Koszyk 0
Opis:
"Bajki dla malucha" to seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy przypomną sobie lata swojego dzieciństwa.
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Renata Opala
 • 2010
 • 8
 • 164
 • 164
 • 978-83-7437-4-903
 • 9788374374903
 • Z1301
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

kaczuszka

Ocena:
Autor:
Data:
Książki dla najmłodszych muszą być pełne radosnych barw (czerwień, zieleń nasączona słońcem, pomarańcz), posiadać twardą okładkę odporną na gryzienia (zwłaszcza w okresie ząbkowania), być śliskie i odporne na wycieranie (jedzenie w książkach u nas było normą), zawierać niewiele tekstu (mały czytelnik nie jest cierpliwy), posiadać ilustracje wykonane prosto, pewną kreską i pełne akcji, a do tego bohaterami powinny być zwierzęta, które mają podobne problemy jak maluchy ... czyli nie do końca wiedzą jak nawiązać kontakt z innymi, wiele razy przed wyjściem na spacer muszą się przebierać, czmychają rodzicom i nie posiadają takich umiejętności jak wiele dorosłych.

Nakładem wydawnictwa „Skrzat” ukazała się piękna seria książeczek „Bajki dla malucha” w twardych okładkach. Nie zabraknie w niej klasyków, ale ja szczególną uwagę zwróciłam na nowsze książeczki, w której mali odkrywcy borykają się ze swoimi brakami i światem, który trzeba odkrywać. Te niewielkich rozmiarów książeczki zawierają różnorodnych zwierzęcych bohaterów, dzięki czemu nasze maleństwo nie tylko może posłuchać i obejrzeć, ale i nauczyć się rozpoznawać zwierzaki. Niewielka ilość stron (cztery grube kartki) sprawia, że maluch nie nudzi się przeglądaniem i chętnie sięga po kolejne. Wielkim plusem tego jest możliwość zabierania czytanek na spacer. Lekkie książki nasze pociechy bardzo łatwo utrzymają w rękach nawet w wózku czy podczas podróży samochodem. Nam te książeczki bardzo się podobają, a do tego są niedrogie.

Urszula Kozłowska „Pingwinek”

„Pingwinek” to opowieść o smutnym pingwinku, który jest ptakiem nielotem, ale… za to jest radosny, kiedy odkrywa swoją mocną stronę, czyli niezwykłą umiejętność szybkiego pływania.Renata Opala „Kaczuszka”

„Kaczuszka” z kolei jest historią o dziecięcych dylematach, kiedy to wszystkie zabawki chcą spać z maluchem i dla niego w łóżku brakuje miejsca.Renata Opala „Gąsieniczka”

„Gąsieniczka” to wierszyk o owadzie, który lubi się stroić i przez nadmierną dbałość o wygląd nie może wyjść na spacer.Urszula Kozłowska „Kangurek”

„Kangurek” prezentuje rozbrykanego malucha, który podczas krótkiej drzemki mamy ucieka bawić się z przyjaciółmi w chowanego.Urszula Kozłowska „Pieseczek”

„Pieseczek” natomiast jest małym odkrywcą, któremu czasami zdarza się zagubić, ale na szczęście zawsze pojawia się mama, z którą po męczących przygodach może odpocząć.Wiesław Drabik „Smutny jeżyk”

„Smutny jeżyk” to opowieść o zwierzątku, z którym nikt nie chce bawić się przez kolce. Na szczęście ma jeszcze mamę, która jego „szpileczek” na grzbiecie się nie boi.Książki z serii „Bajki dla malucha” polecam dzieciom od kilku miesięcy do czterech lat. W przypadku czytelników ząbkujących i odkrywających świat ustami trzeba uważać, żeby nie odgryzło zbyt dużego kawałka książki i nie zakrztusiło się. Moja córka zaczęła samodzielnie przeglądać książki od czasu, kiedy moja córka zaczęła siadać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena