Koszyk 0
Opis:
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mieszkańcy domu nr 11 w zaułku Woltera to zwykli lokatorzy, jakich wiele w paryskich kamienicach. Jednak pozory mylą! Co łączy właściciela antykwariatu, listonosza, gospodynię domową, słynnego adwokata i trójkę nastolatków? Ich wspólny sekret: klub detektywów-amatorów. Za każdym razem, gdy pojawia się zagadka kryminalna, z którą nawet policja nie daje sobie rady, detektywi zbierają się w swojej tajnej bazie: mieszkaniu na pierwszym piętrze ... należącym kiedyś do Gustawa Darbona, największego detektywa w Paryżu. Tam, między jednym a drugim kawałkiem domowego ciasta … rusza śledztwo! Deloffre to poczciwy nieudacznik, człowiek, który nie skrzywdziłby nawet muchy. Dlaczego więc zostaje oskarżony o podwójne morderstwo? A na dodatek ktoś próbuje go zabić? I jaką rolę w tej historii odgrywa… tajemnicza hrabina? Tak zawikłaną zagadkę mogą rozwiązać tylko detektywi z zaułka Woltera! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti
  • 2011
  • 1
  • 200
  • 205
  • 145
  • 978-83-265-0045-9
  • 9788326500459
  • ZAD0K
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

interesująca, warto przeczytać

Ocena:
Autor:
Data:

"Kieliszek trucizny" to efekt współpracy duetu pisarskiego obdarzonego bujną wyobraźnią i talentem do tworzenia pasjonujących historii detektywistyczno - sensacyjnych dla młodzieży - Pierdomenico Baccalario i Alessandro Gatti.
Niniejsza opowieść rozpoczyna się w pozornie zwyczajnej paryskiej kamienicy przy zaułku Woltera 11 - chyba jedynym takim miejscu w stolicy, w którym występuje największe zagęszczenie detektywów - amatorów na metr kwadratowy. Tak się bowiem składa ... że wielu lokatorów łączy wspólna pasja rozwiązywania zagadek kryminalnych, choć dzieli prawie wszystko. Do szacownego klubu detektywów należą : Nikola i Simon, nastoletnie pociechy nadkomisarza paryskiej policji, Leon, szesnastoletni czarny geniusz komputerowy, Ferdynand - słynny adwokat w stanie spoczynku, Ludwik - antykwariusz i zarządca kamienicy, pani Jaśmina - energiczna staruszka, prawdziwa mistrzyni domowych wypieków oraz Wiktor - miejscowy listonosz.
Kiedy tylko pojawia się kryminalna zagadka, towarzystwo zbiera się w swojej tajnej siedzibie - mieszkaniu należącym niegdyś do najsłynniejszego paryskiego detektywa - i wspólnymi siłami podejmuje się jej rozwiązania.
Pierwszym wyzwaniem dla domorosłych śledczych jest sprawa niejakiego Marcela Dumonta, łagodnego i poczciwego nieudacznika oskarżonego o otrucie właścicieli kamienicy. Policja nie wierzy w jego niewinność, jednak detektywi z zaułka Woltera mają inne zdanie. Kluczem do rozwikłania zagadki staje się tajemniczy mężczyzna przyłapany przez Nikolę i Simona na próbie zabójstwa pana Dumonta. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Jego przebieg jest doprawdy intrygujący, zaś finał - zupełnie niespodziewany.

"Kieliszek trucizny" to utrzymana w lekkim, swobodnym stylu przygodowo - sensacyjna powieść z wątkiem detektywistycznym. Jej zaletą jest ciekawie i zgrabnie skonstruowana intryga kryminalna ; pomysłowa zagadka wiedzie czytelnika przez labirynt domysłów, poszlak i fałszywych tropów w sposób skupiający niepodzielną uwagę. Wciągająca, wartka akcja, lekka i pełna humoru fabuła, dynamiczne i dowcipne dialogi, a przede wszystkim galeria barwnych, nakreślonych z fantazją postaci, z których każda ma w zanadrzu jakiś sekret i zajmuje się innym aspektem zagadki - oto niezbywalne atuty tej błyskotliwej powieści. Jestem pewna, że przypadnie do gustu młodemu czytelnikowi właśnie ze względu na szybkie tempo akcji, przy którym nie sposób się nudzić, intrygującą fabułę owianą delikatną mgiełką tajemnicy oraz trzymającą w napięciu zagadkę kryminalną; połączenie tych elementów tworzy wyjątkowo udaną, pasjonującą, atrakcyjną całość zdolną zainteresować żądnych przygód entuzjastów wszelakich łamigłówek, sekretów i intelektualnych potyczek. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena