Koszyk 0
Opis:
Z książki „Kibice i okolice” dowiesz się między innymi: Jakiemu londyńskiemu klubowi kibicował (oczywiście fanatycznie) Osama bin Laden? W jakim mieście podczas przedstawienia teatralnego aktor pytał ze sceny o wynik meczu? Dlaczego prawdziwi stadionowi chuligani nie piją wódy tylko wodę? Gdzie odbywają się superderby świata (wcale nie w Hiszpanii)? Któremu piłkarzowi śpiewano z trybun: ch..j z wynikami, ważniejszy taniec z gwiazdami ... Kibice jakiej drużyny dopingują najgłośniej na świecie? Który mamy rok według Kościoła Maradony? Na jakim stadionie rozdaje się kibicom śpiewniki z pieśniami religijnymi? Kto powiedział: „Tylko trzy osoby zdołały uciszyć Maracanę. Papież, Frank Sinatra i ja.” Zawodnicy jakiego klubu słyszą ciągle, że są brzydcy jak fiat multipla? Gdzie można było zobaczyć hasło: „Tola ma Donalda, a Donald ma Tole”? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Prendecki
  • 2012
  • 1
  • 206
  • 240
  • 163
  • 978-83-61808-15-2
  • 9788361808152
  • ZALAU

Recenzje czytelników

Leksykon kibiowski

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo The Facto opublikowało jakiś czas temu już, książkę Krzysztofa Prendeckiego (fana piłki nożnej i doktora socjologii) pt.: "Kibice i okolice".

Książka zaczyna się wstępem, w którym autor "śnił" o czystej, prawdziwej, spokojnej piłce nożnej, bez afer, korupcji, odpowiednim zaangażowaniem kibiców, piłkarzy i spokoju w sektorach na stadionie. Po tychże zdaniach znajduje się całkiem trafne zdanie, które opisuje to, co przeczytamy w książce: "No ... ale w końcu się obudziłem i to, co zobaczyłem, opisałem w tej książce."

Leksykon liczy 200 stron. Zapisano w niej nieco ponad 80 haseł, które związane są z piłką nożną, kibicowaniem na stadionach, a także życiem pozaboiskowym kibiców (prędzej w sumie kiboli).

Należy zwrócić uwagę, że lektura ta, a właściwie niektóre jej rozdziały np. przekleństwa, nie nadają się do czytania przez dzieci. Są przeznaczone dla dorosłych powyżej 21 roku życia.

Z książki dowiemy się wielu ciekawostek takich jak np. komu kibicował Osama bin Laden, kibice którego z zespołów kibicują najgłośniej, który rok mamy według kościoła i wyznania Diego Maradony czy którzy kibice usłyszeli, ze są brzydcy jak... Fiat Multipla.

Książka zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich kibiców, kiboli i fanów, którzy nie potrafią opuścić meczu swojej ukochanej drużyny. Lektura obowiązkowa na półce każdego chuligana.

Mimo tego, iż została wydana w 2012 roku, śmiało można ją czytać nawet teraz, bądź w przyszłości, ponieważ treść nie ma większego wpływu na czas.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena