Koszyk 0
Opis:
Przypadkowe spotkanie ze słynnym artystą całkowicie zmienia życie bohatera książki. Z niepozornego, zakompleksionego człowieka przeistacza się w budzącą podziw żywą rzeźbę. Wymarzona popularność, sława i bogactwo nagle są na wyciągnięcie ręki. Jednak sukces musi zapłacić wysoką cenę. Zyskuje to, o czym zawsze marzył. Traci to, czego dotąd nie doceniał. Czy za cenę sławy warto wyrzec się wolności? Co decyduje o naszej wyjątkowości? Czy naprawdę to, co najważniejsze widzi się tylko sercem ... Eric-Emmanuel Schmitt, najbardziej poczytny współczesny francuski pisarz, autor książek takich jak "Oskar i pani Róża", "Dziecko Noego" i "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", poszukuje odpowiedzi na te pytania w intrygującej przypowieści, która podbiła serca polskich czytelników. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Znak
  • miękka
Mniej Więcej
  • Eric-Emmanuel Schmitt
  • 2014
  • 264
  • 193
  • 123
  • 978-83-240-2633-3
  • 9788324026333
  • ZBN2H

Recenzje czytelników

Kiedy byłem dziełem sztuki

Ocena:
Autor:
Data:
Książki Schmitta mają to do siebie że pochłaniają od samego początku. I z tą książką w moim przypadku było podobnie, niestety gdzieś w połowie zapał do czytania zmalał. Dlaczego? Dlatego iż książka mimo to że jest ciekawa, szokująca i intrygująca, to jest zarazem rozwlekła i przewidywalna. Jednak nie zaraziłam się do niej. Postanowiłam wytrwać i nie żałuję ...

Książka opowiada o tym jak pewien artysta (a może powinnam napisać pseudoartysta) za cenę sławy i rozgłosu pozbawia człowieczeństwa osobę zagubioną i załamaną, zdołowaną życiem, chcącą popełnić samobójstwo. Człowiek ten nie zdając sobie sprawy w co się pakuje i jaką cenę przyjdzie mu zapłacić później decyduje się na krok stania się żywym dziełem sztuki, eksponatem, marionetką w rękach swojego twórcy, a co za tym idzie sprzedaje swoją dusze i ciało, za cenę popularności i sławy. Niegdyś niedostrzegany, żyjący w cieniu swoich sławnych braci, staje się teraz obiektem zainteresowania mediów. Jednak szczęście nie trwa długo, jest złudne i ulotne. Wszystko się odwraca. Wtedy postanawia walczyć o to co zostało jeszcze z jego człowieczeństwa, walczyć w imię miłości.

Książka pokazuje nam jak głęboka potrafi być ludzka głupota. Gdzie może zaprowadzić nas chęć bycia w centrum. Pokazuje ludzki egoizm i okrucieństwo. Ale też pokazuje nam na czym polega siła miłości, pokazuje nam że warto walczyć do samego końca mimo przeciwności losu. Książka na pewno warta przeczytania, z czystym sumieniem polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Fenomen literacki ostatnich lat

Ocena:
Autor:
Data:
Książki Schmitta poruszają do głębi, śmieszą swoim ironicznym, troszkę groteskowym humorem, zmuszają do refleksji i zastanowienia się nad życiem. Tym razem jednak można przygotować się na niezapomniane przeżycie.
Książka - fenomen! Opowiada w zasadzie o każdym z nas - człowieku, który stoczył się na samo dno i jest gotowy odejść z tego świata, jednak powstrzymuje go od tego człowiek nie do końca do tego odpowiedni. Obiecuje odmienić jego życie, jednak warunek ... jaki musi spełnić jest szokujący - całkowicie zniknąć ze świata, wyzbyć się swojej tożsamości i narodzić się na nowo, jako dzieło sztuki, czyli własność artysty.
Bohater z początku czuje się szczęśliwy w nowym życiu, jednak stopniowo zaczyna się niepokoić, denerwować i stwierdza, że nie była to jego najlepsza decyzja. Do tego pojawia się w jego życiu miłość! Zaczyna się walka o samego siebie, o to, co się kocha, o szczęście i odzyskanie swojej tożsamości.
Bohater jest więc tak naprawdę everymanem - każdy z nas może być taki, jak on i wplątać się w sytuacje, z których trudno wyjść, ba, którą trudno nawet pojąć!
Historia prosta, jednak sposób jej opisu silnie działa na duszę człowieka. Nie da się spokojnie odstawić przeczytanej książki i położyć na półkę obok innych przeczytanych pozycji. Schmitt potrafi słowem stworzyć arcydzieło - każda jego książka wciąga jak narkotyk, słowami oplata serca i umysły - jak bluszcz ciągnący się po ścianie. Bohater - niezdara. Artysta - czarty charakter. Ukochana - najwspanialsza kobieta na świecie.
Czytając tę książkę nie da się nie czuć jak w bajce - takiej z morałem. Coś niesamowitego!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena