Koszyk 0
Opis:
Tragiczne losy pięknej kasztelanki gotowej do największych poświęceń w imię miłości. Niezwykle barwny, trzymający w napięciu romans historyczny. Kontynuacja tragicznych losów pięknej Marii, znanej czytelnikom z bestsellerowej powieści Nierządnica. Maria żyje spokojnie i dostatnio u boku ukochanego męża, kasztelana Michaela. Jej szczęście nie ma granic, kiedy wreszcie po latach zachodzi w ciążę. Jednak sielanka nie trwa długo. Wybucha powstanie husytów ... Michael udaje się na wojnę i nie wraca z pola bitwy. Maria znów zostaje sama. Na dodatek traci cały majątek i musi uciekać z rodzinnego zamku. W dobie wojen i niepokojów nie pozostaje jej nic innego, jak dołączyć do ciągnących za wojskiem markietanek i rozpocząć pełne przygód oraz niebezpieczeństw życie. Czy Marii uda się ocalić dziecko i odnaleźć męża, w którego śmierć nie chce uwierzyć? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Iny Lorentz
  • 0
  • 204
  • 142
  • 97883-7508-0803
  • 9788375080803
  • V5776

Recenzje czytelników

druga część Nierządnicy

Ocena:
Autor:
Data:
„Kasztelanka” przedstawia dalsze losy Marii, kurtyzany, której młodość poznajemy w „Nierządnicy”., kiedy to w wyniku spisku musi uciekać i staje się wędrowną prostytutką.
Druga część jej losów zapowiada się optymistycznie. Maria wraz z Michałem mieszkają w Rheinsobern. Większość społeczeństwa to akceptuje, a oni sprawiedliwie rządzą swoją okolicą. Niestety spokój nie trwa długo. Maria ma problem z zajściem w ciąże, a Michał postanawia dołączyć do cesarza Zygmunta by walczyć z husytami ... To początek złego. W wyniku splotu wydarzeń Maria znowu wyrusza w podróż, tym razem z małym dzieckiem w poszukiwaniu Michała, w którego śmierć nie wierzy. Może oczywiście liczyć na Hiltrud, jednak tym razem na odległość. Pomaga jej za to Michaś, syn przyjaciółki, i wiele osób które spotyka po drodze.
Chwilami zaskakujące losy, jak i w poprzedniej części wciągające mocno czytelnika. Autor przeplatając wiele wątków, daje im wspólnie spotkać na końcu powieści.
Opisy nie męczą, wartka akcja przywiązuje czytelnika, a mieszanka ludzkich emocji zaskakuje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena