Koszyk 0
Opis:
Trzeci tom bestselerowej serii opowiadającej o komisarz Malin Fors Jesień. Linköping tonie w strugach deszczu. Ciężkie krople padają na zamek Skogsa i zwłoki pływające w fosie. Trop prowadzi do poprzednich właścicieli, członków arystokratycznej rodziny Fagelsjö. Czy sprzedaż zamku mogła być przyczyną morderstwa? Kim właściwie był nowy właściciel posiadłości Jerry Petersson i jakie tajemnice kryje jego przeszłość? Podążając tropem mordercy, Malin Fors musi stawić czoło własnym demonom ... które powoli przejmują władzę nad jej życiem. W Jesiennej sonacie, trzeciej książce z serii o Malin Fors, Mons Kallentoft po mistrzowsku prowadzi czytelnika przez meandry ludzkiej duszy i pokazuje, jak cienka bywa granica, która dzieli dobro od zła, miłość od nienawiści. "Malin Fors prowadzi śledztwo tak mroczne, że senne koszmary to przy nich bajki dla dzieci". "Cosmopolitan" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Mons Kallentoft
 • 2011
 • 1
 • 464
 • 215
 • 135
 • 9788375106527
 • 9788375106527
 • ZA7KU

Recenzje czytelników

Jesienna sonata

Ocena:
Autor:
Data:
Jesień w Linkoping jest zimna i dżdżysta. Ciężkie, deszczowe chmury pchane przez wiatr suną leniwie po ołowianym niebie. Ze wszystkich drzew spadają liście, bezszelestnie wpadając do ogromnych kałuży. Wilgoć i przeszywający mroźny wiatr zawładnęły całym krajem. Komisarz Malin Fors moknąc od ciężkich kropel deszczu, stoi przed pięknym zamkiem i przygląda się pływającym w fosie zwłokom Jerry’ego Peterssona. W głowie Fors aż roi się od pytań ... Czy ten ubrany w groteskowo wyglądający żółty płaszcz przeciwdeszczowy denat leżący w na dnie fosy miał wrogów? Wszystko wskazuje na to, że tak. Poza tym wygląda na to, że ktoś pomógł mu znaleźć się w fosie okrążającej zamek. Pytanie brzmi: kto? Uwierzcie mi na słowo, że jest tylko kwestią czasu kiedy Malin to odkryje. Pytanie tylko kiedy odkryje, że jesień wraz ze wszystkimi negatywnymi skutkami i tragicznymi wydarzeniami ogarnęła nie tylko Linkoping lecz powoli acz zdecydowanie wkracza do życia Malin i jej poskładanej niedawno na nowo rodziny. Kryzys małżeński, który dotknął małżeństwo Malin zdaje się przeżywać swoje apogeum Przed jej oczami codziennie pojawiają się zeszłoroczne, tragiczne wydarzenia, chcąc odgonić od siebie te obrazy Malin za każdym razem sięga po butelkę czegoś mocniejszego przez co Fors nie zauważa, że jej życiem także zawładnęła zimna, dżdżysta jesień.
Mans Kallenhof został okrzyknięty królem skandynawskiego kryminału ostatnich lat. Czy słyszałam kiedykolwiek o Mansie Kallenhofie? Nigdy! Czy mi sie podobało? Bardzo! .. ale o wszystkim po kolei. Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności pisarskich autora, Kallentohof potrafi wprowadzić czytelnika w taki klimat, że niemal czujemy przeszywającą powietrze wilgoć i zapach leżących na łąkach, rozkładających się liści. Autor aplikuje nam solidną porcję, dogłębnej, dokładnie przemyślanej analizy psychologicznej bohaterów. Jako wielki plus należy uznać fakt, że pomimo iż Malin Fors jest główną bohaterką „Jesiennej sonaty” (i dwóch poprzednich części) postacie pozostałych bohaterów są nakreślone w bardzo wyrazisty sposób. Mają swoje życie, w które jesteśmy wtajemniczeni, znamy ich słabości, ich pragnienia oraz życie rodzinne – dzięki autorowi nie są to tylko szare, drugoplanowe postacie niezauważalnie przemykające po kartach Jesiennej sonaty. Konstrukcja ksiązki oraz nagłe, nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że w czytelniku odczuwa nieprzepartą chęć do przewracania kolejnych stron ksiązki.
Całość oceniam naprawdę pozytywnie. Jedynym błędem jaki zrobiłam przy czytaniu tej serii było rozpoczęcie jej od III tomu. Moim zdaniem całą serie powinno czytać się od początku by móc na bieżąco uczestniczyć w życiu komisarz i całego posterunku. Nie mniej jednak jeśli komuś nie przeszkadza fakt, że w akcję wplecione są rozgrywające się w poprzednich tomach wydarzenia może bez cienia obawy sięgnąć po Jesienną sonatę bo to naprawdę kawał porządnego kryminału.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

poprawnie napisany kryminał a'la Skandynawia

Ocena:
Autor:
Data:
Chyba trzecia powieść kryminalna M. Kallentofta z główną bohaterką- komisarzem policji z Linkoping Malin Fors. Kolejny skandynawski kryminał, a właściwie seria, z jednym głównym bohaterem. Powieść napisana poprawnie,z ciekawym wiodącym wątkiem. Postać M. Fors trochę irytująca- widzimy oczami autora kobietę ze skłonnościami do alkoholu i skopanym życiem rodzinnym. Patrząc na nią, można odnieść wrażenie ... że jest osoba jednocześnie twardą w policyjnej pracy i nie radzącą sobie w relacjach z byłym mężem i ich nastoletnią córką. Wątek osobisty jest trochę naiwny a problemy z eks rodziną przerysowane, co jest lekko irytujące dla wyrobionego czytelnika. Także postać policjanta/ twardziela Waldemara Ekenberga , z jego skłonnością do przemocy i moralizatorskimi przemyśleniami na ten temat jego kolegów z pracy ,nie przemawia do mojej polskiej wyobraźni.
Natomiast sam wątek kryminalny został nakreślony poprawnie i trzyma w niepewności co do tożsamości sprawcy nieomalże do końca . Warto sięgnąć po wcześniejsze książki tej autorki, gdyż niektóre kwestie dotyczące głównych bohaterów wynikają własnie z ich lektury. Reasumując poprawnie napisany kryminał w typowo skandynawskim stylu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena