Koszyk 0
Opis:
Czwarty tom bestsellerowej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem. Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością, i dowiedz się ... jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Colleen Houck
 • 2013
 • 1
 • 392
 • 205
 • 135
 • 9788375151541
 • 9788375151541
 • ZAXIB
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Klątwa tygrysa. Przeznaczenie

Ocena:
Autor:
Data:
Po skończeniu III części ,,Klątwy tygrysa” od razu miałam ochotę przeczytać dalsze losy moich ulubionych bohaterów. Było to jednak niemożliwe, gdyż polska wersja powieści nie została jeszcze wówczas wydana. Niedawno zauważyłam, że 8. maja ma się odbyć premiera. Już nie mogłam się doczekać. Moja radość była tym większa, gdy okazało się, że już teraz będę mogła przeczytać tą książkę !


Kelsey znajdowała się w rękach Lokesha, który postanowił spłodzić z nią syna. Nie była to zachwycająca wizja ... dziewczyna cały czas myślała, jakby wydostać się od niego. Na szczęście z pomocą przybyli jej Ren i Kishan, którzy okazali się, jak zwykle, niezawodni.


Po powrocie do domu udali się na ostatnią już wyprawę do świątyni bogini Durgi. Wypełnienie misji miało przywrócić tygrysom postać ludzką na cały dzień. Aby jednak do tego doszło wiele osób musiało poświęcić życie…


Książka tym razem także mnie zachwyciła podobnie, jak pozostałe części. Autorka posługiwała się językiem prostym, powieść przeczytałam błyskawicznie. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron, nie mogłam się od niej oderwać. Strony przelatywały mi błyskawicznie, byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.


Muszę przyznać, że były także wzruszające, a zarazem krytyczne chwile. Była to chyba najlepsza z wydanych dotychczas części. Obecnie czekam z niecierpliwością na 5., a zarazem ostatnią część. Już teraz wiem, że nie będę mogła się jej doczekać !


W powieści doszło także do poświęcenia. Czy jeden z braci był w stanie poświęcić życie, aby jego ukochana była szczęśliwa? Przekonajcie się sami. Jestem pewna, że warto!


,,Klątwa tygrysa. Przeznaczenie” to wspaniała opowieść o sile prawdziwej miłości i pokonywaniu przeszkód, aby dotrzeć do wyznaczonego celu.


Moja ocena : 10/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Przeznaczenie" Klątwy Tygrysa

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatni dar do odzyskania i ostatnie zadanie do wypełnienia by klątwa została zdjęta. Poprzez korytarze biegnące od krawędzi wulkanu aż do pełnego lawy, ognia i płomieni serca ziemi, a także serc bohaterów, wiedzie ta podróż. To opowieść o ścieżce przez płonący las, rozświetlony blaskiem komety, gdy opada ona w ziemię pełną popiołów. To również historia wiodąca poprzez złote i ogniste Eldorado aż do podnóża gór, skrytych we mgle czasu, gdzie rozegra się finał.
Jeśli tylko starczy odwagi ... niech wypełni się "Przeznaczenie".

Kells zdecydowała się być z czarnym tygrysem i stara się wytrwać w raz podjętej decyzji. Dramat, rozgrywający się w czasie "Wyprawy", polegał na utracie pamięci przez Rena, gdyż równocześnie wraz z nią odeszła i miłość. Książę zdawał się być zupełnie kimś innym. Kiedy Kelsey zgodziła się już oddać serce jego bratu, powraca pamięć białego tygrysa, ale pozostają konsekwencje jego czynów. Dopiero próby, jakim zostanie poddana trójka bohaterów, zmuszą Kells do spojrzenia na swój raz jeszcze wybór, być może z perspektywy stuleci.

"Przeznaczenie", jak każdy z tomów tygrysiej sagi, posiada już na wstępie przepiękny cytat. Tym razem jest to zawołanie feniksa i zarazem jego przestroga. Historia pięknego, mitycznego stworzenia zostanie ujawniona w czasie ostatniej wyprawy i zestawiona z losami bohaterów, pokazując im, że warto poświęcić się w dążeniu do szczerości pragnień serca niż trwać w poczuciu obowiązku, przecząc uczuciu.

Tom czwarty składa się równo z czterech części: porwania, przygotowań do wyprawy, odzyskania kolejnego daru Durgi w jednej z mitycznych krain oraz podróży w czasie. Kto lubi takie wątki czasoprzestrzenne, będzie zadowolony z tej części powieści (i dla mnie były to najlepsze momenty tego tomu). Książęta wreszcie znajdą się w czasach zbliżonych do ich własnych o wiele bardziej niż współczesność. Kolejna próba dla Kelsey to odnalezienie się w tej przeszłości, która tak mocno uwidocznia cechy przywódcze Rena i wojenny zapał Kishana. Co jednak najistotniejsze, wspomniana podróż w przeszłość sprawi, że Kells zwątpi w słuszność całej dotychczasowej misji oraz w szczere intencje opatrzności swojej opiekunki- bogini.

Kto pragnie poznać zakończenie klątwy, czy została zdjęta w pełni i jaka była tego ostateczna cena, znajdzie odpowiedzi już w "Przeznaczeniu".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena