Koszyk 0
Opis:
Kim tak naprawdę jest Richard Dawkins? Genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem? Jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. Jedno jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca... Możesz kochać Dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno Ci jednak przejść obojętnie obok tej książki ... Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów Dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom. Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów. Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy. Wstęp do polskiego wydania napisał Jan Stradowski, szef działu Nauka magazynu Focus. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Helion
 • miękka
Mniej Więcej
 • Richard Dawkins
 • 2014
 • 0
 • 316
 • 208
 • 140
 • *, 9788324672622
 • 9788324672622
 • ZBB9O

Recenzje czytelników

Popyt na Dawkinsa?

Ocena:
Autor:
Data:
Odnoszę wrażenie, że książka ta powstała właśnie ze względu na to, że ludzie często sięgają po jego książki i stanowi przyjemne uzupełnienie jego twórczości. Niemniej jednak, jako lektura sama w sobie pozostawia niedosyt.
Książka stanowi zbiór esejów, listów, artykułów czy też przedmów do innych książek. Autor często odnosi się do fenomenów opisanych w "Rozplataniu tęczy" czy też "Samolubnym genie". Myślę, że czytelnikom Dawkinsa będzie się ją czytać lepiej niż tym ... którzy dopiero się z nim zapoznają. Ponadto, uważam, że forma w jakiej została wydana nie pozwala autorowi wdać się w szczegóły i rozwinąć niektórych myśli w nich zawartych na tyle, aby pokazać ich pełny potencjał. Ci, których zaintrygował będą musieli samodzielnie drążyć tematy.
Einstein uważał, że inteligentni ludzie potrafią wytłumaczyć trudne rzeczy w prosty sposób; Dawkins potrafi i chyba na tym polega jego fenomen.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena