Koszyk 0
Opis:
Joachim Löw – piłkarz, trener, selekcjoner. Po zwycięstwie w 2014 roku na stadionie Maracana w Rio de Janeiro stanął w jednym szeregu z takimi legendarnymi trenerami, jak Sepp Herberger, Helmut Schön i Franz Beckenbauer. Jak wyglądała jego droga od początku kariery w 1978 roku aż do fenomenalnego sukcesu? Christoph Bausenwein kreśli portret człowieka, który zarówno jako piłkarz ... jak i trener uparcie poszukuje klucza do gry idealnej. Jednocześnie porusza tematy dotyczące footballu, takie jak np. niemiecki model szkolenia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Christoph Bausenwein
  • 2016
  • 408
  • 225
  • 145
  • 9788327155337
  • 9788327155337
  • ZD9EF

Recenzje czytelników

Joachim Low, średni piłkarz, wybitny trener

Ocena:
Autor:
Data:
Postaci Joachima Lowa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany może i nie tylko ze swoich niekontrolowanych zachowań podczas meczów, ale głównie ze względu na to, jak wybitnym jest trenerem, jaką filozofię wprowadził do niemieckiej reprezentacji oraz głównie patrząc na to co osiągnął.

Wydawnictwo Dolnośląskie prezentuje książkę Christopha Bausenweina, dziennikarza i autora wielu publikacji o niemieckiej piłce, pt.: "Joachim Low. Strateg, esteta, mistrz świata." ...

Lektura liczy 408 stron i posiada wkładkę zdjęciową. Zaczyna się od wstępu, zaś kończy na zakończeniu, podziękowaniach i CV trenera z jego występami w roli piłkarza i trenera oraz osiągnięciami.

Książka pokazuje drogę Joachima Lowa i ukazuje jego osobowość. Opisuje ewolucje jego marzeń o "grze idealnej". pokazuje jak realizował swój plan, wdrażał swoja filozofię gry, wprowadzał nowe metody motywacyjne i treningowe, aby po dziesięciu latach pracy z kadrą i w ogóle z niemiecką piłką, zostać selekcjonerem Mistrzów Świata.

Piłkarska kariera Lowa nie była ani szczególnie wybitna, ani też zupełnie nie udana. Po prostu boiskowy średniak, który za słaby był na Bundesligę, grając w niej jedynie w 52 meczach, ale nieco za dobry na drugą ligę, gdzie zagrał 252 mecze w samym Fryburgu.

Poza krótkim opisem kariery piłkarza, książka prezentuje czasu bezrobocia Niemca i pobierane w tym czasie różne lekcje i nauki od innych trenerów z różnych klubów. Opisuje kulisy pracy we wszystkich klubach w roli trenera.

Kolejna część dotyczy już reprezentacji narodowej, Przejęcie kadry, będącej w rozsypce, wprowadzenie nowych metod treningowych i motywacyjnych, które zostały opisane, jego praca nie tylko z kadrą, ale zmiana gry i filozofii a także sposobu myślenia w całych Niemczech i wszystkich szkółkach klubowych. Omówione zostaje także pożegnanie z kadrą Ballacka.

Książka zdecydowanie godna polecenia dla fanów niemieckiej piłki nożnej. Poza tym, każdy młody i początkujący trener znajdzie w niej coś dla siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena