Koszyk 0
Opis:
Ten uroczy zbiór bajek to wymarzony towarzysz w czasie wieczornego usypiania każdego dziecka. Kolekcja zawiera klasyczne opowieści. Zarówno znane, jak i nieznane czarodziejskie baśnie to historie o najbardziej lubianych przez dzieci bohaterach: smokach, królewnach, mówiących zwierzętach oraz piratach. Wspaniałe, pełne humoru i barw ilustracje pobudzają wyobraźnię każdego czytelnika, sprawiając, że i dzieci i dorośli pragną sięgać po nią dzień po dniu.
  • Muza
  • twarda
Mniej Więcej
  • 2013
  • 96
  • 221
  • 172
  • 978-83-7758-462-0
  • 9788377584620
  • ZB4UZ
  • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Klasyczne bajki na dobranoc

Ocena:
Autor:
Data:
Klasyczne bajki na dobranoc to zbiór 9 znanych i powszechnie lubianych historii opowiedzianych przez Mairi Mackinnon na podstawie bajek Hansa Christiana Andersena, Braci Grimm czy Charlesa Perraulta. Dzieci znajdą tu więc takie tytuły jak Księżniczka na ziarnku grochu, Żabi Książę, Nowe szaty cesarza, Dwanaście tańczących królewien, Śpiąca królewna, Cesarz i słowik, Żar-Ptak, Królowa Śniegu czy Latający koń.
Trudno jest wyobrazić sobie radosne dzieciństwo bez bajek. Są jednak historie ... które szczególnie mocno zakorzeniły się w polskiej kulturze i tradycji, i które zna dobrze każde pokolenie. Większość z nich znajdziemy w prezentowanej publikacji dlatego też książka ta zasługuje na szczególną uwagę.
Do lektury zasiadłam razem z dziećmi i okazało się, że dotarliśmy bardzo szybko do ostatniej strony. Bajki nie są zbyt długie a ich przystępny język i pozbawiony zbędnych opisów tekst oraz sporych rozmiarów czcionka znacząco to ułatwiły. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i uśmiechu, wszak kto nie śmiałby się czytając Żabiego Księcia czy chociażby o Nowych szatach cesarza. Ponadto wszystkie historie są bardzo wartościowe i każdy malec z łatwością wysnuje z nich właściwe wnioski.
Lektura jest bogato ilustrowana, solidnie wydana, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo imponująco. Z pewnością rozpali wyobraźnię w niejednej małej główce, dostarczy emocjonujących wrażeń i sprawi, że dzieciństwo naszych dzieci będzie zwyczajnie szczęśliwsze. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Klasyka zawsze na czasie

Ocena:
Autor:
Data:
Klasyczne bajki na dobranoc to zbiór 9 bajek:

księżniczka na ziarnku grochu
żabi książę
nowe szaty cesarza
dwanaście tańczących królewien
śpiąca królewna
cesarz i słowik
żar-ptak
królowa śniegu
latający koń
Bajki nie są długie więc dzieci nie zdążą się znudzić . Są to trochę inne wersje niż znane powszechnie. Bajki posiadają duże ilustracje na całą stronę i na każdej stronie małe w rogach wszystko ładnie się razem komponuje ... Wszystko napisane jest zrozumiałym językiem i co ważne dużą czcionką więc i starsze dzieci, które umieją już czytać powinny sobie poradzić.
Podobają mi się te bajki, fajnie jest się przenieść w czasie do dzieciństwa i przypomnieć sobie klasyczne bajki. Ulubiona bajką Michasi jest "dwanaście tańczących królewien" oglądałyśmy film na podstawie baśni i tam ciutkę inaczej to przedstawiono. Jednak wiadomo jak w bajce są księżniczki to moje córki siedzą i słuchają.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena