Koszyk 0
Opis:
Wstrząsająca relacja amerykańskiego oficera, który jako jedyny ze swojej kompanii ocalał w szlaku bojowym od Normandii przez Ardeny po Niemcy Historia bardziej prawdziwa i bardziej szokująca niż Szeregowiec Ryan Jeśli przeżyjecie pierwszy dzień, dostaniecie awans. Taką obietnicę usłyszał George Wilson, 23-letni amerykański podporucznik, oraz inni żołnierze 22. Pułku 4. Dywizji Piechoty swojego pierwszego dnia w Normandii w czerwcu 1944 ... W przypadku Wilsona ta obietnica została w dramatyczny sposób wypełniona... Wilsona ominęła krwawa łaźnia na plażach, ale w ogniu walki znalazł się zaraz potem. Jego chrzest bojowy to piekło pod Saint-Lo. W samym środku szalejącej bitwy pancernej jego pułk wyrąbuje drogę dla armii Pattona. Oddział Wilsona idzie w szpicy. On sam pierwszy raz strzela i zabija. Wokół niego giną ludzie, przerażeni jak on sam. Kolejne dni ofensywy to morderczy ogień niemieckiej artylerii, straszliwe działa kalibru 88., pola minowe, przeklęte żywopłoty, w których kryją się Niemcy, potem zima, mróz i zaciekły opór wroga, niemieccy snajperzy wyszukujący oficerów na polu walki, rany i śmierć przyjaciół. I łut szczęścia decydujący o tym, kto przeżyje... Z całej Kompanii F 4. Dywizji Piechoty tylko porucznik Wilson zakończył jej szlak bojowy. Kompania straciła 167% stanu osobowego. Kiedy nadszedł koniec wojny, nie czuł się zwycięzcą czy zdobywcą. Był po prostu potwornie wyczerpanym człowiekiem, który cudem ocalał z rzezi. George Wilson ukazuje codzienność i horror wojny we Francji i Belgii z perspektywy frontowego żołnierza: od czerwca 1944 do ostatnich dni wojny, od przekroczenia Linii Zygfryda i walk w lesie Hurtgen, po ostatnią kontrofensywę niemiecką w Ardenach. Jego wspomnienia to nie opis wielkich strategicznych posunięć i rozstrzygających bitew, to przerażająco realistyczny, szokujący obraz zażartych walk o każdą wieś, miasteczko, dom. Jeśli przeżyjesz to przejmująca relacja, prosta i straszna, bo ukazująca najbardziej krwawe ostatnie miesiące wojny oczami żołnierza z pierwszej linii frontu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • George Wilson
 • 2013
 • 1
 • 304
 • 205
 • 130
 • 9788324146123
 • 9788324146123
 • ZAVIB

Recenzje czytelników

Ksiazka godna polecenia !!!

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo realistycznie przekazane zycie oficera liniowego !! Jak dla mnie naparwde super ksiazka. Konkretnie i realistycznie pzrekazane odczucia i spojrzenie na zycie zolnieza na pierwszej lini walk. !!!!
Goraco polecam osobom lubiacym taka tematyke.
Czy ta recenzja była przydatna?

Super pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Gorąco polecam tą pozycję dla wszystkich miłośników pamiętników, wspomnień i relacji uczestników walk II Wojny Światowej.
Jest to wstrząsająca relacja oficera który bierze udział w walkach na froncie zachodnim od Normandii aż prawie do samego końca wojny w niemczech. Czytałem wiele książek tego typu, ale ta wywarła na mnie największe wrażenie. Sposób opisu walk oraz życia żołnierzy jest w 100% realistyczny. Naprawdę bardzo polecam tą pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena