Koszyk 0
Opis:
Trzy siostry - dwie rodzone i jedna cioteczna - dorastające w cieniu tragedii, jaka przed kilkunastu laty dotknęła ich bliskich, zostają wezwane przez matkę ostatniej z nich do prowadzonego przez nią pensjonatu, gdzie otrzymują szokującą wiadomość. Isabel, June i Kat nieoczekiwanie zamieszkują w jednym pokoju na poddaszu pensjonatu. Lolly, ciotka dwóch pierwszych i matka trzeciej, prosi je o pomoc i zaprasza do uczestniczenia w cotygodniowym wieczorze filmowym ... W pensjonacie trwa właśnie miesiąc filmów z udziałem Meryl Streep. Każda z kobiet spogląda na swoje życie przez pryzmat oglądanych filmów i na własnej skórze doświadcza magii kina. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mia March
  • 2014
  • 0
  • 432
  • 215
  • 135
  • 9788379434244
  • 9788379434244
  • ZBB43

Recenzje czytelników

...

Ocena:
Autor:
Data:
Klub filmowy Meryl Streep to już czwarta książka z serii Leniwa Niedziela, stworzonej przez wydawnictwo Świat Książki, z którą postanowiłam się bliżej zapoznać. Do tej pory udało mi się przeczytać Taniec z przeszłością Karoliny Monkiewicz-Święcickiej, Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes oraz Niech w końcu coś się zdarzy Trixi von Bürlow. Wszystkie te tytuły zrobiły na mnie raczej dobre wrażenie, poruszają one trudne tematy i w każdej można znaleźć coś dla siebie. Poza tym są niezwykle emocjonalne ... a bohaterowie barwni i bardzo realni. Nie inaczej jest w przypadku Klubu filmowego Meryl Streep.

Autorka w swojej powieści, podobnie jak wcześniej wspomniana przeze mnie Jojo Moyes, porusza smutny i trudny temat śmierci. Lolly Weller, jedna z bohaterek książki, jest nie tylko wielbicielką filmów z udziałem Meryl Streep, ale także właścicielką urokliwego pensjonatu o nazwie „Gospoda Trzech Kapitanów” położonego w Boothbay Harobour. Poza tym jest matką uzdolnionej cukierniczo Kat oraz ciotką Isabell i June, które, przez tragiczny wypadek w przeszłości, przygarnęła pod swój dach. Lolly, jak każdy z nas, ma swoje tajemnice, a jedną z nich jest rak, który powoli zjada ją od środka. Kobieta postanawia podzielić się tą informacją z młodymi kobietami i zaprasza je z tej „okazji” do pensjonatu. Ta smutna wiadomość zmieni życie wielu ludzi, nie tylko Kat, Isabell i June.

Do Klubu… podeszłam trochę sceptycznie, ponieważ usłyszałam od kogoś, że nie jest to najlepsza książka March. Pomyślałam sobie wówczas „trudno, najwyżej zrobi miejsce w moich zbiorach na nowe tytuły”. Po lekturze jej okazało się, że wszystkie moje obawy były bezpodstawne. Wprawdzie nie czytałam Poszukiwany Colin Firth, ale to, co znalazłam w tej powieści bardzo mi się spodobało. Powiem więcej: zauroczyła mnie. Mimo poruszonych w niej problemów, książka okazała się bardzo realna i o dziwo lekka oraz przyjemna. Autorka w sposób niezwykle plastyczny opisała zawartą w Klubie… opowieść, dosłownie się przez nią płynie, a klimat, który stworzyła wbrew pozorom jest bardzo… ciepły i optymistyczny. Lektura jej była dla mnie samą przyjemnością, bez większych problemów wniknęłam w wykreowany przez March świat i bardzo pasuje ona do serii, w której została wydana. Książka wzbudziła we mnie wiele emocji i razem z bohaterkami przeżywałam ich wzloty i upadki. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się tak dobrej historii. Owszem, jest ona w większości do przewidzenia, ale nie razi to w jakiś szczególny sposób. Wydaje mi się, że Klub filmowy Meryl Streep może pomóc ludziom… odnaleźć siebie po życiowych zawirowaniach. Kat, Isabell i June przeżyły naprawdę ciężkie chwile, jednak w ostateczności każda znajduje upragniony spokój ducha. Autorka w tej powieści daje nam nadzieję na to, że mamy szansę po życiowych zawirowaniach na spokój… Taki głęboki oddech po zawodzącym płaczu.

Mia March podzieliła tę historię na trzy części, to znaczy między Isabell, June i Kat. Czytelnicy poznają losy każdej z kobiet, które okraszone są dosyć sporą ilością goryczy. Tylko pierwszy rozdział należy do Lolly, gdzie przenosimy się piętnaście lat wstecz, do dnia, który na zawsze zmienił życie bohaterek. Wbrew pozorom do tego, co napisałam przed chwilą, autorka prowadzi fabułę w narracji trzecioosobowej. Była to miła odmiana od pierwszoosobowej, na którą ostatnio często trafiałam.

Klub filmowy Meryl Streep to książka naprawdę warta uwagi. Na pewno będzie przyjemnym dodatkiem do kawy lub herbaty w te jesienne wieczory (i leniwe niedziele :)). Mnie zauroczyła i jestem szalenie ciekawa jak na jej tle wypadnie Poszukiwany Colin Firth. Niestety lektura tego tytułu będzie musiała trochę poczekać. Minimum do przyszłego roku.

[www.dzosefinn.blogspot.com]

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena