Koszyk 0
Opis:
W jaki sposób Charles Darwin zmienił poglądy ludzi na temat rozwoju życia na Ziemi? Co tak naprawdę oznacza słowo ewolucja? W jaki sposób jego książka „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” zmieniła bieg historii? Dlaczego jego kolejna książka, „O pochodzeniu człowieka”, wywołała ogromny sprzeciw tak wielu ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań ... znajdziecie w książce „Kim był Charles Darwin?”. Seria „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Deborah Hopkinson
  • 2016
  • 110
  • 197
  • 136
  • *, 978838069-237-4
  • 9788380692374
  • ZD5H6
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

o badaczu

Ocena:
Autor:
Data:
Karol Darwin jest postacią, którą trzeba znać. Nie dziwi więc, że czwarty tomik serii Wielcy i sławni poświęcony został właśnie tej postaci. Deborah Hopkinson potrafi fakty z życia połączyć zgrabnie z anegdotami oraz naukowymi wyjaśnieniami - tworzy książkę, którą dieci z chęcią będą czytać. Autorka przedstawia postać sławną i o barwnym życiorysie. Wybiera z biografii szereg zabawnych scenek z udziałem młodego Karola - i w ten sposób zachęca najmłodszych do sympatycznej lektury ... Dzieci z tej publikacji dowiedzą się między innymi, jak obudzić w sobie ciekawość badacza i czym charakteryzują się gatunki. Hopkinson dobrze opanowuje materiały źródłowe i pamięta o tym, dla kogo pisze swoją książkę. Pozwala poznać sylwetkę uczonego, a i pobawić się niezwykłymi wiadomościami. Co w biografiach nieczęste, czasami nawet rozśmiesza małych odbiorców i jest dla nich przewodniczką po świecie nauki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Geniusz czy naukowiec?

Ocena:
Autor:
Data:
Dzięki książce dla dzieci "Kim był Karol Darwin?" dowiadujemy się jakim uczonym był bohater tytułowy. Nie bał się zadawania pytań, a zaintrygować potrafiły go nawet zwykłe dżdżownice. Autorka podaje również zabawne anegdoty o twórcy teorii ewolucji – choćby tę, jak włożył ciekawy okaz żuka do ust, bo w dłoniach miał już inne wyjątkowe owady. Przyjrzymy się też jego życiu. Wspomniano trudne doświadczenia, ponieważ uczony stracił troje z dziesięciorga dzieci. Widzimy nieco wycofanego ... pogrążonego we własnych myślach naukowca, który wciąż poszukuje odpowiedzi. A wielkie teorie spisuje nie w laboratorium przy biurku, a na kolanach, na podkładce. Jego przemyślenia pozwoliły nauce zmienić swój bieg.

Deborah Hopkins zaprezentowała Darwina w sposób interesujący i bardzo przystępny. Dzieciaki podczas lektury będą zadawały tysiące pytań, ale po to są właśnie tego typu książki. Autorka nie tylko opowiedziała historię życia wybitnego naukowca i wyjaśniła jego dokonania. Ukazała również realia epoki w jakiej żył bohater tej książki. Dowiemy się choćby, jakim nietaktem było oglądanie mrówek ze zwykłymi ludźmi przy zakurzonej drodze – wyższe klasy takich rzeczy nie robiły. Poznamy zasady operacji chirurgicznych wykonywanych w XIX wieku (czy raczej ich brak). Rysunki w formie szkiców pomogą w zrozumieniu opowieści. Deborah Hopkinson pokazała też, że warto czasami iść pod prąd i zadawać trudne pytania, nawet jeśli inni tego nie robią. Najważniejsze jednak, by samemu również próbować znaleźć na nie odpowiedzi. Książka dla dzieci, które pytają, kochają przyrodę i są ciekawe świata.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena