Koszyk 0
Opis:
Lektura szkolna z opracowaniem.
Mniej Więcej
  • Henryk Sienkiewicz
  • 16
  • Lektury szkolne
  • 83-88468-28-6
  • A2608
  • Szkoła podstawowa
  • Klasa 4 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

Wybitne dzieło!

Ocena:
Autor:
Data:
"Janko Muzykant"

"Janko Muzykant" to nowela, której autorem jest słynny polski powieściopisarz, nowelista Henryk Sienkiewicz. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1879r.

Akcja noweli toczy się w XIX wieku. Głównym bohaterem jest mały chłopiec, posiadający talent muzyczny. Jednak niedostatek uniemożliwia mu dokształcanie się w tym kierunku. Janko zafascynowany wszelkimi dźwiękami instrumentów muzycznych, postanawia jeden z nich zobaczyć na własne oczy ... Sprytnie zakrada się do jednego z dworów.
Widząc wspaniały przedmiot jakim są skrzypce, ulega pokusie i ich dotyka. Niesie to ze sobą straszne konsekwencję, gdyż chłopiec zostaje oskarżony o próbę kradzieży...

Jest to niezwykle smutna opowieść o niemożności rozwijania swego talentu. Henryk Sienkiewicz poruszył bardzo istotny problem, który ma miejsce jeszcze do dnia dzisiejszego. Książka ta należy do kanonu lektur szkolnych, dzięki czemu niemalże, każdy ma możliwość zagłębić się w tak wartościową literaturę.

Mam nadzieję, że w pełni zachęciłam osoby, które nie miały jeszcze okazji przeczytać tej krótkiej noweli, do sięgnięcia po nią.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena