Koszyk 0
Opis:
  Jak powstrzymać od latania kogoś, kto ma skrzydła…? Willa Parker, sześćset czterdziesta szósta mieszkanka małego miasteczka w stanie Iowa, wkrótce ma rozpocząć nowy rozdział życia. Sławna matka, kierując się własnymi ambicjami, postanowiła wysłać ją do elitarnej szkoły dla dziewcząt.  Ale spokojnie, to nie potrwa długo. Przecież Willa nie zamierza zostać ... na dłużej ani w nowej szkole, ani w ogóle na tym świecie. Znajomość z Remy sprawia, że Willa zmienia zdanie. Remy jest jak kolorowy motyl. Bogata, ekstrawagancka, robi, co chce i gdzie chce. Willa po raz pierwszy czuje, że nie jest całkiem sama. Zafascynowana, daje się wciągnąć w szaleństwo luksusu i zakazanych rozrywek. Ale Remy na własne życzenie zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem. Willa może pogrążyć się razem z nią albo pozwoli jej odejść.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrea Portes
  • 2016
  • 304
  • 215
  • 145
  • 97883276-2167-2
  • 9788327621672
  • ZDFI2
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Destrukcyjna znajomość

Ocena:
Autor:
Data:
„Jesień motyli” to kolejna powieść Andrei Portes, autorki „Jak najdalej stąd”. To opowieść o nastolatce poszukującej akceptacji. „Jesień motyli” to propozycja dla młodzieży, która wywołuje u odbiorcy cały wachlarz emocji: od śmiechu do płaczu. Portes skonstruowała narrację w sposób zbliżony do pisania bloga. Narratorka tworzy atmosferę poufności, zwraca się bezpośrednio do czytelnika, jakby zwierzała się przyjacielowi. Ten zabieg czyni „Jesień motyli” poruszającą, bardzo osobistą historią ...

Główna bohaterka powieści „Jesień motyli” Andrei Portes, szesnastoletnia Willa Parker, mieszka z ojcem w miasteczku What Cheer w stanie Iowa. Jest bystra, zabawna i sarkastyczna, jednak w kontaktach z innymi jest wycofana i nieśmiała.

Jej matka mieszka we Francji i jest uznaną ekonomistką. Mimo że od dawna nie ma z córką kontaktu, postanawia pokierować jej życiem. Nie pytając Willi o zdanie, przenosi córkę z państwowej szkoły do ekskluzywnej i bardzo drogiej Pembroke. Chce, żeby córka poszła w jej ślady i także zrobiła karierę zawodową.

Willa wcale nie ma ochoty się przeprowadzać, zaczynać wszystkiego od nowa i wpasowywać się w luksusowy klimat nowej szkoły. Planuje popełnić samobójstwo. Wszystko zmienia się, gdy na kampusie poznaje bogatą i popularną, aczkolwiek tajemniczą, Remi Taft. Dziewczyna ubiera się ekstrawagancko, pali papierosy i eksperymentuje z narkotykami. Willa za jej sprawą trafia do luksusowego świata i smakuje zakazanych rzeczy. Dzięki nowej koleżance nieśmiała nastolatka wreszcie czuje, że gdzieś należy, że znalazła akceptację.

Gdy Willa patrzy na Remi, widzi dziewczynę, która ma wszystko. Sytuacja zaczyna jednak wymykać się Remi spod kontroli. Wówczas Willa boleśnie przekonuje się, że bogactwo nie rozwiązuje życiowych problemów. Musi zdecydować, czy ratować samą siebie, czy pozwolić Remi, by pociągnęła ją ze sobą na dno.

„Jesień motyli” to opowieść o przyjaźni, a także o tym, jak destrukcyjna może się okazać nowa znajomość. Andrea Portes porusza problem kłamstwa, uzależnienia, popełniania błędów i poddawania się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękna!

Ocena:
Autor:
Data:
My dorośli wiemy jak trudno mieć naście lat. Mówią, że to najpiękniejszy wiek, ale niesamowicie ciężki zarazem. Burza hormonów, szukanie własnego ja o odnajdywanie się w świecie dorosłych nie zawsze prowadzi młodą duszę tam, gdzie powinno..."Jak powstrzymać od latania kogoś, kto ma skrzydła…? Willa Parker, sześćset czterdziesta szósta mieszkanka małego miasteczka w stanie Iowa, wkrótce ma rozpocząć nowy rozdział życia. Sławna matka, kierując się własnymi ambicjami ... postanowiła wysłać ją do elitarnej szkoły dla dziewcząt. Ale spokojnie, to nie potrwa długo. Przecież Willa nie zamierza zostać na dłużej ani w nowej szkole, ani w ogóle na tym świecie. Znajomość z Remy sprawia, że Willa zmienia zdanie. Remy jest jak kolorowy motyl. Bogata, ekstrawagancka, robi, co chce i gdzie chce. Willa po raz pierwszy czuje, że nie jest całkiem sama. Zafascynowana, daje się wciągnąć w szaleństwo luksusu i zakazanych rozrywek. Ale Remy na własne życzenie zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem. Willa może pogrążyć się razem z nią albo pozwoli jej odejść. "


„Jesień motyli” to powieść właśnie o młodości nastoletniej dziewczyny, która szuka swojego miejsca w życiu i akceptacji.Trzeba przyznać, że publikacja, mimo, że została sklasyfikowana jako książka dla młodzieży, potrafi zainteresować również i osoby nieco starsze, zwłaszcza pod kątem próby zrozumienia nastoletnich zachowań. Znajdziemy tutaj najróżniejsze emocje. Będziemy płakać, śmiać się, złościć i nie rozumieć tak, jak Willa Parker, główna bohaterka. Narracja przedstawiona jest w sposób bardzo osobisty, bardzo podobnie do moich"pamiętnikowych" wpisów, dzięki czemu czujemy się tutaj wyszczególnieni.Nie jesteśmy jakimś tam czytelnikiem, tylko konkretnym odbiorcą, bo mamy wrażenie jakby autorka przemawiała bezpośrednio do nas.

Główna bohaterka to szesnastoletnia Willa Parker. Dziewczyna mieszka razem z tatą w miasteczku What Cheer w stanie Iowa.Mimo,że ma w sobie sporo poczucia humoru i charyzmy, to nie potrafi odnaleźć się wśród rówieśników. Zapytacie gdzie jest jej mama? Mama mieszka we Francji, gdzie robi karierę ekonomistki. Nie widuje się z córką, co nie przeszkadza jej, wbrew woli dziecka, w umieszczeniu jej w prywatnej, snobistycznej uczelni. Celem takiego postępowania jest oczywiście egoizm,bo córka musi iść w ślady matki i zrobić karierę. Willa nie chce podporządkować się mamie, jednak koniec końcem przyzwyczaja się do nowego miejsca. W odnalezieniu się w nowym miejscu pomaga jej nowa koleżanka, bogata i ekstrawagancka Remi Taft. To przez nią Willa próbuje zakazanych rzeczy i wreszcie czuje się pewna siebie. Chwilami odnosi wrażenie,że znalazła swoje miejsce.

Jak to wżyciu bywa, młodzież robi o jeden krok w złą stroną za dużo, i tak właśnie robi Remi, a Willa dochodzi do wniosku, że pieniądze to jednak nie wszystko. Staje tez przed dylematem - stoczyć się razem z bogatą koleżanką czy się ratować? Jaki będzie jej wybór?

Autorka Andrea Portes pokazuje nam w swej powieści jak złe mogą być znajomości,które z pozoru wydają się idealne. Kłamstwo, uzależnienie, przynależność, dorastanie - o tym wszystkim przeczytamy w powieści, powieści wciągającej z każdą stroną mocniej i mocniej. Powiem szczerze, że podczas lektury "Jesieni motyli" moje dziecko musiała chwilami mówić do mnie kilkakrotnie, bo tak zafascynowały mnie przygody naszej nastolatki. Męża wcale nie słuchałam ;). Polecam!

„Jesień motyli” to opowieść o przyjaźni, a także o tym, jak destrukcyjna może się okazać nowa znajomość. Andrea Portes porusza problem kłamstwa, uzależnienia, popełniania błędów i poddawania się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena