Koszyk 0
Opis:
Mindfulness to trening uważności, koncentracji, podczas którego uczymy się rozwijać świadomość własnego ciała i umysłu, radzić sobie z naszymi zachciankami i przymusami wewnętrznymi, rozumieć swoje miejsce na ziemi. Przyglądamy się naszym uczuciom, nie oceniając ich. Zachowujemy się jak obserwatorzy z zewnątrz, zwracając uwagę na nasilenie naszych emocji i uczucia, jakie wywołują ... w nas, jednak bez rozpamiętywania ich czy ich konsekwencji. „Jestem tu i teraz” zawiera kreatywne ćwiczenia, które inspirują do poznawania świata z większą ciekawością, bycia bardziej uważnymi w codziennym życiu i wykorzystywania swojej kreatywności. Ponad 80 ćwiczeń i instrukcji oraz sekcja do prowadzenia własnych notatek z treningu. To idealna pozycja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak wiele może dać trenowanie uważności, jak również dla tych, którzy mają już dużą praktykę w prowadzeniu na co dzień pełnego, harmonijnego życia. To wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych książek o mindfulness. A interaktywne podejście w niej zawarte czyni ją idealnym prezentem dla przyjaciół, który jeszcze z mindfulness się nie zetknęli. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Opracowanie Zbiorowe
 • 2016
 • 1
 • 264
 • 203
 • 140
 • 97883287-0462-6
 • 9788328704626
 • ZDE1A

Recenzje czytelników

Mindfulness czyli żyj uważniej.

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedyś słyszałam o czymś takim, jak projekt uważności, czyli mindfulness, ale nigdy nie przypuszczałam, że kiedykolwiek zainteresuję się tym tematem głębiej i postanowię zrobić z tej wiedzy użytek. Dzięki książce, którą otrzymałam od wydawnictwa Muza, miałam okazję sprawidzić, czy mindfulness faktycznie działa i o co w tym tak naprawdę chodzi.

Ale zacznijmy od początku. Co to jest mindfulness? Według autorek książki ... każdy ma swoją własną definicję tego słowa i każdy inaczej rozumie jego działanie. Ogólnie jest to trening uważności. Idea jest bardzo prosta: chodzi o to, by zwracać większą uwagę na to, co dzieje się tu i teraz. Np. jakie odczucia mamy w danym momencie, o czym myślimy, jakie towarzyszą nam emocje. To daje siłę, by wyzbyć się okropnego nawyku myślenia o przyszłości czy przeszłości, co może generować niepotrzebny stres w codziennym życiu. A przecież chodzi o to, by mieć go jak najmniej.

Książka "Jestem tu i teraz" zawiera w sobie mnóstwo ciekawych ćwiczeń. Jedne z nich są zabawne, inne mogą irytować a jeszcze inne po prostu nudzić, ale nie zmienia to faktu, że poprzez wykonywanie ich, możemy na chwilę się wyłączyć i skupić na tym, co jest teraz. Nie myśleć o tym, że jutro idziemy do pracy czy mamy jakiś projekt, który na nas czeka. Po prostu dajemy się ponieść chwili, co jest bardzo potrzebne, zwłaszcza osobą, które żyją pod ciągłą presją. Na pewno ta książka będzie pewnego rodzaju drogowskazem właśnie dla tych, którzy chcą się skupić na byciu teraz. A nie "kiedyś" czy " jutro". Jest to dość ciekawy projekt, ale też trzeba mieć otwarty umysł by w pełni skorzystać z jego dobroczynnego wpływu. Dla mnie osobiście było to dość ciekawe doznanie i co jakiś czas pewnie będę wracać do tej książki, by skupić się na sobie w danym momencie.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

A czy Ty 'jesteś tu i teraz'?

Ocena:
Autor:
Data:
Czy dostałaś (lub dostałeś) kiedykolwiek książkę, której treść zaczynała się już na… kopercie? Patrzyłam i patrzyłam na ten napis na kopercie i zastanawiałam się, o co chodzi. Otworzyłam książkę i to samo zadanie znalazłam na jej kartach. Taki pomysł bardzo mi się spodobał, urzeka odbiorcę już w momencie otrzymania paczki od listonosza.

To nie jest powieść, nie jest to też poradnik, choć dotyczy rozwoju osobistego ... Projekt ‘mindfulness’ to operacja nad swoim wewnętrznym ja: pozwala się uspokoić, poznać samą (lub samego) siebie. Mnóstwo zadań ma określone założenia, by poprzez zabawę osiągnąć cel. Wycisz się, skup. Weź do ręki ulubiony mazak, pióro czy ołówek. I otwórz pierwszą stronę.

Zanim jednak do zadań przejdę, zatrzymam się na okładce. Całość wygląda jak zeszyt znaleziony na półce w papierniczym. Uroczy, jasny kolor w pierwszym momencie skojarzył mi się z jeansem. Grzbiet, którego nie sposób nie zauważyć. Z pewnością wyróżni się na półce z książkami (o ile w końcu tam trafi, bo to jak zeszyt ćwiczeń: ciągle używasz!) Papier przyjemny w dotyku, półtwarda okładka. Uwielbiam wykonanie i wygląd zewnętrzny tego wydania. W środku też nie jest gorzej: na każdej stronie inne zadanie, mało zbędnego tekstu, dużo poleceń, wykresów do uzupełnienia (bez obaw: są łatwe, ale nie proste). Nie ma kolorowych obrazków, jakie mogłyby nas dekoncentrować, a wszelkie rysunki są uproszczone tak, jak to możliwe.

Już na pierwszej stronie zostałam poproszona o narysowanie własnego portretu… z zamkniętymi oczami! Tego jeszcze nigdy nie robiłam. Pierwszych kilkanaście stron to trochę lekkiej teorii, prostych wyjaśnień i sugestii, jak najlepiej przygotować się do zadań. Ale już tutaj autorki nie pozwalają leniuchować, bo przygotowały pierwsze zadania. Do tego kilka słów o medytacji, samym projekcie mindfulness: co to jest i do czego służy.

Do książki dołączone są nagrania, które umieszczone na stronie internetowej pomogą w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jedynym minusem jest brak tłumaczenia nagrań na język polski, więc by z nich skorzystać, trzeba znać język angielski lub mieć zaprzyjaźnionego tłumacza ;)
Szczególnie przypadł mi do gustu quiz na temat mindfulness. To pierwsza prawdziwa informacja czy jestem uważna i jak bardzo ta książka może mi pomóc. Czy ‘jestem tu i teraz’. Dalej znalazłam wiele ciekawych zadań, jak ćwiczenie z monetą, w którym trzeba było położyć ją na linii czasu w miejscu: teraźniejszość i postępować zgodnie ze wskazówkami. Rozwiązanie podane na dole strony odwróconym drukiem jest zaskakujące!

Niestandardowe myślenie, oddychanie, obserwowanie, dotyk- wszystko zostanie wzięte pod lupę w tej książce. Niektóre ćwiczenia są ciekawe, pomysłowe i wciągające. Niektóre wolałam omijać, trochę mnie nudziły, choć wiedziałam, że będę musiała je zrobić, by w pełni wykorzystać moc podręcznika.

Te zadania spełniają swą misję. Uczą obserwować otoczenie, słuchać szumu drzew i śpiewu ptaków. Przypominają, by zatrzymać się przy kwiatku rosnącym przy drodze, cieszyć się każdą pogodą. Pokazują jak poradzić sobie z przeszłością, a także skupić na teraźniejszości i nie biec sprintem w przyszłość, potykając się o własne nogi w zbytnim pośpiechu. Jak być sobą i cieszyć się z tego w każdej chwili!

A czy Ty lubisz takie interaktywne książki, których nie można ‘tylko’ przeczytać i odłożyć na półkę? Ja już teraz tak i zdecydowanie kuszę: spróbuj, by nie stracić teraźniejszości. Ona wkrótce stanie się Twoją przeszłością, a wtedy warto, byś wspominał(a) ją jak najlepiej, bez żalu czy gniewu. Czas płynie zbyt szybko, by go marnować. Ta książka pozwoli Ci odczuwać każdą sekundę tak, jak na to zasługujesz.

Z pozdrowieniami, Śnieżynka
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena