Koszyk 0
Opis:
Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem. To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro. A ja ... Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy. Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. Jutro. W Pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu. Jutro zadaje kłam przesądom, jakoby bestseller miał być opartą na schematach banalną historią. [...] To trochę thriller, trochę sensacja - czyta się doskonale bez względu na wiek. Nic dziwnego, że powieść Jutro stała się bestsellerem.? Agnieszka Wolny-Hamkało, "Gazeta Wyborcza" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • John Marsden
 • 2011
 • 1
 • 272
 • 205
 • 144
 • 978-83-240-1638-9
 • 9788324016389
 • ZA8NY
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Bez wyjścia?

Ocena:
Autor:
Data:
„Zaniosą mnie na pole
Przez kłęby mgły,
Rosa pokryje mi twarz,
A jagnię przystanie,
Żeby na mnie spojrzeć
Rozumnymi oczami.
Żołnierze – oni przyjdą,
Złożą mnie w ciemnej, zimnej ziemi
I zepchną grudy na twarz.”

Pewnego dnia odwiedziłam swoją bibliotekę, kiedy tylko zobaczyłam drugi tom serii „Jutro”, nie zastanawiając się choćby przez chwilę, złapałam go i pobiegłam wypożyczyć.

Teraz Ellie i jej przyjaciele wiedzą już na czym stoją. Zadomowili się w Piekle tyle, na ile to możliwe ... a teraz zgodnie postanowili, że najwyższy czas odnaleźć ich przyjaciół; Corrie i Kevina, którzy byli zmuszeni odejść. Wola walki ich nie opuszcza, są gotowi przeciwstawić się wrogowi. Powoli, na skutek obecnej sytuacji, zaczynają dostrzegać zachodzące w nich zmiany, niezbędne w czasie wojny, jednak kiedy trafiają na grupę partyzantów, składającą się z dorosłych, odczuwają niewysłowioną ulgę. Czy w końcu będą mogli odetchnąć i pozostawiać wszystko w rękach dorosłych?

Seria zapowiadała się ciekawie. Zazwyczaj jest tak, że pierwszy tom jest nudnawy. Wiadomo - należy wprowadzić czytelnika w realia, zapoznać z bohaterami i wszystko poprowadzić tak, by było jasne co, kto, gdzie, jak i po co. Mimo to, w kontynuacji wszystko nabiera tempa, a czytelnik często ma wrażenie, że wsiadł do samochodu wyścigowego, a policzki mu latają od pędu. W tym przypadku tak nie jest. Podobnie jak w poprzedniej części chwilami akcja zwalnia, a innym razem gwałtowanie rusza do przodu. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Nie zapominajmy bowiem, że mamy do czynienia z grupką nastolatków, rzuconą w środek wojny. Bohaterowie większość czasu starają się nie zostać złapani przez wroga, aby od czasu do czasu zadać mu cios. Muszę przyznać, że w książce jest kilka sytuacji, które wzbudziły we mnie silne emocje, nad którymi nie będę się rozwodzić, aby czegoś nie chlapnąć i nie zepsuć wam zabawy. Ellie jako narratorka sprawdza się doskonale, wiele można się dowiedzieć z jej myśli i refleksji. Muszę jednak zwrócić uwagę na coś, co mi rzuciło się w oczy: dziwię się, że nie wspomniano o tym, jak dziewczęta radzą sobie w takich warunkach z comiesięczną niedyspozycją. Mimo krzyków oburzenia, wyrywających się z gardeł kobiet, kiedy to wszelkie złe nastroje przypisuje się właśnie temu zjawisku, muszę przyznać, iż nie jest to bezzasadne. Co prawda serię pisze mężczyzna, ale narratorką jest kobieta i trzeba wziąć to pod uwagę. Taaaaaak, wiem, to taka pierdółka. Cóż poradzę, że mnie to męczy? :P Nawet więcej, mamy tutaj grupkę osób odizolowanym od cywilizacji, czyli: zero prysznica, suszarek, prostownic. ISTNY KOSZMAR! Autor się nad tą kwestią nie rozwodził, nie uważam, żeby było to jakieś rażące niedopatrzenie, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiego życia i wydaje mi się, iż nie jestem jedyna. Dlatego też zastanowiło mnie w czasie czytania, jak oni sobie z tymi niedogodnościami radzą.

W ogólnym rozrachunku stwierdzam, że książka trzyma poziom. Z pewnością nie zamierzam rezygnować z tej serii. Wiem, troszkę pomarudziłam ale na temat zupełnie nieistotny więc nie ma to większego znaczenia. Wydaje mi się, że jest to świetna pozycja, zważywszy na to, iż wisi nad nami groźba wojny. Nie pozostaje nam nic innego, kochani, jak uczyć się od Ellie i jej przyjaciół, bo niebawem będziemy mogli się z nimi identyfikować. ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wspaniała

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo dobra książka, nie mogę się od niej oderwać :) Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena