Koszyk 0
Opis:
Książka ta jest zadedykowana wszystkim tym, których pasją jest podróżowanie, lecz wciąż brakuje im wiary w siebie. Gdyby nie ta wiara, dwudziestodwuletnia Paula Gierak zapewne nigdy nie kupiłaby biletu do Nairobi, nie spakowała plecaka i nie wybrała się do Kenii. Zupełnie sama. Ale zrobiła to. Spełniła swoje marzenie i oto jest w Afryce, odkrywając ją po swojemu i chwilami nie wierząc, ż ... e to się dzieje naprawdę. Z zapartym tchem ogląda żyrafy, słonie i zebry z pociągu jadącego na wschód kraju, zachwyca się barwnym targiem w Mombasie, kąpie się w Oceanie Indyjskim, w mieście Kisumu rozczarowuje się Jeziorem Wiktorii, w którym… myje się samochody. Ponadto uczy się targować z kierowcami taksówek, gotuje pierogi dla goszczących ją Kenijczyków i zaczyna rozumieć, dlaczego najważniejszym posiłkiem jest ryżowa masa zwana ugali. Jest w tej podróży miejsce na poznawanie nowych ludzi i nowych zwyczajów, jest miejsce na zabawę i na refleksję, ale także na smutek, strach i tęsknotę za domem, czyli uczucia nieobce chyba każdemu podróżnikowi, nie tylko początkującemu. Bowiem Jak stwierdza Autorka, „podróżowanie to nie tylko dalekie wyprawy i rozmowy z ludźmi. Podróż to także wędrówka w głąb własnego umysłu i wbrew pozorom to ona okazuje się najdalsza, najbardziej niebezpieczna i najtrudniejsza. To podróż, z której już nigdy się nie wraca”.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paula Anna Gierak
  • 2016
  • 1
  • 200
  • 213
  • 147
  • *, 978837823-735-8
  • 9788378237358
  • ZDBLP

Recenzje czytelników

KENIA

Ocena:
Autor:
Data:
KENIA HAKUNA KURUDI – książka, którą napisła Paula Anna Girak to nie tylko kolejna publikacja, która opowiada o podróży po Afryce – to swoisty pamiętnik, kobiety która uważana jest za szczęśliwą, nie zdaje sobie prawdę, iż gdzieś po drodze swojej drogi życiowej to szczęście utraciła.
Paulę – autorkę, ale jednocześnie główną bohaterkę książki poznajemy już w pierwszym rozdziale, kiedy przygotowuje się do wyprawy życia, tym samym spełniając swoje największe marzenia ... Do wyjazdu na drugi kraniec świata czekała ponad rok, jednocześnie kończąc studia i pracując.
Publikacja rozpoczyna się dość intrygująco – słowami afrykańskiej piosenki. Jaki był tego cel? Tego możemy się dowiedzieć pod koniec naszej lektury 
Książka składa się z 25 rozdziałów, każdy jest intrygującą historią, która przybliża nam oblicze dzikiej Afryki. Autorka podróżuje sama po Afryce zatrzymując się u osób z którymi wcześniej utrzymywała kontakt wyłącznie wirtualny. Kobieta, która decyduje się na samotną podróż musi być niezwykle zdeterminowana na swoje marzenia oraz odważna. Niejednokrotnie podczas swoich poczynań w Afryce mogła się przekonać, iż biała kobieta przykuwa wzrok, jednocześnie stając się lokalną atrakcją.
Podróżując samotnie przez Nairobi, Mombasę, Ukandę, Malandi, Watamu, Nakuru jest się zdanym tylko na siebie, chyba że... jesteśmy otwarci na nowe znajomości. W tym przypadku Paula jest jedną z takich osób, które nie stronią od towarzystwa i chętnie nawiązują nowe wiadomości.
Paula, wylatując z Warszawy do Nairobi zdawała sobie sprawę, że jej życie po powrocie się zmieni. Jednak nigdy nie przypuszczała, że aż tak bardzo....
ŚWIETNA LEKTURA – IDEALNA RÓWNIEŻ NA WAKACYJNY URLOP NIE TYLKO W AFRYCE!
Za możliwość zrecenzowania dziękuję wydawnictwu Bernardinum.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Cudowne, dziewicze tereny, na których swobodnie poruszają się zebry czy żyrafy. Z drugiej strony ludzie oferujący pomoc, w rzeczywistości chcący wysępić od przyjezdnych każdy grosz. Ulice przepełnione natarczywymi przestępcami, ale i dzielący się sercem mieszkańcy, którzy nie oczekując niczego są w stanie spełnić każde marzenie, łącznie z tym o pogłaskaniu geparda... Przeładowane podróżującymi busy, które nie mają stałych godzin odjazdu, bo w Afryce czas się nie liczy ... i które nie mają stałego cennika, bo przecież biały człowiek zawsze zapłaci podwójnie. Kenia widziana oczyma Pauli Anny Gierak jest kolorowa, choć chwilami szara, bystra i głupiutka, piękna i przerażająca, jest po prostu tym, czego Polka sama doświadczyła. Wspomnieniem, sklejającym się w jedno obrazem, przeżyciem, nowym początkiem i przeznaczeniem.

Autorka książki, wyruszając na podbój Kenii nie była ani doświadczoną członkinią dalekich wypraw, ani też wyposażoną w miliony bogaczką mogącą pozwolić sobie na najlepsze hotele. Z ciężkim plecakiem, jako prosta studentka z wielkimi marzeniami i niebywałą odwagą, postanowiła zrobić coś, na co wielu z pewnością by się nie zdecydowało. Nie spotkacie jednak w tej książce najbardziej dzikich zakątków Afryki, w których to krwawe rytuały wywołują ciarki na plecach. Nie ma rozdrabnianego na części opisu afrykańskiej kultury czy historii. Jest za to pozornie prosta wędrówka do znanych z pocztówek miejsc, a jednak także podróż w głąb siebie, bo zderzając się z całą paletą osobowości Paula poznała nie tylko najbardziej treściwy kęs Czarnego Lądu, ale dowiedziała się także wiele o tym, do czego sama zmierza. Sympatyczna i bardzo przyziemna relacja oparta na kontaktach z drugim człowiekiem, truchta do wzruszającego końca. Ciekawa przygoda u boku tej książki pozwoliła mi kolejny raz spojrzeć na Afrykę od innej, nieznanej mi strony.

Paula Anna Gierak pisze prostym, ale przystępnym językiem. Być może nie czaruje słowem, ale z pewnością wznieca zainteresowanie. Trochę drażliwa i nerwowa, wydaje się być jednak osobą, z którą chciałoby się pójść w kolejną taką podróż. Kto wie, może za jakiś czas poczęstuje nas nową porcją wrażeń…

Jak każde wydanie Biblioteki Poznaj Świat, także i to zostało wyposażone w cieszącą oko oprawę graficzną. Estetyczna okładka, dobra jakość papieru oraz zachwycające zdjęcia podkreślają dbałość o wrażenia czytelnika, w efekcie czego książkę można uczynić eleganckim elementem wyposażenia na domowym regale.

Ową publikację polecę nie tym oczekującym od kart literatury zapachu egzotyki, ale ludziom mającym swoje marzenia, potrzebującym motywacyjnego kopa pozwalającego na ich realizację. Bo ta książka, chociaż opowiada o stanowiącej wyzwanie podróży, uświadamia jak mało co, że życie bywa naprawdę nieprzewidywalne.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena