Koszyk 0
Opis:
Oto książka bliska dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zawiera kanon polskiej poezji dla dzieci, m.in. wiersze: "Paweł i Gaweł", "Małpa w kąpieli", "Chory kotek", "Stefek Burczymucha". Obejmuje twórczość autorów, którzy współtworzą polską literaturę, m.in. Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej. Piękna polszczyzna, tradycyjne wartości i pobudzające wyobraźnię barwne przygody bohaterów, towarzyszącym Polakom od pokoleń. Warto ... żeby Twoje dziecko poznało te wiersze! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Papilon
  • twarda
Mniej Więcej
  • 2010
  • 152
  • 290
  • 205
  • 978-83-2457-0-829
  • 9788324570829
  • Z7698
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

godna polecenia!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka pięknie ilustrowana. Wspaniała lektura dla naszych maluchów a dla nas miłe wspomnienie dzieciństwa.
Czy ta recenzja była przydatna?

Poezja wiecznie żywa

Ocena:
Autor:
Data:
Z poezją jest już tak, że pokochać można ją w każdym wieku. Tylko po co czekać na stare lata, skoro można zacząć cieszyć się nią i bawić już jako dziecko? Pokaż swojemu dziecku, jak wspaniała jest poezja i ile frajdy można mieć czytając wiersze. Naucz je, że poezja to nie odgadywanie „co poeta miał na myśli”, ale fantastyczna rozrywka pozwalająca rozruszać szare komórki i uwolnić emocje. Naucz dziecko czerpać garściami z literatury, bez ograniczania go do jednego tylko rodzaju literackiego ... Niech wie od najmłodszych lat, że poezja to coś nietuzinkowego i wyjątkowo ciekawego. A swoją pracę zacznij u podstaw, od „Klasyki polskiej dla dzieci”, gdzie znajdzie wiersze które wyszły spod pióra Fredry, Konopnickiej, Jachowicza, Mickiewicza i wielu innych, zasłużonych w polskiej literaturze.
Czytając dziecku wiersze znajdujące się w zbiorze „Klasyki polskiej literatury”, szybko zauważycie jak bardzo jesteście przesiąknięci poezją. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że znacie tak wiele wierszy, wierszyków i rymowanek? Nikt nie wyprze się chyba znajomości „Sroczka kaszkę warzyła”, „Bajeczki o osiołku” Fredry, czy „Chorego kotka” Jachowicza. Wrócicie z przyjemnością do tych wierszy, których słuchaliście w dzieciństwie i z radością będziecie uczyć ich własnego dziecka. Jeśli traficie na wiersze, które widzicie pierwszy raz w życiu, z nieskrywaną przyjemnością sami poznacie ich treść.
Wierszyki spodobają się waszym dzieciom. Niektóre czegoś nauczą, inne rozbawią, jeszcze inne przestrzegą przed jakimś niecnym uczynkiem. Ich zróżnicowanie sprawi, że wasze pociechy z chęcią będą słuchały przygód „Małpy w kąpieli”, czy „Janka, co psom szył buty”. Będzie wesoło i nostalgicznie, groźnie i z przymrużeniem oka. A oko weselić będą rewelacyjne ilustracje Sebastiana Persona. I nie przesadzam z tą rewelacją, bo są one naprawdę bombowe!
Wiersze podzielone zostały na kilka grup. Każda dotyczy konkretnego tematu. Są i wiersze o dzieciach, i o zwierzakach, i o porach roku. Ale to nie wszystko, odkryjcie sami, co jeszcze mieści w sobie ten świetny zbiór.
Całość prezentuje się imponująco. Jest schludnie i cudnie. Twarda oprawa, kolorowe, bajkowe i zabawne ilustracje plus wiersze klasyków, które wcale nie trącą myszką, a bawią kolejne już pokolenie młodych ludzi. To książka, która uprzyjemni czas nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. To możliwość do powspominania o własnym szczęśliwym dzieciństwie i okazja do sprawienia odrobiny radości i podarowania odrobiny szczęścia własnemu dziecku.
Jestem zachwycona tą pozycją.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena