facebook
promocje
 

Język polski, klasa 4, Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura, podręcznik + Słowniczek, WSiP (komplet)

29,58 zł

34,80 zł

Oszczędzasz: 5,22 zł
(15%)

Chwilowo niedostępne

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 551/1/2012

PODRĘCZNIK „Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura” dla klasy 4. otwiera cykl, który zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej, ćwiczy podstawowe umiejętności, rozwija aktywność uczniów, pasję poznawczą, gotowość do stawiania pytań, otwartość i kreatywność.

W cyklu zaproponowano dwa osobne (na każdy semestr) podręczniki z ćwiczeniami do nauki o języku i ortografii. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu wiedzy i ułatwia jej systematyzowanie. Pozwala nauczycielowi lepiej zaplanować lekcję języka polskiego.

Teksty i zadania dostosowano do percepcji dziecka, wśród przykładów literackich przeważają

współczesne utwory z literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką (wyznaczoną przez podstawę programową). Podręczniki – zgodnie z zaleceniami współczesnej pedagogiki – łączą naukę z zabawą, zachowując wyważone proporcje poleceń analityczno-interpretacyjnych z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów. Lekcje dodatkowe pozwalają na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zapewniają komfort pracy nauczycielowi. Ćwiczenia, zadania powtórkowe i testy przygotują każdego ucznia do sprawdzianu po klasie 6. Podręcznik kładzie nacisk na indywidualizację nauczania i zawiera zadania do realizacji metodą projektu oraz nowatorskie, rozwijające kreatywność uczniów bloki Zabawy wyobraźni. Każda jednostka lekcyjna stanowi zamkniętą całość metodyczną.

Do podręcznika dołączony jest Słowniczek ucznia klasy 4, który zawiera wszystkie ważne słowa, wyrażenia i zwroty, które będą potrzebne uczniowi do pracy na lekcji i w domu. Dzięki przejrzystemu uporządkowaniu materiału ułatwia naukę i powtarzanie koniecznych w klasie 4 terminów. Słowniczek pozwala na szybkie przypomnienie sobie najistotniejszych informacji. Wszystkie objaśnienia haseł zostały opracowane z myślą o możliwościach percepcyjnych ucznia.

Pokaż więcej >

Inni klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Informacje dodatkowe

Tytuł Język polski, klasa 4, Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura, podręcznik + Słowniczek, WSiP (komplet)
Autor Ewa Horwath, Anita Żegleń
Wydawnictwo WSiP
Oprawa miękka
Rok wydania 2012
Numer wydania 1
Liczba stron 364
Długość [mm] 260
Szerokość [mm] 205
ISBN 978-83-02-12629-1
EAN 9788302126291
Indeks ZALH2
Numer dopuszczenia 551/1/2012
Szkoła Szkoła podstawowa
Klasa Klasa 4 szkoły podstawowej
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Język polski, klasa 4, Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura, podręcznik + Słowniczek, WSiP (komplet)