Koszyk 0
Opis:
Kim był Leonardo da Vinci? Czy Leonardo da Vinci był wielkim malarzem? Odkrywcą? Niezwykłym wynalazcą, wyprzedzającym swoją epokę? A może wszystkim tym jednocześnie? Jakie obrazy jego autorstwa do dziś pozostają przedmiotem fascynacji miłośników sztuki na całym świecie? Jakie pomysły Leonarda znalazły zastosowanie we współczesnej technice? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a takż ... e na wiele innych, znajdziecie w książce „Kim był Leonardo da Vinci?”. Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Roberta Edwards
  • 2016
  • 1
  • 112
  • 196
  • 135
  • *, 978838069-258-9
  • 9788380692589
  • ZD595
  • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Kim był Leonardo da Vinci?

Ocena:
Autor:
Data:
Książka: Kim był Leonardo da Vinci?

Autor: Roberta Edwards

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 22 marca 2016r.

Stan: Współpraca, przedpremierowe

Liczba stron:112

Ocena: 8/10

Czy fascynowała Cię kiedyś osoba Leonarda da Vinci? Byłaś/eś zainteresowana/y wynalazkami, czy malarstwem? Jeżeli tak, to ta lektura jest właśnie dla ciebie!

Początkowo sięgając po książkę, myślałam, że to jakaś bajka dla dzieci. Kiedy przeczytałam pierwsze strony uświadomiłam sobie ... że książka jest rzeczywiście przeznaczona dla młodszych czytelników, ale nie jest dziecinna. Książka ma charakter naukowy (stąd tytuł serii ,,Wielcy i sławni") i z całą pewnością mogę stwierdzić, że gdyby podręczniki od historii były pisane w tak łatwy, a zarazem ciekawy sposób, każdy z nas polubiłby ten przedmiot. Szczerze przyznam, że dowiedziałam się wiele ciekawych faktów o życiu i twórczości Leonarda, który jest moim ulubionym malarzem. Książka pokazuje dzieje bohatera od narodzin, aż do śmierci.

Książkę polecam w szczególności wszystkim fanom oraz osobom, które zaciekawiła owa recenzja!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Interesująco i zabawnie

Ocena:
Autor:
Data:
"Niektórzy są bardzo utalentowani... ale nikt nie może równać się z Leonardem da Vinci. W jego epoce nie brakowało geniuszy. Leonardo jednak wyróżniał się wśród nich."

Świetnie przedstawiona historia życia i twórczości Leonarda da Vinci, malarza, rysownika, uczonego, inżyniera, wynalazcy i muzyka. Zaprzyjaźniamy się z małym chłopcem, później utalentowanym uczniem, poważanym artystą, mieszkańcem Florencji, Mediolanu.. ... Poznajemy źródła jego różnorodnych zainteresowań i kreatywnych pomysłów. Książka wciągająca i pasjonująca, z dobrym humorem, sporą dawką wiedzy wspartą atrakcyjną formą graficzną wykorzystującą naturalną ciekawość i otwartość na świat młodego czytelnika.

Publikację wzbogacają znakomite i zabawne ilustracje, a także wiele interesujących informacji z epoki odrodzenia, choćby jak wówczas postrzegano wszechświat, na czym malowano, z czego robiło się farby, jakich barwników używano, jaka była tematyka obrazów, szczeble kariery w pracowni artystycznej czy cechy człowieka renesansu. Wszystko to daje szerszą perspektywę i powoduje, że treść książki bardzo szybko i łatwo zapada w pamięć. Logicznie pogrupowane rozdziały i przejrzyste rozmieszczenie tekstu na stronach sprawiają, że książkę można czytać etapami, wracając do niej w dowolnej chwili. Na końcu publikacji zebrano istotne i przydatne daty z życia głównego bohatera i najważniejsze wydarzenia współczesnych mu czasów.

Książka dla każdego, bowiem i dorosły z powodzeniem znajdzie tu wiele ciekawostek i anegdot, o których pewnie wcześniej nie słyszał lub zdążył już zapomnieć. Można ją czytać z powodzeniem także z najmłodszymi, gdzie pomocne okazują się liczne fantastyczne rysunki. Poprzez udaną i interesującą zabawę przekazuje ona wiele edukacyjnych treści, umożliwia młodym czytelnikom połknięcie bakcyla zdobywania wiedzy i czerpania z tego radości. Wydanie w twardej oprawie idealnie nadaje się do użytkowania przez ręce zaciekawionego najmłodszego czytelnika. Zajrzyjcie także do innych książek wydanych z serii "Wielcy i sławni", o Marii Skłodowskiej-Curie, Albercie Einsteinie, Thomasie Alva Edisonie, Charlesie Darwinie, braciach Wright, a już niedługo do swojego świata zaprosi Was również Isaac Newton.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena