Koszyk 0
Opis:
Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu -sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe ... Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hakan Nesser
  • 2013
  • 0
  • 328
  • 210
  • 135
  • 9788375545616
  • 9788375545616
  • ZB1PO

Recenzje czytelników

Rewelacyjna lektura, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Kobieta ze znamieniem, to czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie. Wg. mnie to także tom najlepszy.
Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu. Sprawca oddaje do niego dwa precyzyjne strzały. Tylko dwa strzały i aż dwa. Na miejsce zbrodni przybywa komisarz Van Veeteren wraz z zespołem. Prowadzone przesłuchania szybko ujawniają, iż co prawda (jak twierdzi żona) nikt do zmarłego nie żywił niechęci ... ale był on od jakiegoś czasu dręczony głuchymi telefonami. Czy mają one coś wspólnego z tajemniczym zabójstwem)
Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Te same okoliczności, ten sam modus operandi i całkowity brak powodu obu zabójstw i powiązań między ofiarami. Coś jednak musi ich łączyć. W tak zadziwiający zbieg okoliczności nikt nie wierzy, a tym bardziej nasz odrobinę staroświecki, irytujący, ale jednak uroczy komisarz. Rozpoczyna się żmudne (jak to u Van Veeterena) śledztwo. A czas goni. Trwa swoisty wyścig zarówno z czasem, jak i bezwzględnym zabójcą.
Śledztwo trąci z lekka myszką, ale przez to ma swój specyficzny klimat. I chociaż od początku wiemy, kto zabija. Nie mamy pojęcia dlaczego to robi. Kryminały Nessera są specyficzne, takie typowo, momentami aż do bólu skandynawskie. Nie inaczej jest z Kobietą ze znamieniem.
Zakończenie prowadzonego przez komisarza śledztwa jest niezwykle smutne, ale i dające wiele do myślenia. Nesser w prostej opowieści zastanawia się nad rolą ofiary, jej prawem do zemsty i czy pomszczenie ma sens.Czy jednym złem da się wymazać inne?
Ciężka tematyka w z pozoru błahej opowieści. Ale Nesser nie pisze prostych książek. Zawsze pod płaszczykiem kryminału, kryje się coś więcej, coś co zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad życiem, ale i nie tylko.
Gorąco zachęcam do lektury. Doskonała pozycja nie tylko na jesienno-zimowe wieczory. Nesser jednak ma klasę i nadal trzyma wysoki poziom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Prawo do zemsty

Ocena:
Autor:
Data:
„Kobieta ze znamieniem” to doskonale napisany kryminał. Uwielbiam styl pisania Nessera, choć metody śledcze Veetrena do najnowszych nie należą, ale liczy się skuteczność. Sam komisarz wzbudza we mnie sympatię – gburowaty, uparty, ale niesamowicie inteligentny. Postać kontrowersyjna, ale niezwykle ciekawa. Jak zwykle u Nessera, obok głównego wątku kryminalnego, znajdujemy „drugie dno” książki, które w tym przypadku stanowią rozważania na temat roli ofiary, zemsty i jej sensowności ... Nesser daje nam temat do refleksji - czy zemsta daje satysfakcję, czy jest skuteczna, czy oczyszcza? To specyfika powieści Nessera, zawsze obok zabójstwa są tematy do przemyślenia i refleksji. Jego powieści są głębokie i mądre. Obok lekkiej powieści, przemycają ważne wartości, dlatego tak cenię książki Hakana Nessera. Jego powieści to „wyższa szkoła jazdy” wśród kryminałów. Po pierwszej jego ksiązce rośnie apetyt na kolejne i ja już rozglądam się za kolejna pozycją jego autorstwa.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/12/kobieta-ze-znamieniem-hakan-nesser.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena