Koszyk 0
Opis:
Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna jej się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu. Kicia Kocia to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych: 2-4-latkach. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się ... jak poruszać się w codziennym życiu. Serię polecamy małym czytelnikom począwszy - od 2. roku życia Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anita Głowińska
  • 24
  • 192
  • 193
  • *, 97883-72788290
  • 9788372788290
  • ZCIVY
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Kicia Kocia mówi: NIE! Anita Głowińska

Ocena:
Autor:
Data:
Całe szczęście, że z pomocą rodzicom przychodzi coraz więcej literatury…

Każdy z nas był świadkiem podobnych obrazków: rozwrzeszczany maluch, żądający swoich praw, piekli się na środku sklepu, a spłoszeni lub zawstydzeni rodzice dzielnie stawiają mu czoła. No cóż, dziecko ma prawo nudzić się na zakupach, nie może jednak niegrzecznie domagać się powrotu do domu. Życie nie składa się tylko z przyjemności. Wiele jeszcze jednak upłynie wody, zanim zbuntowany maluch zrozumie tę przykrą prawdę ... Do tego czasu będzie regularnie badał granice tego, jak daleko może się w swoich roszczeniach posunąć. Będzie więc krzyczeć, zrzucać towar z półek, a nawet ratować się ucieczką.

Podobnie postąpiła bohaterka omawianej bajki - Kicia Kocia. Znudzona niekończącym się krążeniem między regałami: „odstawia scenę”, strąca przedmioty z półek i nie chce ich posprzątać. Gdy tylko w zasięgu wzroku pojawia się jej przyjaciel Pacek - oboje „dają nogę”. Są zadowoleni z takiego obrotu spraw – wolni i rozradowani -, do momentu, gdy mamy nie znikają im z pola widzenia… Wtedy ogarnia ich strach i zaczyna się płacz. Nie dość, że nigdzie nie widać mam, to pojawia się ochroniarz, a przecież dzieci uczono, że nie wolno pod żadnym pozorem nigdzie chodzić z obcymi! Klops nad klopsy. Na szczęście obie mamy szybko odnajdują pociechy i wszystko wraca do normy. Kocia Kicia ma jednak nauczkę – nie wolno uciekać. Takie nieposłuszeństwo może bowiem się bardzo źle skończyć.


Kicia Kocia jest uwielbianą przez dzieci i dorosłych, bohaterką aż 11 książeczek. Podczas swoich licznych przygód, dowiaduje się, jak funkcjonuje świat i jakie rządzą nim zasady – a wraz z nią te tajemnice zgłębiają mali czytelnicy. Proste fabuły za każdym razem niosą z sobą jakieś istotne przesłanie. Tym razem z okładki, patrzy na nas rezolutna i naburmuszona kotka. Ten wzrok mówi wszystko: tanio ta dziecina skóry nie sprzeda. Podoba mi się pomysł, by nie ukazywać bohaterki za każdym razem jako idealnej i niewinnej dziewczynki. Nie zawsze jest się przecież grzecznym i uroczym. Dzieci nie zawsze są cudowne… Kiciej Koci zdarza się czasem denerwować, nudzić, zadawać wiele męczących pytań, mieć swoje „strachy” - dzięki temu jest niesamowicie wiarygodną bohaterką. Jak każde dziecko posiada osobowość i dzięki temu trafia do dziecięcej wyobraźni.


Anita Głowińska jest nie tylko autorką tekstów do całej serii, zawdzięczamy jej również ilustracje. Wyraziste barwy i prosta kreska są doskonale dostosowane do potrzeb malucha. Mimika przedstawionych postaci jest także bardzo czytelna i zawiera prosty przekaz: gdy czują radość, to się śmieją, gdy czują gniew, marszczą się groźnie, gdy się boją – szeroko otwierają oczy i usta. Wyraziście przedstawione są także, stanowiące tło, wszelkiego rodzaju towary na półkach. Można z maluchem, pobawić się więc w zgadywankę – Co stoi na półce? Co jest w butelce? Co to za owoc? - i poćwiczyć dzięki temu słówka. Proste słowa i krótkie zdania, również doskonale dopasowane są do wieku odbiory: 2-6 lat. Najistotniejsze kwestie jak np.: Mama jej mówiła aby nigdy nie szła z nieznajomym, zaznaczone są w tekście na czerwono. Nie bez powodu uwielbiana przez najmłodszych seria znalazła się na liście „10 wspaniałych" kwartalnika RYMS.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena