Koszyk 0
Opis:
Młody żołnierz w czasie II wojny światowej poznaje piękną Francuzkę i zabiera ją do Nowego Jorku. Szczęśliwy związek kończy tragiczna śmierć obojga. Ich trzy córki zostają rozdzielone i trafiają do różnych rodzin zastępczych. Po latach najbliższy przyjaciel ojca wynajmuje detektywa, aby je odnalazł. Rozpoczyna się pełne nieoczekiwanych wydarzeń śledztwo...
Mniej Więcej
  • Danielle Steel
  • 2005
  • 7
  • 350
  • Pocket
  • 83-7132-768-4
  • 9788371327681
  • H2825

Recenzje czytelników

kalejdoskop

Ocena:
Autor:
Data:
Czy warto było kochać tak aż do bólu? Podczas lektury książki Danielle Steel "Kalejdoskop" właśnie te słowa piosenki zespołu O.N.A.nieustannie krążyły mi po głowie. Książki tej autorki zawsze wywołują we mnie ogromne wrażenie, gdyż nie są to typowe romanse. W historiach z utworów Danielle odnajduję głębię, która skłania mnie do przemyśleń i zastanowienia.Tak również stało się w przypadku tej powieści.
Jest to przejmująca historia pięknej miłości w ciężkich czasach wojny.Miłości ... która choć zaczyna się romantycznie i pozazdrościć mógłby jej każdy z nas kończy się tragicznie.
Młodzi Sam i Solange pobierają się w ostatnich dniach drugiej światowej,a siła ich uczuć jest ogromna. Po czternastu latach małżeństwa niestety ich związek kończy się tragiczną śmiercią obojga. Na świecie pozostają trzy małe sierotki, ich córki.Dziewczynki nie mają nikogo, kto mógłby się nimi zaopiekować po śmierci rodziców, dlatego też zostają rozdzielone do trzech różnych rodzin zastępczych. Po latach najbliższy przyjaciel ojca dziewcząt postanawia wynająć detektywa, by ten je odnalazł.I dopiero wówczas rozpoczyna się śledztwo,które niesie za sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń....
Czytając tę książkę wielokrotnie zadawałam sobie pytanie" Czy naprawdę warto być w pełni oddanym dla naszej drugiej połówki?"
Teraz zapewne dla wielu z Was pytanie wydaje się co najmniej dziwne,a odpowiedz oczywista; ale uwierzcie mi,że po lekturze powieści już nie będzie to takie oczywiste.

Koniecznie musicie przeczytać ten wzruszający utwór.Powieść poruszyła mnie do głębi, wielokrotnie wywołując łzy w moich oczach.

Moja ocena to:8/10

Pozdrawiam.
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena