Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

12,54 zł

14,50 zł

Oszczędzasz: 1,96 zł
(14%)

Chwilowo niedostępne

Zeszyty ćwiczeń są integralną częścią podręczników i uzupełniają oraz poszerzają wiedzę ucznia z zakresu różnych form wypowiedzi, nauki o języku, ortografii. Zawierają mnóstwo propozycji łatwiejszych i trudniejszych zadań, w różny sposóbkształcących i doskonalących umiejętności uczniów w mówieniu, pisaniu i czytaniu.
Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 część 2. zgodny jest z układem treści trzech rozdziałów podręcznika „Czarowanie słowem”, zatytułowanych „Tam i tutaj”, „Tutaj i teraz”, „Teraz i zawsze”, i zawiera następujące zagadnienia:
- stopniowanie przymiotników i przysłówków; - pisownia „nie” z przymiotnikami i przysłówkami w stopniu

wyższymi najwyższym; - reklama; - orzeczenie; - jak napisać notatkę?; - neologizmy; - rodzaje podmiotu; - język literacki i język potoczny; - wyrazy dźwiękonaśladowcze; - jak napisać sprawozdanie?; - zakończenia -dztwo, -ctwo, -stwo, -dzki, -cki, -ski; - związki wyrazów w zdaniu; - części zdania; - magia filmu; - kartka z pamiętnika; - porównanie; - zdania złożone współrzędnie i podrzędnie; - pisownia samogłosek nosowych; - plan ramowy i plan szczegółowy.

Pokaż więcej >

Poinformuj społeczność:

Informacje dodatkowe

Tytuł Język polski, klasa 5, Czarowanie słowem, zeszyt ćwiczeń, część 2, WSiP
Autor Agnieszka Kania, Karolina Kwak, Joanna Majchrzak-Broda
Wydawnictwo WSiP
Oprawa miękka
Rok wydania 2009
Numer wydania 1
Liczba stron 96
Długość [mm] 255
Szerokość [mm] 180
Seria W
ISBN 978-83-02-10571-5
EAN 9788302105715
Indeks X3395
Szkoła Szkoła podstawowa
Klasa Klasa 5 szkoły podstawowej

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Język polski, klasa 5, Czarowanie słowem, zeszyt ćwiczeń, część 2, WSiP