Koszyk 0
Opis:
Po latach nieobecności Aniela wraca ze złamanym sercem do kraju. Nieoczekiwanie w wypadku samochodowym ginie jej matka. Z początku Aniela zamyka się w sobie i żyje w świecie wspomnień, ale stopniowo odnajduje w sobie siłę i odwagę, aby pójść za głosem serca, w czym pomaga jej  pierwsza miłość i wierni przyjaciele. Odkrywa, że ma decydujący wpływ na swoją przyszłość ... Przekonuje się także, że ucieczka od problemów nie jest receptą na życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Gaja Kołodziej
 • 2016
 • 1
 • 288
 • 200
 • 130
 • *, 97883287-0333-9
 • 9788328703339
 • ZDBU7

Recenzje czytelników

Zanurz się w książkach rodem z niebios mówi, że...

Ocena:
Autor:
Data:
ANIELA NIE MA ŁATWEGO ŻYCIA. JEJ Z POZORU POUKŁADANY ŚWIAT JEST TYLKO BAŃKĄ, KTÓRA PRYSKA OCHLAPUJĄC JĄ SAMYM CIERPIENIEM. KOBIETA SKRZYWDZONA PRZEZ PRZESZŁOŚĆ MUSI ZMIERZYĆ SIĘ Z CIERPIENIEM W TERAŹNIEJSZOŚCI. POWRÓT DO POLSKI MIAŁ PRZYNIEŚĆ JEJ UKOJENIE LECZ TA DECYZJA POKONAŁA JĄ W NAJGORSZY SPOSÓB. W TRAGICZNYM WYPADKU GINIE BLISKA JEJ OSOBA, A ANIELA CZUJE SIĘ ZA TO W PEŁNI ODPOWIEDZIALNA. POWRÓT DO KRAJU WIĄŻE SIĘ RÓWNIEŻ Z WIELOMA ZŁYMI WSPOMNIENIAMI, KTÓRE ŚCISKAJĄ ZA SERCE ... KOBIETA MAJĄC JEDYNIE CIOTKĘ, POSTANAWIA ZAMIESZKAĆ U NIEJ. NIESTETY LOS PRZYWOŁUJE KOBIECIE TRAUMATYCZNE WSPOMNIENIA. WYDAJE SIĘ, ŻE ANIELA MA W SWOIM ŻYCIU JEDYNIE CIERPIENIE. MOŻNA JEDNAK UZNAĆ, ŻE CZASEM LOS POTRAFI SIĘ ZMIENIĆ I NAKIEROWAĆ ŻYCIE NA INNE TORY. LECZ CZY ANIELA DOJRZY W SWOIM ŻYCIU JAKIEŚ ZMIANY? CZY DO KOBIETY UŚMIECHNIE SIĘ SZCZĘŚLIWY LOS?
Zastanawiałam się przez dłuższy czas, czy miałam już styczność z autorką tej książki. Myślałam długo i analizowałam swoje życie sprzed kilku lat, jeszcze zanim zaczęłam pisać bloga, ale wydaje mi się, że po raz pierwszy mam do czynienia z tą pisarką. Jest to dla mnie podwójny szok, a nawet i większy, ponieważ autorka ma na swoim koncie wiele książek. Słyszałam o kilku z nich, ale z niewyjaśnionych przyczyn jeszcze do nich nie zajrzałam. Zdziwiłam, kiedy odkryłam, że dwie lektury tej pisarki są u mojej siostry na półce. Czasem mam tak, że pomijam bardzo znaczące dla mnie lektury, ponieważ skupiam się na nowościach wydawniczych a to błąd. Cieszę się więc, że miałam przyjemność poznać nową lekturę autorki. Dzięki temu, uświadomiłam sobie, że na półce czeka na mnie wiele lektur wartych poznania, które muszę koniecznie w najbliższym czasie nadrobić.

"Drżącą dłonią sięgnęłam do dzwonka do drzwi, wcześniej trzykrotnie spytawszy samą siebie, czy jestem na to gotowa. Odpowiedź za każdym razem była jednakowa – nie jestem."

Poznanie tej powieści pokazało mi również wiele innych pozytywów. Przede wszystkim powinniśmy bardziej skupiać się na prozie naszych rodaków. Autorka w tej lekturze pokazała, że warto jest sięgać po książki otwarte i szczere zwłaszcza jeśli są pisane przez polaków. Osobiście do naszych autorów jestem przywiązana i przekonana, ponieważ lubię polskie powieści. Wiem jednak, że niektóre osoby nie przepadają za naszymi rodakami, więc śmiało to zmieńcie. Ta książka pokazuje, że warto.

W tej powieści podoba mi się przede wszystkim opis wydarzeń. Główną bohaterkę nie opuszcza ani na chwilę zło i smutek. Kobieta jest jakby bombą wszystkiego co niegodziwe z ludzką naturą. Mówi się, że cierpienie w życiu ludzkim jest po to, aby uszlachetniać. Osobiście uważam, że zło w naszym życiu nie tyle co uszlachetnia, co jedynie pokazuje siłę człowieka. Należy być wielkim i silnym aby nie załamać się i nie poddać losowi. Taką właśnie osoba jest Aniela. Kobieta pomimo straty spowodowane przez drastyczne wydarzenia w życiu, musi uporać się również ze złamanym sercem. O ile prościej byłoby gdyby to serce pękło teraz, a nie lata temu. Aniela po krzywdzie spowodowanej przez ukochanego, nie jest już tą samą osobą. Nie potrafi zaangażować się tak samo ani oddać siebie drugiemu. Po pierwszej prawdziwej miłości nie łatwo jest się pozbierać.

W tej lekturze nie chodzi jedynie o miłość. Nie lubię zdradzać wszystkich informacji ani pozbawiać was wszystkich ciekawostek przedstawionych przez autora. Nie jest to moja rola. Pragnę jedynie powiedzieć, że autorka nie opisała tu wyciskającej historii miłosnej, ale dała czytelnikowi dużo więcej. Aby to jednak odkryć, sami musicie do tego dojść.
Chcę również zaznaczyć, że książkę czytało mi się szybko i bardzo w zwartym tempie. Jeden wieczór to wszystko jeśli chodzi o tę lekturę. Autorka ma łatwy styl i język, co bardzo cenię sobie w tego typu powieściach. Mamy tu bardzo dobry kontrast wszystkich emocji i piorunującą wizję tego, jak skrzywdzony może być człowiek obarczony w swoim życiu wieloma realnymi doświadczeniami.

Książka jest smutną ale zarazem mocno krzepiącą powieścią. Występują w niej chwile łez ale i radości. Gdybym miała ją określić jednym słowem bądź też zdaniem, to użyłabym stwierdzenia "balsam na rany". W moim odczuciu jest to dobre odzwierciedleniem tej lektury.
Podsumowując pragnę serdecznie zachęcić was do skupienia się na tej powieści. Śmiało możecie się w nią zagłębić aby poznać wiele cennych sytuacji skupiających się na różnorakich emocjach. Mnie ta lektura kompletnie porwała i dostarczyła mi wielu wrażeń.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Mimo że Gaja Kołodziej ma na swoim koncie już kilka powieści, to jednak ja z jej twórczością spotykam się po raz pierwszy. Jakie są moje wrażenia po lekturze książki „Kalejdoskop wspomnień”? Zapraszam na recenzję.

„Uciekaj — mówił rozum.
Zostań — podpowiadało serce”.

Aniela wraca po latach nieobecności do Polski gdzie z lotniska ma ja odebrać matka. Jednak na miejscu dostaję wiadomość, że jej rodzicielka zginęła w wypadku. Kobieta załamuję się i nie wie, co ma dalej robić ... Jedyne miejsce gdzie może się podziać w tym trudnym dla niej czasie to dom jej ciotki, która była najlepszą przyjaciółką matki Anieli. Tam od razu wpada w ramiona Adriana. Już na pierwszy rzut oka widać, że mężczyzna będzie dla niej oparciem.

Z biegiem historii poznamy jakimi uczuciami Aniela darzyła Adriana od samego dzieciństwa. Relacje z teraźniejszości przeplatają się ze wspomnieniami kobiety. Możemy przyjrzeć się ważna była dla niej postać Adriana, który zawsze traktował ją jak młodszą siostrę. I mimo że ją kocha, to Aniela nie na taki rodzaj miłości liczyła.

„Kalejdoskop wspomnień” to piękna historia, która od samego początku jest bardzo smutna. Śmierć najbliższej osoby dla bohaterki to duży cios a uczucia, które jej towarzyszyły, autorka opisała tak realnie, że nie raz mi samej popłynęły łzy. Akcja toczy się powoli, jednak później coraz więcej się dzieje. Mnie lektura zajęła jeden dzień, bo pochłania się ją ekspresowo. Miałam coraz większą ochotę, aby poznać jak najszybciej całą historię.

Postacie są dobrze wykreowane i bardzo polubiłam głównych bohaterów. Opiekuńczość i poczucie humoru Adriana oraz kąśliwe uwagi Anieli, które ciągle miała na końcu języka to najlepsze z ich cech. Dzięki powieści zrozumiałam, ile możemy stracić, jeżeli będziemy tylko czegoś chcieć, a nie będziemy po to sięgać.

Może nie jest to od początku do końca radosna powieść, ale spędziłam z nią miło czas i mam nadzieję, że również po nią sięgnięcie, aby przekonać się, jak los potrafi dać drugą szansę. Przecież po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce.

„Kalejdoskop wspomnień” to książka warta uwagi a historia w niej zawarta na długo pozostanie w mojej pamięci. Tak jak wspominałam, jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, ale sięgnę po poprzednie powieści i jestem pewna, że tak samo mnie zafascynują.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena