Koszyk 0
Opis:
Nieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna ... Odkryłam jednak, że na jego barkach spoczywa nie tylko ciężar prowadzenia drużyny. Drake wyznał mi swoje uczucia z nadzieją, że i ja od dawna coś do niego czuję. Sądziłam, że odnaleźliśmy szczęście, jednak przeszłość zawsze znajdzie sposób, by wpłynąć na teraźniejszość. Z jedną decyzją wszystko może się zmienić... już na zawsze. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Filia
  • miękka
Mniej Więcej
  • Lisa De Jong
  • 2016
  • 400
  • 197
  • 130
  • 978838075-159-0
  • 9788380751590
  • ZDE3J

Recenzje czytelników

''Jeśli się nie zmienimy, nie rozwiniemy się, a jeśli nie będziemy się rozwijać, nie będziemy prawdziwie żyć.''

Ocena:
Autor:
Data:
http://myfairybookworld.blogspot.co.uk/

''Kiedy wszystko się zmienia'' to druga część serii Rain. Pierwszy tom opowiadał historię Kate, recenzję znajdziecie tutaj. W tej części Lisa De Jong opowiada historię Emery i Drake, poznają się oni przez przypadek na uniwersyteckim kampusie, przez kolejny przypadek zostają partnerami do projektu naukowego na zajęciach.
Emery to dziewczyna, która przez swoją przeszłość, mocno skoncentrowała się na przyszłości, wie ... czego chce i bardzo mocno na to pracuje. Od początku Emery wydaje się smutna, zagubiona i samotna, tak bardzo skupiła się na przyszłości, że zapomniała o teraźniejszości. Kiedy przypadkiem wpada na cudownego chłopca akademickiej drużyny futbolowej, wie, że Drake to chodzące problemy i że w jej życiu nie ma miejsca na rozproszenie. Lecz Drake nie jest tym, kim wydaje się być. Gra w futbol jest dla niego wszystkim, jego tata zaplanował taką przyszłość dla niego, od najmłodszych lat ciężko z nim pracował nad jego kondycją i sprawnością. Drake skrywa sekrety, widać, że zjada go to od środka, nie potrafi uwolnić się od przeszłości, przez co nie może prawdziwie żyć. Kiedy zostaje partnerem Emery, wie, że dziewczyna nie zasługuje na jego typowe zachowanie, dla niej choć przez chwilę próbuje nie być dupkiem. Oboje pragną kontroli, tylko wtedy wydaje im się, że mają władzę nad swoim życiem, przez co, jak możecie się domyślać, ich współpraca jest burzliwa, Emery jest pierwszą dziewczyną, przy której Drake coś czuje, Drake jest pierwszym facetem, którego Emery dopuściła tak blisko. Jak myślicie, jaki będzie finał ich historii?

Podróż przez tę książkę nie była łatwa. Tym razem nie płakałam, ale i tak bardzo emocjonalnie przeżywałam relację pomiędzy bohaterami. Emery i Drake są jak magnesy, w zależności, którą stroną się ustawią, to raz się przyciągają, raz odpychają. Mimo tego widać, że obojgu zależy na drugiej osobie, są gotowi na wszystko, ale czy są przygotowani na to, co przyniesie im niedaleka przyszłość? Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać książkę, bo nic więcej wam nie zdradzę.

Lisa De Jong po raz kolejny mnie nie zawiodła. Choć historia Emery i Drake jest mniej emocjonalna od tej opowiedzianej w ''Kiedy pada deszcz'' spełniła moje oczekiwania. To piękna historia o stracie, bólu i miłości, pokazująca, że warto walczyć o swoje szczęście, że nigdy nie wolno się poddawać. Przypadkowe spotkanie, jedna decyzja ma moc, by odmienić całe nasze życie. Nasza przyszłość i szczęście jest w naszych rękach, to my musimy zadecydować, co jest dla nas najważniejsze i zrobić wszystko by to osiągnąć. Miłość to potężne uczucie, jeśli jest prawdziwa, pokona wszelkie przeciwności losu.

Z niecierpliwością czekam na historię Rachel w trzecim tomie cyklu Rain.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kiedy wszystko się zmienia...

Ocena:
Data:
Niekiedy traumatyczne przeżycia nie pozwalają nam na zmiany, boimy się ich, boimy się przywiązania, boimy się zaufać. Każda, najmniejsza zmiana ma wpływ na naszą przyszłość. Bardzo ciężko jest rozpocząć coś od początku, ponieważ strach nas paraliżuje, nie pozwala nam się rozwinąć, zbaczamy z kursu. Jednak bardzo rzadko, ale się zdarza, odnajdujemy osobę, która pokazuje nam, jak dużym błędem było uciekanie od zmian. Żadna decyzja nie jest prosta, ale decyzja, żeby żyć według własnych zasad ... a nie przeszłości jest najważniejszą, jaką możemy podjąć w naszym dorosłym życiu.

TO POPIEPRZONA FORMA MIŁOŚCI, ALE JEDYNA JAKĄ ZNAM


Lisa De Jong jest autorką, której ani nie kocham, ani nie nienawidzę. Podczas czytania poprzedniej części cyklu „The Rains” miałam strasznie mieszane uczucia, co do treści książki i jej powtarzalności. Tym razem było podobnie, ale inaczej. Ponieważ ten cały efekt: „ale ja to już czytałam” był odczuwalny, ale nie na tyle, by lektura była nieprzyjemna. Z początku było mi bardzo ciężko wgryźć się w historię, ponieważ coś mi cały czas nie pasowało, krzywiłam się, stękałam, jednak książka mnie zaciekawiła, a to już plus. Do połowy trochę ją molestowałam, ale później pochłonęłam, ponieważ wydarzenia w drugiej połowie nadrabiają wydarzenia z pierwszej i wynagradzają czytelnikowi z nadmiarem okres wyczekiwania na to ogromne BUM!

Główną bohaterką książki jest Emery, która miała niełatwe dzieciństwo i żyła w świadomości, że ktoś ją zostawił. Bała się zaufać komukolwiek, wpuścić do swojego świata, ponieważ obawiała się zranienia, ponownego zranienia. Emery żyła przeszłością, która wyznaczała jej ścieżkę zasłaniając wszystkie pozostałe. Jednak ktoś skierował jej latarkę na dodatkowe przejście i pokazał, że jest inna droga, a tym kimś był Drake. Drake jest również bohaterem z problemami i z niełatwym dzieciństwem, jego przyszłość również jest ukierunkowana wydarzeniami z przeszłości. Tych dwoje odnajduje w sobie coś, czego nikt inny nie zauważył. Pokazują, że da się zmienić swoje życiowe założenia i nadal być szczęśliwym.

Bardzo podobała mi się transformacja bohaterów, ich poglądów na świat i na przyszłość. Zastosowany zabieg przez autorkę przekazuje wiele ważnych sentencji odnoszących się do naszego życia, ponieważ każdy z nas się przejmuje i ma plan na przyszłość, do którego dąży, ale autorka poprzez treść pokazuje, że istnieją inne opcje i że świat pomimo ruiny nadal istnieje.

Styl Lisy De Jong jest bez zarzutu, tak jak w pierwszej części byłam pod wrażeniem, tak jestem teraz. Lekkość, z jaką pisze autorka jest naprawdę czarująca i sprawia, że zanurzamy się w historię i problemy bohaterów bez trudu rozumiejąc emocje, które nimi targają.

Lisa De Jong może i pisze prosto i „powtarzalnie”, ale w jej słowach kryje się magia, która sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejne pozycje tej autorki, jak tylko wyjdą na polski rynek, ponieważ kobitka ma dar do przekazywania emocji i zmieniania poglądów na otaczający nas świat, wpływa na proces myślowy i na podejmowanie życiowych decyzji, a co najmniej do zastanowienia się nad nimi. Polecam przeczytanie i przekonanie się na własnej skórze, czy to, co stworzyła pisarka jest prawdziwe.

Review Junkie, Anna
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena