Koszyk 0
Opis:
Pochodząca z ziemiańskiej rodziny Bess Hardwick chce uniknąć skromnego i nudnego życia na wsi, dąży więc do tego, by służyć damie z arystokratycznego rodu i w ten sposób zyskać szansę na poznanie odpowiednio bogatego i wpływowego męża. Dzięki uporowi, urodzie i błyskotliwej inteligencji udaje jej się dostać do Londynu na dwór Tudorów, gdzie szybko staje się zaufaną dwórką swej rówieśnicy, młodej księżniczki Elżbiety. Tam również poznaje niebezpiecznie uwodzicielskiego sir Williama Cavendisha ... który budzi w niej pierwszą namiętność. Los jednak przygotował dla młodej Bess znacznie bardziej skomplikowaną drogę życia … Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bis
  • twarda
Mniej Więcej
  • Virginia Henley
  • 2008
  • 602
  • 202
  • 126
  • 9788375510744
  • 9788375510744
  • W7091

Recenzje czytelników

z historią w tle

Ocena:
Autor:
Data:
Bess Hardwick pochodzi ze zubożałej rodziny ale dąży do tego by służyć damie z arystokratycznego rodu i w ten sposób zyskać szansę na znalezienie bogatego i wpływowego męża. Dzięki uporowi, swojej urodzie i inteligencji udaje się jej dostać na Londyński dwór. Poznaje tam przystojnego i niebezpiecznie uwodzicielskiego sir Williama Cavendisha, który budzi w niej pierwszą namiętność. Spotykają sie oni kilkakrotnie i za każdym razem jest między nimi chemia ... Niestety los zgotował im skomplikowaną drogę zanim się zejdą, Bess poślubia swojego przyjaciela,który zanim osiąga dojrzałość umiera. Jedna trzecia majątku przechodzi na Bess. Wkrótce umiera żona Cavendisha i para może w końcu się pobrać. Mimo dzielącej ich ponad 20 letniej różnicy wieku, żyją szczęśliwie mając w domu pokaźną liczbę dzieci.
Po 10 latach małżeństwa sir William umiera zostawiając Bess z długiem 5000 funtów.
Czy Bess poradzi sobie sama po śmierci ukochanego Williama? Czy znajdzie się mężczyzna, który pokocha Bess tak samo? Czy dług zostanie spłacony?
Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.
Znajdziecie tu intrygi, seks czyli wszystko to co na dworze Tudorów jest normą. Jest też sporo opisów momentów :) jak dla mnie nie wulgarne a wpisujące się w panującą wtedy epokę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena