Koszyk 0
Opis:
Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry'ego Pottera, w pięknym nastrojowym fi lmie na podstawie najsławniejszej powieści jednej z najbardziej cenionych brytyjskich pisarek. Film w polskich kinach 24 lutego 2012. XX-wieczna powieść w klimacie XIX-wiecznej powieści gotyckiej, która niezmiennie działa na wyobraźnię twórców, widzów i czytelników w XXI wieku. Spowity mgłą i tajemnicą Dom na Węgorzowych Moczarach góruje nad omiatanymi przez morskie wichry bagnami, odcięty od świata i niedostępny ... gdy fale przypływu pochłoną Ławicę Dziewięciu Topielców - jedyną drogę, jaka łączy go z lądem. Arthur Kipps, młody notariusz z Londynu, przyjeżdża na pogrzeb samotnej właścicielki domu, by uporządkować pozostawione przez zmarłą papiery. Nie wie jeszcze, co wydarzyło się przed laty w domu i na otaczających go bagnach. Nie wie, kim jest kobieta w czarnej sukni, która ukazuje mu się z oddali. Lecz wkrótce odkryje przerażający sekret Domu na Węgorzowych Moczarach i pojmie, jak straszliwą zapowiedzią jest pojawienie się kobiety w czerni... Ta powieść odniosła światowy sukces! Została sprzedana w milionie egzemplarzy. Od trzydziestu lat jest wznawiana i stanowi inspirację dla twórców teatralnych i fi lmowych. Jej adaptacja teatralna to ewenement: od dwudziestu trzech lat jest codziennie grana na londyńskim West Endzie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Susan Hill
 • 2012
 • 1
 • 256
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4153-1
 • 9788324141531
 • ZAFM0

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna książka, napisana językiem na prawdę wymagającym myślenia. To nie lektura, którą czyta się raz i odkłada, to coś, co zmusza do zagłębienia się, zanurzenia w wiktoriańskich klimatach, we mgle, bagiennych oparach i dziwnych odgłosach. Minusem mojego działania było zapoznanie się z filmem, potem sięgnięcie po książkę: zdecydowanie odradzam. Sama jednak lektura oczarowała mnie wątkiem, językiem i pieczołowitością o szczegóły tamtej epoki. Bohaterowie są wyraźni ... rzeczywiści i przyjemni w odbiorze, a wydarzenia wciąż zachowują klimat świeżości, jakby wydarzyły się wczoraj, a nie w wyobraźni autorki.
Polecam!
Jedyny minus całości: grzbiet okładki nieco ubrudzony klejem. Ale da się to przeboleć (zdrapać też).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Strach mieszka w człowieku

Ocena:
Autor:
Data:
Utrzymana w konwencji dziewiętnastowiecznej powieści grozy historia, w której napięcie narasta stopniowo, podobnie jak lęk towarzyszący głównemu bohaterowi i udzielający się czytelnikowi.

Można odnaleźć tu atmosferę typową dla wielu utworów sióstr Bronte i Henry'ego Jamesa - jest oddalone od ludzkich siedzib, spowite mgłami, mroczne domostwo, do którego dotrzeć można tylko w porze odpływu; są złowrogie zjawy, odgłosy, koszmarne sny.. ... Nad tym wszystkim unosi się tajemnicza aura i zagadka sprzed lat, o której mieszkańcy okolic wiedzą, ale nie chcą rozmawiać, co potęguje ciekawość narratora i odbiorcy.
Nie jestem fanką horrorów, więc z ręką na sercu przyznam, że momentami cierpła mi skóra na grzbiecie i cieszyłam się, że za oknem jest jeszcze jasno, bo czytając tę powieść, byłam sama w domu:).

Polecam wszystkim, którzy lubią nastrojowe i zagadkowe historie, takie, w których ważną rolę odgrywa wyobraźnia, a nastrój grozy tworzą przede wszystkim narastające emocje, a nie uganiające się za sobą i skąpane w krwi wampiry, tudzież inne stwory, od jakich ostatnio roi się w literaturze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena