Koszyk 0
Opis:
Miłość, szaleństwo czy żądza władzy? Tylko Claretta nie opuściła mężczyzny, który jeszcze niedawno był uwielbiany przez miliony Włochów. Stojąc przed plutonem egzekucyjnym, wyszeptała: "Jesteś zadowolony, że zostałam z tobą do końca?". Dla Jiang Quing śmierć męża miała być dopiero początkiem wielkiej kariery - była bardzo bliska przejęcia władzy w komunistycznych Chinach. Wiedziała, że gra o najwyższą stawkę ... Piętnastoletnia Catherine po prostu nie miała wyboru - czuły na kobiece wdzięki dowódca środkowoafrykańskiej armii wypatrzył ją, gdy szła do szkoły. Tytułem cesarzowej cieszyła się tylko przez kilka lat - dopóki zazdrosny małżonek nie oskarżył jej o romans z francuskim prezydentem. Co łączy te nieprawdopodobne, ale prawdziwe kobiece losy? Niebezpieczna miłość, chwila szaleństwa czy nieokiełznana żądza władzy? Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku? Kobiety dyktatorów to wstrząsające opowieści o niełatwym życiu żon i kochanek Hitlera, Stalina, Mussoliniego, Mao, Lenina, Bokassy, Ceauescu i Salazara. Bestseller - we Francji ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Diane Ducret
 • 2012
 • 1
 • 360
 • 230
 • 163
 • 97883-2401-8840
 • 9788324018840
 • ZAGKK

Recenzje czytelników

Mocna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu ,,Dziewczyny wojenne" wiedziałam, że Wydawnictwo Znak dobiera idealne pozycje dla mnie. Nie lubię historii i książek z nimi powiązanych, lecz po raz drugi sięgnęłam po książkę, która do tego nawiązuję i po raz drugi czytało mi się tę książkę świetnie. Powiązanie historii i roli kobiet jakie w niej odgrywały okazały się idealnym dla mnie połączeniem, po które zaczęłam chętnie sięgać. Tym razem spotkałam się z historiami kobiet ... które kochały dyktatorów i które zawładnęły moim życiem na kilka godzin.


W ,,Kobiety dyktatorów" znajdziemy historie ośmiu dyktatorów, lecz nie są to zwykły opis ich biografii, tym razem znajdziemy w nich kobiety. Poznamy jaką rolę spełniały w ich życiu. Jak one ich traktowały i co najważniejsze jaki stosunek dyktatorzy mieli do kobiet. Z książki dowiemy się, którzy panowie uwielbiali kobiety i nawet z ich ust przyjmowali najostrzejszą krytykę, a którzy mimo podziwu ich piękna używali wobec nich przemoc. Wzbogacimy się także o wiedzę jakie były kobiety i co one wniosły w życie dyktatorów, a niektóre bardzo wiele, bez niektórych nie osiągnęliby swoich pozycji.


Co można powiedzieć o tej książce? Na pewno to, że igra z uczuciami czytelnika. Potrafi niekiedy wstrząsnąć, czego można się domyśleć od razu dowiedziawszy się, że opowiada nam wydarzenia historyczne. Niekiedy potrafi też rozśmieszyć, w końcu są to relacje damsko - męskie, które z biegiem lat z miłości, zauroczenia, podobania zmieniają się w coś innego, w robienie partnerowi na złość.


Dla mnie ta książka jest wyjątkowa, gdyż, jak już wspomniałam, rzadko sięgam po książki związane z historią, a ta absolutnie mnie porwała w swój świat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

interesujące historie

Ocena:
Autor:
Data:
ciekawie opisane historie Kobiet ,ktore kochały dyktatorów,
Polecam dla każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena