Koszyk 0
Opis:
Czy wiesz, że… Ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski utrzymywał intymne związki jednocześnie z wieloma kobietami? Kochał hazard z powodu którego został we Francji aresztowany? Utorował mu drogę do kariery politycznej znany w Europie homoseksualista? Zyskał koronę dzięki woli swej kochanki carycy Rosji, Katarzyny? Dzień jego koronacji był dniem jej imienin? Dzięki ostatniemu spotkaniu był ... ych kochanków mógł obradować Sejm Wielki i powstała Konstytucja 3 Maja? Jeżeli nie, przeczytaj powieść "Kochanek carycy”. Jej autor Piotr Owcarz w sposób niekonwencjonalny podszedł do wizerunku wielokrotnie już przedstawianego w literaturze monarchy. Przedstawił jego losy wyłącznie pod kątem miłości do Katarzyny. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bellona
  • miękka
Mniej Więcej
  • Piotr Owcarz
  • 2015
  • 384
  • 205
  • 145
  • 9788311-13743-1
  • 9788311137431
  • ZCPHI

Recenzje czytelników

"Kochanek carycy" - powieść pełna tajemnic...

Ocena:
Autor:
Data:
"Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie."
Pierre-Antoine Choderlos de Laclos (1741-1803)

Piotr Owcarz jest mistrzem w tworzeniu niejednoznacznych sylwetek, wykreowanym przez niego bohaterom trudno przyczepić etykietkę: dobry lub zły. Anioł i Demon mieszka w każdej postaci....

"Kochanek carycy" nie jest lekturą dla leniwych, trzeba się skupić... Przypomina misternie rzeźbiony sekretarzyk, pełen schowków, szufladek i skrytek ... Tekst trzeba czytać wnikliwie, często doszukując się treści ukrytej między wierszami. Czyni to lekturę fantastyczną przygodą.

Jakim człowiekiem był Stanisław August Poniatowski? Czego pragnął? O czym myślał? Kim były jego kochanki? Jakich kobiet pożądał? Która z nich stała się największą miłością jego życia? Wszystkiego dowiecie się z lektury "Kochanka carycy".
Książka kusi, wabi, intryguje, wzbudza ciekawość i rozpala zmysły. Spełnia wszystkie cechy dobrego romansu.

Świetna powieść napisana z duża znajomością epoki. Nawet jeżeli nie jesteście miłośnikami XVIII w, czasy te odkryją przed wami nowe, nieznane dotąd oblicze.

Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historyczne smaczki

Ocena:
Autor:
Data:
Piotr Owcarz to polski autor książek historycznych, scenarzysta i producent filmowy. ,,Kochanek carycy" to jego piąta i najnowsza powieść.

Nie wiem jak to się dzieje, że chociaż historię lubię ogromnie to mało można u mnie spotkać książek stricte z tej dziedziny. Jakoś giną w natłoku wszystkich nowości i zapowiedzi.

O romansie Stanisława Augusta Poniatowskiego i Katarzyny słyszałam w gimnazjum. Takie historyczne smaczki zawsze lepiej zapadają w pamięć, więc cieszę się ... że na tej namiętności została oparta cała fabuła. Okazuje się, że ostatni król Polski był niezwykłym hulaką i bawidamkiem, miał liczne miłości i kochanki. Jego losy śledziłam z zapartym tchem, a momentami nawet wypiekami na twarzy. Pełno tutaj intryg, a sensacja goni sensację.

Rozumiem, że niektóre wydarzenia zostały po prostu wymyślone przez autora, ale i tak sądzę, że to niezły sposób na poznanie historii. Jedna osoba przez pryzmat tych pikantnych szczegółów z życia króla zapamięta jakąś ważną wiadomość, a druga zacznie bardziej interesować się losami bohaterów z kart opowieści. Mogłam sobie później z ciekawością szukać losów Stanisława i Katarzyny. Sprawdzać, które z wydarzeń były prawdziwe.

Cieszę się, że spotkałam na swojej czytelniczej drodze tę książkę. Spędziłam z nią naprawdę pasjonujące chwile. Nigdy nie myślałam, że przeczytam książkę o tym słabym i niechlubnym królu Polski. To nielubiana przeze mnie postać i ta książka tego nie zmieniła. Trzeba jednak przyznać, że nasz Staś miał ciekawe życie, a pan Owcarz podał nam je jak najsmakowitszy kąsek.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena