Koszyk 0
Opis:
Johnny Cash (1932-2003) - zbuntowany "człowiek w czerni", nieposkromiony patriota, król muzyki country. Nim jednak zyskał sławę, był nieśmiałym wiejskim chłopcem, którego marzenia rodziły się na bawełnianych polach Arkansas. Mimo spektakularnego sukcesu Cash zmagał się całe życie z towarzyszącym mu od dzieciństwa poczuciem winy i brakiem wiary siebie. W biografii artysty Michael Streissguth bada wiele sprzecznych i pomijanych aspektów życia i kariery legendy muzyki country ... Pomaga zrozumieć walkę piosenkarza z osobistymi demonami, słabościami i uzależnieniem. Ale nie zapomina o jego wielkich powrotach oraz ogromnej potrzebie kochania i tworzenia. Ta opowiedziana z pasją historia powstała na podstawie wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami piosenkarza. Streissguth rozwiewa mity i oferuje bezstronne, rzetelne spojrzenie na życie i karierę słynnego muzyka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michael Streissguth
  • 2012
  • 0
  • 320
  • 248
  • 173
  • *, 97883-245-91077
  • 9788324591077
  • ZAJF1

Recenzje czytelników

Hello, I'm Johnny Cash

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jak na opis wydarzeń z życia Johnnego Casha jest o jakieś 1500 stron za cieńka. Johnny był jest i będzie kategorią samego siebie, nie do końca odgadniętą zagadką. Człowiek, który miał bardzo bogate w doświadczenia życie. Człowiek, który wciąż mnie intryguje. Jak określa go tytuł pewnego filmu na YouTube "The Last Great American". Zdecydowanie polecam tę książkę, aby choć trochę przybliżyć sobie jego osobę.
Czy ta recenzja była przydatna?

I fell into a bruning ring of fire...

Ocena:
Autor:
Data:
Johnny Cash urodził się 26 lutego 1932 w Kingsland jako John Ray Cash. Muzyk country, piosenkarz i aktor. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki. Jednak zanim stał się ikoną, amerykańskim buntownikiem, „człowiekiem w czerni”, był nieśmiałym młodzieńcem, którego marzenia rosły razem z nim na bawełnianych polach Arkansas. Mimo spektakularnego sukcesu jaki odniósł Cash, całe życie borykał się z poczuciem winy i brakiem wiary w siebie. Gdyby nie takie książki czy ewentualnie wikipedia ... nie mielibyśmy pojęcia dlaczego Johnny Cash nosił się całe życie na czarno ( większość czasu ). Autor – Michael Streissguth – porusza wiele istotnych i pomijanych kwestii w życiu muzyka. Pomaga zrozumieć walkę legendy z osobistymi demonami, słabościami i uzależnieniami. Otwiera przed ludźmi prawdziwe oblicze Casha w biografii będącą zbiorem wywiadów z rodziną, współpracownikami i przyjaciółmi gwiazdy.

Jeśli chodzi jak się czyta biografię legendy muzyki country – nie należy się wypowiadać, biorąc pod uwagę fakt, że nie każdemu może to pasować. Jednak jeśli chodzi o mnie, to jedna z bardziej niesamowitych książek o Johnnym Cashu jaką przyszło mi przeczytać. Nie jest ona pisana na siłę, a opowiada wiele istotnych faktów z życia muzyka, których nie znajdziecie w internecie. To portret człowieka, który nigdy tak naprawdę nie stał się gwiazdą, tam w środku. Do końca borykał się z problemami zdrowotnymi i emocjonalnymi. Cash miał w sobie wielką potrzebę kochania i tworzenia muzyki. Cash był kochającym ojcem, wiernym mężem i genialnym muzykiem. Niestety choroba pokonała Johna 12 września 2003 roku. Zmarł w wyniku komplikacji związanych z cukrzycą, powodem której była niewydolność oddechowa. Odszedł zaledwie cztery miesiące po swojej drugiej żonie – June.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena