Koszyk 0
Opis:
Zapraszamy do Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Prowadzą ją małe zwierzęta: profesor Borsuk i jego biały personel - doktor Łasiczka, Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś i wiele innych ważnych postaci. Opowiadania o lekarzach i ich pacjentach, o radościach, smutkach, niezwykłych przygodach i sukcesach medycznych wykształconych specjalistów o miłych pyszczkach, miękkich futerkach i barwnych piórkach. Tomasz Szwed-Stępkowski - autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta ... trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich. Studiował w Szkole Menedżerów Kultury, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie. Brał udział w szkoleniach w Polsce i Anglii, dotyczących rozwiązywania konfliktów i pracy z grupami. W trakcie kilkumiesięcznego pobytu w Indiach poznawał wschodnie systemy leczenia i medytacji. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji "A kogo" - w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Tomasz Szwed
 • 2010
 • 0
 • 98
 • 240
 • 168
 • 97883-7551-1659
 • 9788375511659
 • Y9394
 • 0-12 m-cy, 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Ocena:
Autor:
Data:
W naszym domu gościło już bardzo wiele książeczek przybliżających dzieciom historie o zwierzakach. Nadal czujemy mały niedosyt i sięgamy po kolejne i kolejne … Bardzo spodobała nam się publikacja Tomasza Szweda, popularnego piosenkarza, kompozytora i pisarza pt. „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Książka niejako związana jest też z pracą autora, który zajmuje się między innymi dziećmi przebywającymi w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka w stanie śpiączki ...
Na kartach książki znajdziemy aż 9 najróżniejszych opowieści. Ich akcja rozpoczyna się i kończy wczesną wiosną. Czytelnik śledzi cały rok funkcjonowania leśnej kliniki. Dzieje się w niej natomiast bardzo wiele. Co róż pojawiają się nowi pacjenci uskarżający się na najróżniejsze dolegliwości. Częstokroć przyczyną ich nieszczęść jest człowiek zaśmiecający las i bezmyślnie niszczący przyrodę. Pacjentów troskliwie leczy i obdarza szczególną opieką wyspecjalizowana kadra kliniki. Mogą w niej liczyć na oddanego ordynatora kliniki profesora Borsuka, pediatrę – doktor Łasiczkę, stażystę – doktora Susła, siostry Wiewiórki, siostrę przełożoną Gronostaj Kazimierę, siostrę instrumentariuszkę – panią Srokę, klinicznego hydroterapeutę – pana Wydrę, kierownika składu aptecznego – pana Chomika oraz kierowniczkę przyklinicznej jadłodajni „Smaczne Jedzonko” – panią Jeżową.
Każda z historii jest ciepła i wciągająca. Co ważne uczy maluchy odpowiedzialnego zachowania w kontaktach z naturą. Całość czyta się naprawdę przyjemnie i lekko a tekst jest jak najbardziej zrozumiały i przystępny dla maluchów w każdym wieku. Publikację wzbogacają równie urocze ilustracje będące wspaniałym uzupełnieniem jej ciekawej treści.
Tę książkę na pewno zaliczymy do grona naszych ulubieńców i zdecydowanie powrócimy do niej nie raz. Jest ona ciekawym pomysłem na oswojenie malucha do kontaktach z lekarzem. Zwraca też uwagę na fakt, że zwierzaki cierpią i chorują tak samo jak my. Jednak bez obaw. Lektura na pewno nie przestraszy młodego czytelnika. Łagodny język autora oraz sposób w jaki przedstawia każdą opowieść rozpala w dzieciach wyobraźnię sprowadzając spokojny sen. Na pewno warto zwrócić na nią uwagę i sprezentować maluchom. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

las

Ocena:
Autor:
Data:
Szpital, przychodnia czy klinika nie muszą wcale być takie straszne, jak się wydaje. Sympatyczna doktor Łasiczka, wspaniały profesor Borsuk, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś nie tylko uratują i wyleczą małe zwierzątka, ale również są zabawi. Maluchy – jak każde dziecko – są tu wielkimi, radosnymi psotnikami, które ulegają wypadkom lub łapią choroby. Historia zaczyna się od małego poszukiwacza wiosny ... który przez ciągłe wchodzenie i wychodzenie z norki w zimne dni łapie zapalenie oskrzeli. Przez to trafia do kliniki. Wraz z mijającymi porami roku do zwierzęcego szpitala trafiają różne dzieci z najdziwniejszymi, ale bardzo życiowymi przypadkami. Każde z nich wie, że lekarze pomogą, więc panika jest zbędna. Wrońcio nawet był świadkiem jak lekarz sam sobie niechcący zrobił zastrzyk. Na ostrym dyżurze dla zwierząt śmiechu jest co nie miara!
„Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce” uczy dzieci nie tyko odwagi, konieczności słuchania rodziców, ale również zachęca do zachowania czystości w otoczeniu, niewyrzucania śmieci do lasu i w miarę możliwości usuwania ich, aby zwierzęta były mniej narażone na wypadki. Ponadto książka jest pięknie ilustrowana przez Anetę Krellę – Moch. Duże litery, niewielka ilość tekstu na pojedynczej stronie sprawią, że nauka czytania będzie bardzo przyjemna. Krótkie rozdziały będące kolejnymi opowiadaniami o Klinice pozwolą dziecku podczas przerw nie tracić głównego wątku.
Tomasz Szwed znany jest jako piosenkarz i kompozytor. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się swojej właściwej pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Szczególnie specjalizuje się w pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena