Koszyk 0
Opis:
Na rogu ulic Figlarnej i Czarodziejskiej mieści się dom, w którym mieszka Julia. Mała Julia nie jest radosną dziewczynką. Nosi wielkie okulary, co albo naraża ją na złośliwe docinki szkolnych kolegów i koleżanek, albo - co gorsza - sprawia, że staje się zupełnie niewidoczna dla innych dzieci, które nie chcą się zadawać z okularnicą.Pewnego dnia Julia dowiaduje się, że pan Pokrę ... tło, który prowadzi w okolicy dziwny sklep z artykułami żelaznymi, odchodzi na emeryturę i wystawia swoją firmę na sprzedaż. Dziewczynce udaje się namówić mamę, aby kupiła sklep pana Pokrętły. Dzień, w którym Julia spotka jego niezwykłych klientów, całkowicie odmieni jej życie...   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michel Maud, Jessica Secheret
  • 2015
  • 1
  • 36
  • 200
  • 200
  • 978837791-362-8
  • 9788377913628
  • ZCKOS
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Nie sądź książki po obrazkach

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę uczciwie przyznać, że po pierwszym "rzucie oka"na tą pozycję byłam z lekka przerażona tym, jak zareaguje na nią moja sześciolatka! Dlaczego zapytacie? Otóż, dlatego, że z okładki i ilustracji wewnątrz spoglądają główni bohaterowie książki, czyli między innymi : mumia, Dracula, czy czarownica!
Dla pewności i bezpieczeństwa najpierw sama ją przejrzałam dokładnie. Co się okazało?
Nie sądź książki po obrazkach!
Książka "Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły" ... to jedna z części serii "Przygody Małych Marzycieli".
Kim jest zatem dziewczynka o imieniu Julia?
Julia to mała, smutna dziewczynka, która nosi wielkie okulary i jest wyśmiewana przez kolegów z klasy. Kiedy dowiaduje się, że Pan Pokrętło (właściciele sklepu żelaznego) przechodzi na emeryturę i postanawia sklep sprzedać, namawia swoją mamę na jego kupno. Jednak nie jest to zwyczajny sklep z artykułami żelaznymi jakie znamy. Poza normalnymi artykułami sprzedawanymi w tego typu miejscach, na zapleczu oferowane są usługi dość nietypowym klientom....
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły

Ocena:
Autor:
Data:
,,Przygody Małych Marzycieli" to 5-tomowa seria napisana przez różne duety pisarzy. Ich cechą wspólną niewątpliwie są tytułowe marzenia bohaterów, które, jak możemy się domyślać, spełniają się. Każdą opowieść można czytać niezależnie od pozostałych.

Julia od zawsze nie była lubiana w klasie. Powód takiego zachowania był prozaiczny, po prostu miała okulary z grubymi szkłami. Dzieci nie potrafiły zrozumieć ... że tylko dzięki nim może dobrze widzieć i wymyślały dla niej coraz to nowe przezwiska. W okolicy pan Pokrętło miał sklep żelazny, który postanowiła kupić mama dziewczynki. Od tej pory Julia miała mieć nowych przyjaciół, na dobre i na złe.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dziecko jest napiętnowane tylko dlatego, że nosi okulary. Nie uważam, aby to było jakąś ułomnością. Autorzy książki doskonale ukazali, że każdy z nas jest inny i osoby słabo widzące w niczym nie odstają od reszty rówieśników. Bardzo podobało mi się także końcowe zachowanie głównej bohaterki. Jeśli także jesteście go ciekawi, zapraszam do lektury.

,,Przygody Małych Marzycieli" to seria, którą cechuje dość duża ilość tekstu. W większości przypadków lektura książeczek nie nuży, jednak czasem niektóre momenty są nieco mniej ciekawe. Najbardziej spodobała mi się te dotyczące Otta, Julii i Piotra Śmiałka, choć ta o listonoszu Motylewskim także była ciekawa. Nie do końca zrozumiałam przesłanie ,,Miasteczka szeptów", jednak myślę, że niektórzy z Was mogą je odnaleźć. Książeczki wyróżniają się pięknymi, bardzo kolorowymi i licznymi ilustracjami, które w większości przypadków przeważają nad tekstem. Lektura jest przyjemnością i nie zajmuje wiele czasu, a na nowo uświadamia, jak ważne są wartości i zasady w naszym życiu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena