Koszyk 0
Opis:
Iwona Czarkowska powraca kolejną. zwariowaną i absolutnie kobiecą powieścią, w której humor i pogoda ducha okazują się być lekarstwem na wszystko. Zuzanna Roszkowska, na co dzień agentka nieruchomości, po godzinach kobieta zdolna do wszystkiego i żona prawie idealna, wyczekuje powrotu męża z Londynu. Doktor Roszkowski wraca jednak tylko po to, by oznajmić żonie, że jego kontrakt został przedłużony. Jakby tego było mało, szef Zuzanny postanawia wysłać ją w półroczną delegację do ... Miasteczka Wielkiego?, serca polskiej prowincji, które okazuje się być miejscem, w którym dzieje się więcej niż w niejednej metropolii! Zu będzie musiała się zmierzyć z pewnym uciekającym trupem, pawianami cierpiącymi na depresję, bułgarską agencją towarzyską, sobowtórem Elvisa Presley'a i tajemniczym mężczyzną, który mierzy do niej... z armaty!"" Oj, będzie się działo!!! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Iwona Czarkowska
 • 2010
 • 1
 • 232
 • 200
 • 120
 • 978-83-7674-0-676
 • 9788376740676
 • Z2341

Recenzje czytelników

Lekka, zabawna książka o agentce nieruchomości, idealnie nadająca się do czytania po ciężkim dniu.

Ocena:
Autor:
Data:
Jak to jest być agentką nieruchomości? Czy ta praca zawsze jest spokojna, wymaga wyłącznie siedzenia przy biurku? Nie, jeśli nieco nieciekawy szef wysyła Cię w półroczną delegację do malutkiego miasteczka o nazwie zupełnie przeciwnej, bo Miasteczka Wielkiego. Nie, jeśli jest się Zuzanną Roszkowską.
Tytułowa kobieta do zadań specjalnych, Zuzanna Roszkowska (dla przyjaciół i rodziny Zu) to młoda, nieobliczalna i łamiąca wszelkie stereotypy osoba ... Pewnego dnia szef wysyła ją w delegację do miejscowości Miasteczko Wielkie, serca polskiej prowincji. Na pozór jest to spokojne, nudne miasto, szybko jednak okazuje się, że dzieje się w nim zdecydowanie więcej niż w niejednej metropolii. Już od samego początku tego wyjazdu Zu staje się główną bohaterką śmiesznej i sensacyjnej zarazem, nieco pomieszanej historii. Na jej głowę w tak krótkim czasie zwala się tyle perypetii, że szczodrą ręką obdzielilibyśmy jeszcze kilka innych postaci.
Zapowiada się ciekawie, prawda? Ogromna dawka śmiechu - można powiedzieć, że śmiertelna - wywoła uśmiech podczas lektury u nawet największego czarnowidza. Przygody Zuzanny były bardziej lub mniej zabawne, niektóre wręcz trochę przesadne. To jeden z minusów.
Nie podobały mi się również niektóre postacie wykreowane przez panią Czarkowską. Niech za przykład posłuży sama Zuzanna, która momentami strasznie mnie drażniła. Bardzo infantylna, głupiutka. Ja rozumiem - mieć pecha, to ludzkie, ale żeby aż takiego? Przy setnym zdarzeniu na minutę (stronę) zaczynałam mieć dość gapiostwa i naiwności głównej bohaterki. Osobiście preferuję bardziej rzeczywiste postacie. Zuzanna nie była jednak jedyną z dziwacznych. Na przykład u nieco starszych - co się często wiąże z powagą i rozsądkiem - bohaterów powieści jeden maleńki epizod z życia decydował o reszcie egzystencji. No bo, na miłość Boską, czy to mądre brać rozwód przez jedno głupie kłamstewko, zupełnie nieznaczące, które miało miejsce ćwierć wieku temu?
Mimo tych kilku wad, całość nawet mi się podobała. Przyjemnie było się zająć tym "odmóżdżaczem" niewymagającym "uruchamiania" szarych komórek po całym dniu. Dlatego lepiej czytało mi się "Kobietę do zadań specjalnych" właśnie wieczorami niż za dnia. Nie jest to książka z najwyższej półki, ale nawet na takową nie liczyłam. Spełnia swoje wymagania - bardzo wciąga, podczas czytania odprężamy się. Jak szybko się czyta, równie szybko się zapomina. Lekkość pióra autorki wynika w dużej mierze z języka, jakiego używa - nie stroni bowiem od kolokwializmów czy wręcz wulgaryzmów. Warto zapoznać się z powieścią Iwony Czarkowskiej - jak wspominałam, po ciężkim dniu będzie pasować jak ulał.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena