Koszyk 0
Opis:
Sądziłeś, że znasz tę historię… Historia nadaje mu różne imiona. Złodziej. Kłamca. Zdrajca. Zhańbiony i okryty złą sławą samobójcy, stał się człowiekiem, którego imię jest synonimem zdrady… A także jedynym uczniem, którego Jezus nazwał „przyjacielem”. Bestsellerowa autorka „New York Timesa” przedstawia przekonują ... cy portret najbardziej szkalowanej postaci biblijnej wszech czasów – od burzliwego dzieciństwa po zostanie człowiekiem znanym światu jako zdrajca Jezusa. Mało tego, „Judasz” to niezwykłe spojrzenie na życie Jezusa, które zmusza nas do ponownej refleksji nad tym, co, wydawałoby się, wiemy o najsławniejszej – i najbardziej niesławnej – postaci religijnej w historii. „Judasz”, powieść osadzona w realiach historycznych, jest pierwszą książką z nowej serii. Nagrody: Christian Book Award ECPA Awards Banquet Autorka: Tosca Lee – okrzyknięta przez krytyków bestsellerową autorką „New York Timesa”. Wielokrotnie nagradzana za swe powieści, ceniona za kunszt pisarski; jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Tosca Lee mieszka w Midwest. Fragmenty recenzji: Książka, która pochłania cię bez reszty od pierwszych stron. Umiejętności badawcze i warsztat językowy Lee rzuciły na Judasza nieznane dotąd światło. Prosta i jednowymiarowa postać, czarny charakter Ewangelii odchodzi do przeszłości. W Judaszu mamy bowiem do czynienia z wyjątkowym człowiekiem, którego marzenia, nadzieje i obawy doprowadzają do katastrofy. Znakomite pisarstwo. Dr Joe Cathey, biblista Dallas Baptist University Niepokojąco mroczna i zapierająca dech w piersiach powieść. Judasz jest zarówno wizjonerski, jak i precyzyjny co do najmniejszego szczegółu historycznego – a to nie lada osiągnięcie. To epicka, mistrzowska narracja spod pióra jednej z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarek. Steven James, autor Placebo Tosca Lee jest mistrzynią fabuły. Ma serce poety, umysł naukowca i wyobraźnię powieściopisarza. Te trzy cechy stopiły się w harmonijną całość, dzięki której powstała dająca do myślenia, niepokojąca i poruszająca serce opowieść o najsławniejszym zdrajcy w historii. Judasz należy do tych książek, która nieprędko, jeśli w ogóle, przestanie zajmować myśli. Josh Olds, Life Is Story To piękny przykład tego, co powinno się nazywać literaturą doskonałą. Dzięki znakomitej fabule, historia przenosi nas w przeszłość do czasów Jezusa i pod koniec zmienia podejście czytelnika. Tej książki nie można przegapić! Robin Caroll, autor serii Justice Seekers Patroni: TV Republika, TV Historia, Radio Plus, Przewodnik Katolicki,  Mówią wieki, W sieci historii, Fronda, KAI, Opoka Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tosca Lee
  • 2016
  • 350
  • 225
  • 150
  • *, 978837516-893-8
  • 9788375168938
  • ZD5VP

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Judasz, to imię niegdyś będące powodem do dumy, bowiem oznaczało kogoś, kto pochodzi ze znakomitego ludu, wywodzącego się od Judy, obecnie kojarzone jest, a raczej jest synonimem zdrajcy i wiarołomcy.
A wszystko to za sprawą Judasza, ucznia i przyjaciela Jezusa, który wydał Go za 30 srebrników oprawcom.
Ale, czy wszystko jest takie proste i jednoznaczne, jak przedstawiono to w Biblii?

Całkowicie inne spojrzenie, na tego człowieka, przedstawia w swojej książce Tosca Lee ... Zhańbiony i okryty złą sławą, jedyny uczeń, którego Jezus, zwał swoim przyjacielem.Co skłoniło go do zdrady, czy poznając wersję autorki, nadal będziemy mieć przed oczyma wersję zawartą w Piśmie?
Pisarka poradziła sobie znakomicie z zadaniem, które postawiła przed sobą.Judasz, to człowiek zagubiony pełen kompleksów, którego splot wydarzeń, skłonił do czynu, który uczynił z niego na wieki wcielenie zła.

Niezwykle silne emocje, wywołuje ta pozycja.Judasz to człowiek pełen smutku i do cna nieszczęśliwy, nie potwór bez serca.Wyłania się tu mężczyzna, z którym może się utożsamiać każdy.Polecam, książka spełniła swoje zadanie, czyli wywołuje emocje i pozostaje na długo w pamięci.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Majstersztyk

Ocena:
Autor:
Data:
Judasz - imię męskie pochodzenia hebrajskiego, wywodzące się od słowa jehudah oznaczającego chwała Jahwe. Tyle Wikipedia, a historia? Historia napiętnowała to imię, które nieodmiennie kojarzy nam się z osobą zdrajcy - Judaszem Iskariotą. Może jednak zbyt pochopnie oceniamy Judasza? Byście mogli wydać opinię, zapraszam do przeczytania znakomitej książki "Judasz" autorstwa Tosci Lee. Poznacie życie Judasza, od najmłodszych lat dziecięcych ... a nade wszystko dowiecie się w jakich czasach dorastał, żył. W jakich czasach przyszło mu podejmować ważne decyzje. Zanim go osądzicie, dajcie mu jeszcze kilka dni, w których autorka przeniesie Was w odległe i nieznane czasy.

"...W Jerozolimie widywałem ukrzyżowanych z daleka - niemal codziennie ktoś zawisał na drzewie za nic. To była rzymska kara przewidziana dla nieobywateli, obmyślona w taki sposób, by trwała, jak najdłużej, by była możliwie najboleśniejsza i najbardziej upokarzająca. Skazanych krzyżowano nago, a my staraliśmy się na nich nie patrzeć, na ich gorzki wstyd i wypełnioną męką drogę do Szeolu..."

Judasz takie obrazy oglądał mając zaledwie kilka lat.
Autorka rozpoczyna swą powieść w czasach panowania Cezara Augusta, kiedy Judasz miał zaledwie lat sześć. Mieszkał wraz z rodziną w Jerozolimie, a właściwie był to czas, kiedy musieli z Jerozolimy uciekać w związku z zamieszkami powstałymi przy domniemanej śmierci Heroda. Za przedwczesne ściągnięcie orła rzymskiego skazanych zostało na śmierć poprzez spalenie 40 uczniów wraz z dwoma wielkimi nauczycielami jerozolimskimi. Judasz wraz z rodzicami oraz bratem Jozuą przenieśli się do Seforis, gdzie zatrzymali się w domu Eleazara. W kolejnych miesiącach żyli spokojnie, ojciec Judasza wzmocnił swoją pozycję, był ogólnie szanowany. Niestety nie trwało to wiecznie. Rzymski orzeł prześladował ich nadal.

"... W powietrzu unosiła się woń krwi i fekaliów, cuchnęło ciałami, które już gniły w dusznym popołudniowym upale. Niektórzy pomordowani patrzyli na nas pustymi oczyma, jakby w chwili śmierci zdali sobie sprawę, że przyszłe zycie nie będzie tym, jakiego oczekiwali..."

W Seforis Judasz wraz z matką znajduje pośród ofiar, ojca Szymona.

"...Ciało wykręcone w agonii, nogi połamane i nienaturalnie wygięte...".

Takich opisów znajdziecie więcej. Przyznam, że żadna z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek nie pokazała w tak mistrzowski sposób tych odległych czasów. Wasz punkt widzenia może się diametralnie zmienić. Być może spróbujecie znaleźć w nim samego siebie. Poznacie relacje łączące go z Jezusem. Znane fragmenty biblijne głęboko przeżyjecie raz jeszcze.

Autorka Tosca Lee kilka lat pracowała nad książką, opierając się na ponad stu książkach, filmach dokumentalnych, wykładach, komentarzach, homiliach i zbiorach artykułów. Pierwszy szkic powieści był trzy razy dłuższy niż książka. To majstersztyk proszę Państwa :) i co najważniejsze dla każdego - wierzącego i ateisty. To kawał historii, który przetrwał po dziś dzień i trwał będzie nadal.

Podziękowania dla Wydawnictwa Św. Wojciech za udostępnienie mi książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena