Koszyk 0
Opis:
Jeśli jeszcze nigdy nie słyszałeś o niedźwiedziu Totalu, to zapewne jesteś jedną z trzech ostatnich osób na świecie, które nie czytały mojej książki. Nazywam się Niewypał. Kacper Niewypał. Jestem prezesem największej agencji detektywistycznej na świecie i rozwiązuję najtrudniejsze sprawy. Moim wspólnikiem jest niedźwiedź polarny, Total. Nie jest to łatwa współpraca ... Jeśli kiedykolwiek postanowisz zatrudnić niedźwiedzia polarnego, musisz się liczyć z tym, że: – Niedźwiedzie śpią dwanaście godzin na dobę (i nie próbuj z tym walczyć! Szkoda czasu, bo jeśli to  zrobisz wspólnik zarządzi zimową drzemkę i będzie spać przez najbliższe trzy miesiące). – Jedynym co motywuje go do pracy jest słowo: KOKOSANKA Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Stephan Pastis
 • 2015
 • 1
 • 272
 • 191
 • 132
 • 9788324033324
 • 9788324033324
 • ZCFX7
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Kacper Niewypał. Total(na) porażka

Ocena:
Autor:
Data:
Stephan Pastis to autor, jak na razie, trzytomowej serii o Kacprze Niewypale. Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z pierwszym tomem, jednak w niczym nie przeszkadzało mi to w lekturze najnowszej pozycji pisarza.

Kacper Niewypał to detektyw, który wraz ze swoim wspólnikiem Totalem (niedźwiedziem polarnym) prowadzi agencję detektywistyczną. Tym razem czekało na niego nie lada wyzwanie. Jego zadaniem miało być odnalezienie pewnego cud-projektu sprzed wielu lat ... Znajdowały się w nim różne rośliny. W tym roku klasa Kacpra miała przygotować projekt biologiczny. Wielu uczniów miało nadzieję wykraść co nie co ze słynnego projektu sprzed lat. Jednak tymczasem on zaginął...

Pierwszy tom serii przeczytałam prawie rok temu. Od tego czasu jednak nie zapomniałam treści pierwszej części. Książka jest podobna do lektury Koszmarnego Karolka. Mamy tutaj głównego bohatera, który ma sprawę do rozwiązania. Wiążą się z tym różne zabawne sytuacje, więc humoru w tej publikacji na pewno nie brakuje. Dość duża czcionka i przeważające ilustracje sprawiają, że całość czyta się naprawdę bardzo szybko.

Jest to książka przeznaczona dla starszych czytelników. Występuje w niej kilku bohaterów, których poznaliśmy już w poprzednich tomach. W każdej części Kacper Niewypał musi się zmierzyć z inną sprawą. Można czytać oddzielnie tomy, gdyż nie trzeba znać poprzednich części. Na początku jest krótkie przypomnienie, przedstawienie Kacpra Niewypała i wprowadzenie w treść książki.

,,Kacper Niewypał. Total(na) porażka" to trzeci tom serii, jednak można się z nim zapoznać, jako z osobną publikacją. Jest to niewymagająca lektura, którą można przeczytać w niewymagające popołudnie. Ja jestem bardzo zadowolona z lektury, gdyż lubię takich zabawnych bohaterów. Jeśli Wy także za nimi przepadacie, powinniście czuć się usatysfakcjonowani z lektury.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kacper Niewypał. Total(na) porażka

Ocena:
Autor:
Data:
sporo się tutaj dzieje, w tej książce z pewnością nie ma czasu na nudę. Kacper ma tak zakręcone pomysły i tak dziwny tok rozumowania, że momentami nie idzie za nim nadążyć ;) Z całą pewnością sprawia to, że ta książka nie jest zwyczajnym opowiadaniem. Jest to dosyć zwariowana i nierealna historia o Kacprze, jego niedźwiedziu polarnym, agencji detektywistycznej i kilku innych osobach oraz niewyjaśnionych sprawach ;)

Cóż mogę dodać, ja bawiłam się przy niej bardzo dobrze. Nie raz się uśmiałam ... jestem pewna, że dzieciakom zdarzy się to jeszcze częściej niż mi. Czyta się ją ekspresowo, a to z pewnością za sprawą tego, że w środku znajdziemy mnóstwo obrazków. Są ona czarno-białe, jakby rysowane przez dziecko. I własnie o to chodzi, bo to w końcu dziennik naszego głównego bohatera, w którym znajdują się nie tylko jego przemyślenia, ale także rysunki, komiksy... Polecam Wam zajrzeć także do poprzednich części z serii o Kacprze Niewypale. Jego przygody z całą pewnością można uznać za zwariowane ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena