Koszyk 0
Opis:
Zagadki, kolorowanki, kredki, gra! Mapa ze "Skrzacikowym Szlakiem". Opowieściami o przygodach karkonoskich skrzatów prowadzi po ciekawych i magicznych miejscach Karpacza, pokazując go najmłodszym turystom...
  • Ad Rem
  • miękka
Mniej Więcej
  • Ryszard Rzepczyński
  • 2008
  • 96
  • 230
  • 130
  • 978-83-89863-92-8
  • 9788389863928
  • W5775

Recenzje czytelników

doskonały przewodnik

Ocena:
Autor:
Data:
Nigdy nie miałam do czynienia z tak pięknie wydanym, kolorowym, dopracowanym w każdym szczególe przewodnikiem. Już na pierwszej stronie jest kilka słów skierowanych do rodziców, byśmy pamiętali, że ważne w górach są dobre buty, na pewno wygodne, odpowiednie do pogody ubranie, kremy z filtrem, kapelusz chroniący głowę, woda.
To książeczka skierowana do młodszego pasjonata wycieczek, może on odkrywać ciekawe, pełne tajemnic miejsca, ale i dorośli mogą zapoznać się z tym ... co ma nam do pokazania Karpacz.
Na pierwszą wyprawę Maria Nienartowicz zabiera nas na Zaporę na Łomnicy. Znajduje się ona w samym centrum, można po tym terenie spacerować z wózkami i rowerkami dla dzieci.
Mamy też coś dla skrzatów, ciekawe opowiadania, barwne ilustracje, kredki, którymi można pokolorować na przykład Ducha Gór! Są pocztówki, które możemy wysłać wraz z pozdrowieniami koleżankom czy babci. Polecane są restauracje, w pobliżu omawianego punktu w programie, są zdjęcia, adresy księgarń, w którym można zakupić interesujące i zabawne książeczki o Przygodach Karkonoskich Skrzatów między innymi.
Kolejne zaskakujące miejsce to Karpatka, która wnosi się w środku miasta, przyciągając wzrok turystów. Opowieść o niej zatytułowana jest Tajemnice niezwykłej Karpatki, możemy samodzielnie spróbować dotrzeć do skarbu, jak również wykorzystać przepis na Małe Karpatki cioci Jasi. To dopiero pyszności! W przewodniku znajdziemy także krzyżówki, które możemy rozwiązać sami lub wspólnie z rodzicami, poczytać o historii Karpacza i jego niezwykłych miejsc, obejrzeć fotografie, wybrać się w polecane punkty, takie jak Aquapark dla Skrzatów czy Piekarnia "Żaneta", gdzie wypiekane są najlepsze bułeczki na kanapeczki!
Są w tym bajkowym wydaniu omówione rośliny, jak dziurawiec, arnica, mięta, skrzyp czy pokrzywa.
Jest gra, w którą można grać pionkami tradycyjnymi lub zwykłymi kamyczkami, pomysłów na pewno nam nie zabraknie, tak samo jak wyobraźni i kreatywności. Interesującym miejscem jest też Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Są tutaj, w tym przewodniku, zasady, których powinien przestrzegać prawdziwy turysta, między innymi powinien korzystać tylko z wyznaczonych szlaków, nie wolno mu hałasować, palić ognisk czy śmiecić. Wymienione są miejsca zagrożeń lawinowych. Jest menu dla skrzatów.
I trofea, które skrzat może zdobyć. I oferta dla aktywnych, atrakcje dla dzieci: Cyrkland w Miłkowie, Western City w Ścięgnach, czy Dinopark w Szklarskiej Porębie.
Maria Nienartowicz to mieszkanka Karpacza, dlatego stworzony przez nią poradnik jest tak dobrze opisany, świetnie przedstawiono wszystkie interesujące szczegóły, punkt po punkcie. Polonistka, przewodniczka młodych dusz, zatem któż lepiej mógłby oprowadzić nas po Karpaczu, jak nie ona? Potrafi pięknie i ciekawie opowiadać legendy, bajki, pisze wspaniale o przyrodzie, o tym, że trzeba szanować otaczające nas miejsca i góry. Na końcu przewodnika jest strona na pieczątki, które można otrzymać w oznaczonych punktach w różnych lokalach czy obiektach. Dołączony notesik, kredki, jak też widokówki, są moim zdaniem doskonałym pomysłem.
W Karpaczu jeszcze nie byłam, ale na pewno się wybiorę, ponieważ przewodnik zachęcił mnie skutecznie do zwiedzenia tego miejsca wspólnie z moim mężem i dziećmi. Polecam jak najbardziej!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena