mającymi charakterystyczne cechy osobowości bohaterami, którzy chociaż żyli tak dawno temu, w trakcie czytania przez cały czas pozostawali tak bardzo mi bliscy, jakbym znała ich słabości i zalety od zawsze.

Książka posiada bogato rozbudowaną fabułę, która nie ogranicza się tylko do jednego motywu, a wypływając na głębokie wody i płynąc, niesie robiącą niezapomniane wrażenie historię. Pojawia się tutaj zazdrość, nienawiść, rządza śmierci i nieszczęścia, ale także odwaga, bezinteresowność i całkowite oddanie. A wszystkie te elementy zostają nie tylko delikatnie liźnięte treścią, ale pojawiają się w niej w pełnej odsłonie i krasie, targając emocjami czytelnika tak, że nie potrafi się z nich otrząsnąć. Kate Quinn udowodniła, że miała doskonały pomysł na poprowadzenie akcji, ale nie na nim się skończyło. Autorka ma niewątpliwie wyjątkowy talent tworzenia zarówno bohaterów, jak i otaczającego ich świata. Cała historia rozgrywa się bowiem w kolorowanym krwią Rzymie, obezwładnionym rządami zdziwaczałego Domicjana. Cesarz, napawając się śmiercią, niejednokrotnie uczęszcza w spektaklach, gdzie takowa zostaje unaoczniona od początku, aż do ostatniego tchnienia ofiary. Fabuła dekorowana jest więc zapachem strachu i niebezpieczeństwa, bo to drugie dotyczy zarówno Ariusza stojącego na arenie, jak i kochanicy cesarza, która w każdej chwili może stracić życie z rąk paranoicznego władcy. Całe otoczenie, w którym przyszło istnieć bohaterom książki, zostało zobrazowane tak intensywnie, że wraz z każdym słowem wizja dawnego Rzymu staje się coraz bliższa i coraz wyraźniejsza, aż w końcu Stare Miasto pochłania czytelnika i wciąga go na jakiś czas do odległej, niebezpieczniej przeszłości.

Niebezpieczna miłość, walka na życie i śmierć, obłuda i zawieść mieszająca się z dobrocią i szczerością. Niegasnąca nadzieja i odwaga, która nie obawia się stanąć przed niczym. Jak zakończą się losy wszystkich, poszczególnych bohaterów? Ja byłam tego ogromnie ciekawa już od samego początku, toteż porzucając cały zewnętrzny świat bardzo szybko dobiegłam do końca powieści, pomimo tego, że nie należy ona do krótkich. I wciąż mam mało. Wszystkie poszczególne postaci – te dobre i te złe, przekonały mnie do siebie w takim stopniu, że stale odczuwam ich brak. Rozbudowany główny wątek mający sporo rozrastających odnóg łączących w jedną całość, wyjątkowa fabuła, nietuzinkowa kreacja bohaterów i wspaniały opis świata, w którym rozgrywana jest akcja. Tutaj wszystko jest idealne w bardzo dobitnym tego słowa znaczeniu. Książkę polecam wszystkim, byście i Wy doświadczyli trudów odległych lat. Byście przekonali się o tym, czym jest prawdziwa miłość i że na jej drodze nie są w stanie stanąć żadne, niemożliwe do pokonania przeszkody.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena