Koszyk 0
Opis:
Sięgająca początków XX wieku barwna opowieść o tej inteligenckiej rodzinie, od dawna zanurzonej w polskiej kulturze i naszej bogatej tradycji literackiej. Galerię wybitnych przedstawicieli rodu otwierają Jan August Kisielewski, dramaturg i jeden z założycieli kabaretu „Zielony Balonik", a także Zygmunt, pisarz, radiowiec, z przekonań piłsudczyk – ojciec Stefana Kisielewskiego. Centralną postacią ksią ... żki jest sam „Kisiel", człowiek wszechstronny: kompozytor, publicysta, pisarz, wybitna osobowość życia politycznego i społecznego, enfant terrible Polski Ludowej. Zainteresowania muzyczne przekazał swemu tragicznie zmarłemu synowi, Wacławowi Kisielewskiego, znanemu ze wspaniałych koncertów w duecie fortepianowym Marek i Wacek. Obecnie zaś rodzinę reprezentują Jerzy Kisielewski, dziennikarz, i Krystyna Kisielewska-Sławińska, romanistka i tłumaczka.Wydanie poprawione i uzupełnione. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Iskry
  • twarda
Mniej Więcej
  • Mariusz Urbanek
  • 2015
  • 320
  • 240
  • 150
  • 97883244-0403-2
  • 9788324404032
  • ZCN77

Recenzje czytelników

Doskonała, jak wszystkie książki autora.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka, monografia rodu ma charakter pasjonującej gawędy, której autor porywa czytelnika na równo arcyciekawymi biogramami, jak i wspaniale odmalowanym tłem kolejnych dziesięcioleci XX wieku. To także opowieść o ludziach niezwykle zdolnych, którym przyszło żyć w czasach nie pozwalających na rozwój pasji, talentu, zmuszających do zderzenia z trudną rzeczywistością.
Po raz kolejny Urbanek stanął na wysokości zadania. Stworzył fascynującą opowieść ... której dodatkową zaletą jest ukazanie bohaterów z najróżniejszych stron, w najróżniejszych aspektach życia.
Wszystko, to co jeszcze mogłabym powiedzieć o Kisielewskich, o stylu pisania Urbanka znajdziecie we wcześniejszych moich recenzjach książek tego biografa.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kisielewscy

Ocena:
Autor:
Data:
Mariusz Urbanek to pisarz, dziennikarz i autor kilkunastu książek m.in. o klanie Kisielewskich, pod tytułem „Kisielewscy. Zygmunt, Jan August, Stefan i Wacek. Autor ukazuje rzeczywistość, począwszy od 1820 roku w którym to urodził się pierwszy z Kisielewskich Daniel Florian Marcin. Daniel był dziadem Jana Augusta i Zygmunta. Zygmunt był ojcem Stefana, a Stefan ojcem Wacka. Jan August urodził się w Rzeszowie, był najstarszym synem w drugim małżeństwie swego ojca ... okrzyknięty „Geniuszem polskiego teatru”, utalentowany, bo oprócz utworów pisał też dramaty, dopóki lekarze nie stwierdzili u niego choroby psychicznej. Drugi, młodszy jego brat, Zygmunt, zawsze musiał walczyć z opinią, że jest mniej utalentowany, bo zawsze w cieniu brata. Dopiero po wielu latach doceniono go jako powieściopisarza, w których to powieściach ukazywał obraz Polski czekającej na wolność. Trzeci z Kisielewskich – Stefan, ukończył Konserwatorium i całe życie komponował muzykę poważną, ale oprócz tego pisał też felietony, dzienniki i wciąż żałował, że nie dość w życiu skomponował. Na pytanie kim byłby, gdyby nie komunizm, odpowiadał „Pewnie bym komponował”. Czwarty z Kisielewskich – Wacek, był uważany za wielki talent pianistyczny. Wspólnie z Markiem Tomaszewskim, stworzyli duet pianistyczny i zyskali sławę na całym świecie. Wacek dobrze wiedział, a nawet był tego pewien, że będzie następny po Ignacym Janie Paderewskim. Jednak nie doczekał tej chwili, bo zginął w wypadku samochodowym.
Książka wydana w pięknej, twardej oprawie, zawiera 297 stron, rozdziały są krótkie, przystępne i dobrze się je czyta, momentami nawet zabawne.
Weź proszę do ręki, tę wartościową książkę, wczytaj się w nią dogłębnie, i poznaj szczegółowe losy rodziny Kisielewskich.
Poznaj ich dalsze losy, bo Wacek po sobie pozostawił potomków.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena