Koszyk 0
Opis:
Sensacja, polityka, miłośćPiętrzące się nieporozumienia pomiędzy małżonkami, niewinny flirt oraz chęć pomocy najbliższemu przyjacielowi odmienią całe dotychczasowe życie osobom uwikłanym w tę zawiłą historię. Za swoje polityczne aspiracje Marek zapłaci wysoką cenę − zyskując stanowisko, straci szansę na odbudowanie mocno nadszarpniętych więzi z synem ... córką i z żonami… Marta, podejmując ryzykowną grę miłosną, narazi na niebezpieczeństwo biorących w niej udział mężczyzn. O rodzącą się w trudnych warunkach miłość trzeba będzie walczyć, a najzagorzalszymi wrogami kochanków mogą okazać się ich sumienia.Autorka z zaciekawieniem przygląda się relacjom międzyludzkim, by wydobyć z nich to, co naprawdę istotne, co przyciąga rzesze czytelników, bo jest szczere i pozbawione sztuczności., Anna Grzyb, asymaka.blogspot.comNie dajcie się zwieść tytułowemu „kochankowi”! To zdecydowanie nie jest tradycyjny romans, a raczej sensacja dla kobiet w najczystszej postaci., Magdalena Kijewska, przeglad-czytelniczy.blogspot.comSzybko rozgrywające się sceny, akcja, to najlepsze elementy tej powieści. Polityka, miłość, samotność i zaskakujący finał., Agnieszka Krizel, nietypowerecenzje.blox.plWyrazista, mocna powieść o ludzkich dylematach., Sylwia Winnik, czasnaksiazki.plPatronaty: Sztukater, Przegląd Czytelniczy, czas na książki, Pisaninka Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Krystyna Śmigielska
 • 2015
 • 1
 • 400
 • 200
 • 130
 • *, 9788376744292
 • 9788376744292
 • ZCGEU

Recenzje czytelników

"Kochanek Pani Grawerskiej" Krystyny Śmigielskiej. Recenzja przedpremierowa.

Ocena:
Autor:
Data:
17 lutego, nakładem Wydawnictwa Replika ukazała się kolejna powieść Krystyny Śmigielskiej „Kochanek Pani Grawerskiej”. Miałam okazję przeczytać ją przedpremierowo.

Nie sugerujcie się tytułem. To nie ckliwa opowieść romantyczna, to kawał dobrej powieści sensacyjno - kryminalnej. Kochanek jest tylko iskrą do świetnie wyeksponowanej fabuły, która wertuje nam strona po stronie. Wciągająca, intrygująca, z problemami i zawikłanymi życiowymi ścieżkami.

Zastanawiałam się ... do jakiego gatunku powieść zaliczyć i stawiam na sensacyjną. Akcja, jak w najlepszym filmie sensacyjno – kryminalnym. Są i miłość, i trup, i porwanie dla okupu oraz wielki świat polityki. A jak polityka, to interesy, nie zawsze legalne, nie zawsze zgodne z prawem.

Marta Grawerska jest drugą żoną Marka, polityka, prezesa spółki, który za jakiś czas awansuje na stanowisko marszałka. Świat męża jest dla Marty daleki. Biznesmen ma bardzo dużo za uszami i skrzętnie stara się to ukryć przed swoją nową małżonką. Kobieta owszem opływa w luksusie i bogactwie, ale największą jej zmorą jest samotność. Przypadkowo zawarta znajomość z Piotrem okaże się zgubna dla kobiety. Na ile?....

Marek jest typowym człowiekiem biznesu, dla którego kariera przezwycięża wszystko – miłość, rodzinę. Wspinanie się na coraz wyższe szczebelki sukcesu i wielkich pieniędzy niesie ze sobą spore ryzyko. Nieczyste interesy z przeszłości, staną się dla niego przekleństwem i powodem, dla którego grupka zbirów, chętnych łatwych i szybkich pieniędzy, posunie się do porwania Marty. Marek jest tym, który posunie się do wszystkiego, byle dojść do obranego przez siebie celu. Nie znosi sprzeciwów i nie lubi rozdrabniania się.

Kobieta nie będzie świadoma, że nowo poznany obcy mężczyzna, z którym usnuje plan wspólnego wyjazdu do Karpacza jest częścią bandyckiego koła. Porwana i przetrzymywana w niezbyt wygodnych warunkach zrozumie prawdziwość swojego życia, i ile tak naprawdę znaczy dla Marka.

Intrygi uknute przez zbirów nie pójdą tak, jak by tego chcieli. Dzień za dniem, a plan zacznie lecieć na łeb, na szyję z powodu wypadku, w którym zginie „mózg” całej operacji. Legną w gruzach wszystkie ruchy na szachownicy. Z trójki młokosów, tylko Marcin okaże się wrażliwym i empatycznym na ludzkie cierpienie i pomoże Marcie wyjść z tego bez szwanku. Mało tego, zakocha się w niej, jak się później okaże, z wzajemnością.

Kiedy dojdzie do przekazania okupu, Marta wróci do domu. Jednak nie będzie to już ten sam dom, i ten sam mąż. Marek nie raz okazywał wobec żony ataki swojej agresji. Tak będzie i teraz. Świadkiem tego będzie również jego pierwsza żona, która wspierała go, podczas nieobecności Marty.

Autorka idealnie dopracowała każdy szczegół historii. Polityka to trudny temat. Trzeba mieć twarde plecy i mocne łokcie. Wiedzieć, jakimi otaczać się ludźmi. Marek, to bohater negatywny, zatracony w swojej wizji bogactwa. Intrygi knuje na każdym kroku, nie zawsze jednak jest łatwo wszystko ukryć. Prawda, zazwyczaj prędzej, czy później wychodzi na jaw. W tym miejscu autorka zostawiła sobie również furtkę, nie dopisując, o jakie tak naprawdę ciemne interesy z przeszłości chodziło. Czy przypadkiem zbiry nie zabezpieczyły się i nie dokonały kopii owych dokumentów. Jakie dalsze losy czekają rodziny?

Kibicowałam Marcie i Marcinowi. Do końca nie wiedziałam, czego się w finale spodziewać. Autorka doskonale ukazała świat daleki od tego naszego codziennego, widzianego tylko w szklanym ekranie. Użyła specyficznego języka. Powieść jest napisana bardzo obrazowo, tak, jak byśmy byli naocznymi świadkami rozgrywających się scen, a jednocześnie wprost, bezkompromisowo i bez ogródek. Bohaterowie są idealnie scharakteryzowani. Fabuła, jak pod najlepszy scenariusz filmu sensacyjnego.

Warto przeczytać. Szybko rozgrywające się ceny, akcja, to najlepsze elementy ciekawej powieści. Polityka, miłość, samotność i zaskakujący finał. Wszystko, co się składa na hit wśród powieści.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena