Koszyk 0
Opis:
Christian Flavigny, psychiatra i psychoanalityk dziecięcy, nazywa teorię gender mitem współczesności. Pokazuje, że gender theory chce zastąpić psychologiczną refleksję na temat płci socjologizmem, przyjmując założenie, że nie ma czegoś takiego jak tożsamość seksualna wynikająca z natury. Istnieje jedynie tożsamość seksualna uwarunkowana kulturowo i ona jest źródł ... em bogatego zróżnicowania praktyk seksualnych. Flavigny mówi bez ogródek – stawką dyskusji o gender jest społeczny status homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu, a motywy etyczne i polityczne są w tym sporze drugorzędne. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Christian Flavigny
  • 2015
  • 1
  • 212
  • 195
  • 124
  • 9788370339609
  • 9788370339609
  • ZCKHN

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Książkę, która jest przedmiotem mojej recenzji wypożyczyłem ze szkolnej biblioteki. Mimo ogromu dostępnych pozycji zdecydowałem się wybrać i opisać właśnie tę. Do tego kroku nakłonił mnie jej tytuł "Kłótnia o gender" - liczyłem na książkę, która w dobry sposób podchodzi do opisywanego w niej problemu i nie zawiodłem się.

Szczególnie w obecnych czasach motyw związany z płciowością i tożsamością seksualną jest wszechobecny. Z tego właśnie powodu zdecydowałem się na sięgnięcie po ww ... książkę - poczytać, dowiedzieć się więcej o tym temacie, może nawet zmienić moją opinię o poruszanym problemie.

Autorem recenzowanej książki jest Christian Flavigny - psychiatra dziecięcy i psychoanalityk. Prowadzi on Oddział Psychoanalizy dzieci i młodzieży w szpitalu Salpetriere w Paryżu.

"Kłótnia o gender" została wydana w 2015 roku. Jej oryginalny tytuł brzmi "La querelle du genre". Polskie tłumaczenie zostało wydane na 212 stronach o formacie 135x195 przez wydawnictwo "W drodze". Książka posiada miękką okładkę, której zarówno przednia i tylna część odznaczają się prostotą oraz tym, że nie rzucają się w oczy równie bardzo jak książki bardziej jaskrawe lub posiadające większą ilość elementów.

"Kłótnia o gender" jest książką z gatunku psychologii i nauk społecznych. Dotyczy ona problemu płciowości, postrzegania z punktu widzenia konkretnych osób, tego jaką rolę w naszej codzienności odgrywa tożsamość seksualna oraz czym jest ona warunkowana. W swoim dziele autor mówi prosto z mostu na temat swoich przemyśleń. Nie stara się utrzymywać sztucznych pozorów poprawności społecznej swych wypowiedzi - uważam to za ogromny plus, ponieważ dzięki temu w książce nie znajdziemy nudnego mielenia ozorem i wymijania tematu.

Mimo, iż nie należę do grupy osób zainteresowanej socjologią książka "Kłótnia o gender" nie zawiodła moich oczekiwań. W jasny sposób przedstawia zdanie autora oraz pomaga kształtować nasze. Nie znajdziemy w niej bezsensownego zapisywania kolejnych stron, z którego właściwie nic nie wynika (a to jest bardzo częste w przypadku tego typu książek). Czytając "Kłótnię o gender" łatwo jesteśmy w stanie zrozumieć to, co autor miał na myśli podczas omawiania danego tematu. Bardzo podobał mi się fakt, iż Flavigny ustosunkował się do tematów, które często są zagłuszane i pomijane jak chociażby to, jakie uczucia towarzyszą dziecku, które w swoim życiu posiada homoseksualnych rodziców oraz co spotyka dzieci będące w takiej sytuacji ze strony swoich rówieśników i otoczenia.

Dzieło Flavigny'ego uważam za jak najbardziej udane. Przekaz książki potrafi dotrzeć nawet do osób niebędących mocno zaznajomionych w tym, co autor w niej przedstawia.

"Kłótnię o gender" uważam za książkę, która mocno wpływa na naszą opinię - albo nieinwazyjnie ją zmieniając, albo utwierdzając nas w poglądach które przyjęliśmy jeszcze przed przeczytaniem książki. Sądzę, że jest ona warta polecenia każdemu - ze względu na to, iż problem którego dotyka jest niezwykle powszechny w naszych czasach i prawdopodobnie wraz z upływem lat stanie się powszechny jeszcze bardziej. Fakt ten jest tak bardzo istotny, że chociażby ze względu na obecność i skalę problemu. Chcę serdecznie polecić ją każdemu kto tylko znajdzie czas, by w ciszy i spokoju ją przeczytać.
Paweł G., lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena